Zapowiedzi TV

Wrzesień 2017 na kanale SundanceTV

We wrześniu zaprasza SundanceTV na 1. sezon serialu kryminalnego „Jack Irish”, kontynuację 4. sezonu poruszającego serialu dramatycznego „Rectify” oraz sezon 5A serialu „Hell on Wheels”.
 
W nadchodzącym miesiącu SundanceTV poleca również Państwa uwadze cykl „Środowe dokumenty”, a w nim m.in.: „Pierwszy film”„Kate gra Christine” czy „Po prostu życie”.
We wrześniu zobaczyć będzie można także liczne filmy – m.in. dokument „Legion braci” i komedię „Perła Szkocji”.
SERIALE
JACK IRISH
Sezon 1. od 7 września w każdy czwartek o 22:00
Występują: Guy Pearce, Marta Dusseldorp, Aaron Pederson
Jack Irish jest prawnikiem, komornikiem, fanem futbolu, początkującym stolarzem i jednym z najciekawszych bohaterów kryminałów. Zdolny zarówno do miłości, jak i do walki, Irish dzieli swój czas pomiędzy fascynatów wyścigów, Harry’ego Stranga i Cama Delroya oraz Lindę Hillier, z którą jest w burzliwym związku.
Kiedy nie partaczy właśnie jakiegoś mebla lub nie prowadzi jakiegoś śledztwa, Irish rozkoszuje się przebywaniem w swoim prawdziwym domu – pubie Prince of Prussia – gdzie czuje się odizolowany od świata. Świat jednak skutecznie mu w końcu o sobie przypomni.
RECTIFY
Kontynuacja sezonu 4. w niedziele o 22:00
Finał sezonu w niedzielę, 17 września o 22:00
Występują: Aden Young, Abigail Spencer, J. Smith-Cameron
Serial przedstawia losy Daniela Holdena, który po spędzeniu 19 lat w celi śmierci powraca do swego małego, rodzinnego miasteczka w stanie Georgia. Daniel, który całą swoją
dorosłość spędził w więzieniu, musi teraz znaleźć sposób na poradzenie sobie ze swoją przeszłością i stworzenie „normalnego” życia. Podczas gdy okoliczności jego skazania są
dalej owiane tajemnicą, mężczyzna głęboko wpływa na losy ludzi, których spotyka na swej drodze – czy są to członkowie jego rozbitej rodziny, ludzie z jego społeczności, czy też
nieznajomi.
W 4. sezonie Daniel zaczyna nowe życie w Nashville, w ośrodku pomagającym byłym więźniom stanąć na nogi. Odcięty od rodziny i wypędzony ze stanu Georgia,
mężczyzna nadal boryka się z ułożeniem sobie życia po wyjściuz więzienia. Jego rodzina jest rozbita, ale nie kompletnie. Czy bliskim Daniela uda się znaleźć siłę, by iść naprzód?
HELL ON WHEELS
Sezon 5A od 24 września, w każdą niedzielę o 22:00.
Kontynuacja w październiku
Występują: Anson Mount, Colm Meaney, Robin McLeavy
W sezonie 5. Cullen Bohannon musi poradzić sobie na obcej ziemi – w górskim miasteczku Truckee w stanie Kalifornia – siedzibie Central Pacific Railroad. To brudne miasteczko kolejowe zaludnione jest przez tysiące chińskich robotników, mówiących w obcym języku i reprezentujących obce tradycje i kulturę.
Pomimo wyzwania, jakim jest zgromadzenie siły roboczej, Cullen podejmuje herkulesowy wysiłek przebicia tunelu przez góry Sierra Nevada, choć czasem całodzienny trud skutkuje pokonaniem jedynie kilku cali w wyścigu, którego metą jest zakończenie pierwszej międzykontynentalnej linii kolejowej.
LEGION BRACI
Wtorek, 19 września o 22:00
Reżyseria: Greg Barker
Wykorzystując swój bezprecedensowy dostęp do żołnierzy należących do jednostek sił specjalnych USA, reżyser bada konsekwencje niemal 15 lat bezustannej walki, która rozpoczęła się w 2001 roku wraz z wypowiedzeniem wojny terroryzmowi.
Produkcja przedstawia losy żołnierzy z Zielonych Beretów, którzy zostali wysłani do Afganistanu tuż po wydarzeniach z 11 września 2001 r..
PERŁA SZKOCJI
Sobota, 30 września o 22:00
Występują: Martin Compston, Talulah Riley, Morgan Watkins
Ritchie to mieszkający w Glasgow oszust bez widoków na przyszłość. Rozczarowany życiem w wielkim mieście, bohater udaje się na północ Szkocji, by spróbować swoich sił jako nielegalny poławiacz pereł przy pomocy swoich pechowych kumpli, Danny’ego i Frasera.
FILMY
ŚRODOWE DOKUMENTY – od 6 września o 22:00
MAGIK – NIEZWYKŁE ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ ORSONA
WELLESA
6 września
Reżyseria: Chuck Workman
Film koncentruje się na kontrowersjach dotyczących upadku Wellesa w świecie Hollywood oraz jego bezustannych próbach uprawiania sztuki poprzez reżyserowanie filmów i sztuk teatralnych.
Zmagania Wellesa – z problemami finansowymi, kobietami, władzą oraz ze swoją wagą – są częścią tej historii, podobnie jak jego czar, niezwykły talent i imponujący dorobek.
PIERWSZY FILM
13 września
Reżyseria: David Wilkinson
Pod koniec XIX w. w środowisku artystycznym rozpoczął się wyścig do stworzenia pierwszego filmu dynamicznego będącego absolutnym przełomem w porównaniu do dotychczasowej fotografii statycznej.
W październiku 1888 r. w miasteczku Leeds Louis Le Prince nakręcił pierwszy film, wykorzystując kamery opatentowane zarówno w Ameryce, jak i w Wielkiej Brytanii. 16 września 1890 roku mężczyzna wsiadł w Dijon do pociągu zmierzającego do Paryża – i słuch o nim zaginął.
KATE GRA CHRISTINE
20 września
Reżyseria: Robert Greene
„Opowiedzieć czyjąś historię” – co to właściwie oznacza? W tym wybitnym połączeniu dokumentu i thrillera psychologicznego reżyser Robert Greene podąża za Kate Lyn, przygotowującą się do nowej, tragicznej roli: ma wcielić się w Christine Chubbuck, prezenterkę z Florydy, która w 1974 r. popełniła samobójstwo na wizji.
PO PROSTU ŻYCIE
27 września
Reżyseria: Steve James
Zabawna, a jednocześnie bolesna i intymna historia Rogera Eberta, uznanego na całym świecie krytyka filmu i komentatora wydarzeń społecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *