Zapowiedzi TV

Wrzesień 2017 na kanale Discovery Science

Discovery Science zaprasza na nową serię popularnych programów, w których poznamy, jak powstają przedmioty i urządzenia otaczające nas w codziennym życiu.
 
JAK TO JEST ZROBIONE?
(HOW IT’S MADE 25)
Od poniedziałku, 4 września, godzina 20.00
Zapraszamy na nową serię popularnych programów, w których poznamy, jak powstają przedmioty i urządzenia otaczające nas w codziennym życiu. Najbardziej prozaiczne rzeczy i przyrządy, które traktujemy jako oczywiste, są często wynikiem bardzo skomplikowanych procesów produkcyjnych.
Dowiemy się, jak powstają kółka do deskorolek, świece woskowe, kruszarki i tradycyjny parkiet drewniany.
W kolejnych odcinkach pod mikroskop trafią coraz to nowe rzeczy. Jedno jest pewno – po obejrzeniu tych programów nawet na najprostszy przedmiot spojrzymy już zupełnie inaczej!
ZOOM NA ARCHITEKTURĘ
(BLOWING UP HISTORY 2)
Od niedzieli, 17 września, godzina 11.00
Jak powstawały legendarne budowle starożytnego i średniowiecznego świata? W tej fascynującej serii programów dokumentalnych zastosowano nowatorską technikę animacji komputerowej, która odsłoni tajemnice i sekrety słynnych budynków i konstrukcji. Dowiemy się, dlaczego grobowiec Tutanchamona w Dolinie Królów jest tak wyjątkowy.
Zespół archeologów, wykorzystując najnowsze technologie i opierając się na wynikach najnowszych badań, przedstawi nam nieznaną do tej pory historię jednego z najsłynniejszych na świecie posągów. Wielki Sfinks w Gizie już od wielu pokoleń fascynuje historyków. Jednak dopiero to najnowsze naukowe śledztwo ujawni, dla kogo faraon zbudował ten ogromny posąg.
Z pomocą nowatorskich urządzeń, łączących rentgen z lidarem, naukowcy dokonają rozbiórki legendarnych budowli. Poznamy historię ich budowy od samych fundamentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *