Wrzesień na kanałach Polsat Viasat

Wybrane propozycje programowe kanałów tematycznych Polsat Viasat na nadchodzący miesiąc wrzesień 2019 roku.

 

 

 

Nefrytowa gorączka
Premiera: dni powszednie od poniedziałku 2 września, godz. 18:00

Sezon: 5
Liczba odcinków: 14 x 30 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”
Tytuł oryginalny: Jade Fever
Rok: 2019

Wóz albo przewóz: jeśli rodzina Bunce’ów nie znajdzie szybko najwyższej jakości nefrytu, będzie musiała wycofać się z interesu. Claudia ma nadzieję, że jej ojciec Steve, doświadczony poszukiwacz, przyniesie jej szczęście — okazuje się jednak, że wspólna praca trzech pokoleń jednej rodziny to prawdziwe wyzwanie. Wiele wskazuje jednak na to, że wreszcie udało się znaleźć naprawdę cenne złoże.

Claudia i jej ekipa liczą więc na udany rok, ale na przeszkodzie stają zniszczone drogi, wiosenne burze śnieżne i pożary lasu. W końcu, po kolejnych próbach, Claudia jest przekonana, że znalazła prawdziwy skarb. Rośnie presja na całą ekipę, ale najtrudniej zapanować nad własną rodziną…

Tylko dla wędkarzy
W każdy piątek i sobotę od piątku 6 września, godz. 21:00

Oto nowy blok wędkarski kanału Polsat Viasat Explore! Nie będzie lepszej możliwości, aby śledzić nasze najlepsze programy o rybach. Dacie się złowić?

 

 

Władca dziczy
Premiera: dni powszednie od poniedziałku

2 września, godz. 22:00
Sezon: 2
Liczba odcinków: 10 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Wild Things With Dominic Monaghan
Rok: 2014

Aktor i miłośnik przyrody Dominic Monaghan zabiera widzów w emocjonującą podróż do najbardziej odległych zakątków naszego globu, aby pokazać najbardziej niezwykłe, nieuchwytne
i egzotyczne zwierzęta.

Każdy odcinek to kolejne wyzwanie, mnóstwo akcji i niespodziewanych wydarzeń — a wszystko po to, aby z bliska zobaczyć rzadkie, a często także bardzo niebezpieczne stworzenia. Dominic chce dzielić się z nami niezwykłym zamiłowaniem do tych owadów, gadów czy ssaków, od których większość z nas wolałaby trzymać się z daleka. Aby je jak najlepiej poznać, aktor prosi o pomoc miejscowych ekspertów.

Dzika Rumunia
Premiera: niedziela 1 września, godz. 21:10

Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 45 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Untamed Romania
Rok: 2018

W samym sercu Europy występuje wspaniała, dzika przyroda z ogromnym bogactwem gatunków roślin i zwierząt. Rozległe góry, stare puszcze i bezludne mokradła są domem dla wielu stworzeń, które trudno już spotkać w innych rejonach kontynentu. Na porośniętych lasami zboczach Karpat i nad smaganymi wiatrem wodami delty Dunaju o życiu roślin i zwierząt decydują pory roku. Autorzy programu pokażą nam jeden rok z życia rumuńskiej przyrody.

Dowiemy się, jak zwierzęta i rośliny radzą sobie w czasie mroźnych zim, jak wiosną przeżywają okres godowy, latem zmagają się z trudami rodzicielstwa, a jesienią gromadzą zapasy na zimę. Witamy w dzikiej Rumunii!

Zwierzaki, kłopoty i my
Premiera: dni powszednie od poniedziałku 16 września, godz. 16:50

Sezon: 1
Liczba odcinków: 20 x 30 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Embarrassing Pets
Rok: 2018

Zespół fachowców — dwójka weterynarzy i dwójka behawiorystów — stara się pomagać kłopotliwym zwierzakom i ich właścicielom. Podczas konsultacji w klinice eksperci próbują diagnozować problemy, udzielać praktycznych porad i proponować potencjalne rozwiązania dotyczące leczenia lub wychowania zwierzęcia.

Niektóre zwierzaki zobaczymy także w ich domowym środowisku i przekonamy się, jakie stwarzają problemy i jak wpływa to na życie ich właścicieli. Ta zabawna i poruszająca seria zawiera także rozmowy z ekspertami i wiele cennych rad dotyczących budowania zdrowych więzi między ludźmi a zwierzętami. Każdy problem da się jakoś rozwiązać!

Ekspedycja Europa
Premiera: niedziela 1 września, godz. 20:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Expedition Europe
Rok: 2018

W poszukiwaniu śladów historii naszego kontynentu powędrujemy od dzikich wybrzeży Szkocji po bezkresne przestrzenie Uralu. Razem z geologiem Colinem Deveyem wyruszymy w fascynującą podróż przez historię naturalną Europy.

Colin odkrywa tajemnice natury i bada, w jaki sposób wydarzenia sprzed milionów lat doprowadziły do powstania wyjątkowych pomników przyrody. To podróż w przestrzeni i w czasie, w trakcie której dowiemy się, jak kształtował się Stary Kontynent i jak powstały jego wspaniałe krajobrazy.

Dzika Europa
W każdą niedzielę od 1 września, godz. 20:00

Na naszym kontynencie można znaleźć więcej naturalnego piękna przyrody i wyjątkowych roślin i zwierząt, niż wielu z nas sobie wyobraża.

Odkryjmy fascynującą historię naturalną Europy oglądając takie programy, jak „Dzika Rumunia”, „Dzika Norwegia”, „Tajemnica zorzy polarnej” czy premierowe odcinki serii „Ekspedycja Europa”.

 

 

 

Najważniejsze wydarzenia II wojny światowej w kolorze
Premiera: codziennie od niedzieli 1 września, godz. 21:00

Sezon: 1

Liczba odcinków: 10 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Greatest Events of World War II In Colour
Rok: 2019

Program ukazuje historię II wojny światowej przez pryzmat dziesięciu najważniejszych momentów tego wielkiego konfliktu.

Trzymająca w napięciu narracja w połączeniu z wyjątkowymi, koloryzowanymi materiałami filmowymi i wypowiedziami najwyższej klasy ekspertów z całego świata zapewni zupełnie inną percepcję tego jednego z najważniejszych okresów w historii ludzkości.

Nil: 5 tysięcy lat historii
Premiera: dni powszednie od poniedziałku 2 września, godz. 22:05

Sezon: 1
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: The Nile: 5000 Years of History
Rok: 2018

Bettany Hughes wyrusza w niezwykłą podróż przez historię i najciekawsze miejsca starożytnego Egiptu. Na pokładzie dahabiji — wąskiego statku pływającego po Nilu — pokona niemal 1600 kilometrów z Kairu do Wysokiej Tamy Asuańskiej, po drodze zatrzymując się w najpiękniejszych
i najbardziej znanych okolicach.

Od starożytnych plotek o życiu seksualnym sławnych i bogatych po bliskie spotkanie z babką faraona Tutanchamona: barwna podróż połączy tajemnice, odkrycia, piękne widoki i bardzo współczesne spotkania, aby ukazać szeroką perspektywę wyjątkowej historii starożytnego Egiptu.

80. rocznica wybuchu II wojny światowej

W każdą niedzielę września od 1 września, godz. 6:05

We wrześniu czeka nas ważna rocznica: dokładnie 80 lat temu wybuchła II wojna światowa. Hitlerowskie Niemcy napadły na Polskę, co doprowadziło do wypowiedzenia im wojny przez Francję i Wielką Brytanię.

Zapraszamy na najlepsze programy dotyczące tego wydarzenia — największego i najbardziej brzemiennego w skutkach konfliktu w dziejach ludzkości.

Piramidy: zagadka rozwiązana
Poniedziałek 30 września, godz. 22:15

Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: The Pyramids: Solving the Mystery

To, w jaki sposób zbudowano egipskie piramidy, do dziś pozostaje tajemnicą, a wiele piramid
i pozostałości po nich wciąż jeszcze czeka na odkrycie. Egiptolodzy i archeolodzy stworzyli nowe narzędzie, które na podstawie zdjęć lotniczych dostarcza nowych wskazówek na temat położenia, kształtu i zmian, jakie przeszły te budowle.

Zobaczymy, jak naukowcy badają w ten sposób dziewięć piramid — między innymi schodkową piramidę Dżosera, piramidy w Gizie i mało znaną nekropolię Abu Roasz. Program pomaga odkryć tajemnice piramid i odtworzyć obraz Egiptu tak, jak wyglądał on 5 tysięcy lat temu.

Spotkania ze starożytnym Egiptem
W dni powszednie od poniedziałku 2 września, godz. 22:05

Zapraszamy na premiery nowych programów opowiadających o dziejach starożytnego Egiptu: „Nil: 5 tysięcy lat historii” i „Piramidy: rozwiązana zagadka”.

Przy okazji przypomnimy także inne produkcje dotyczące Egiptu, takie jak „Tajemnice piramid”, „Wielkie zagadki starożytnego Egiptu” czy „Napoleon: kampania egipska”.

Skandale na niedziele
W każdą niedzielę od 15 września, godz. 21:00

Tajemnice, intrygi, oskarżenia o lubieżność, chciwość i nadużywanie władzy — to wszystko historie stare jak świat.

Podczas gdy na kanale Epic Drama można będzie obejrzeć premierowe odcinki trzeciego sezonu serialu „Rozpustnice”, na Polsat Viasat History zajmiemy się historycznymi skandalami w najwyższych warstwach społecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *