Wrzesień na kanale CBS Europa

Z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej, 1 września CBS Europa zaprasza na 24-godzinny maraton z filmami wojennymi. Podczas maratonu zobaczyć będzie można między innymi: nagrodzony trzema Oscarami komediodramat „Życie jest piękne” w reżyserii Roberto Benigniego, mający na swym koncie aż dziewięć statuetek Oscara, epicki melodramat „Angielski Pacjent”
 

w gwiazdorskiej obsadzie, jak również trzymający w napięciu film wojenny „Charlotte Gray” z Kate Blanchett w roli głównej. Na widzów czekają również dwie premiery: wyreżyserowany przez Davida Hemmingsa na podstawie powieści Kena Folletta, mini serial „Klucz do Rebeki” oraz melodramat wojenny „Dziewczyny z farmy” z Rachel Weisz w jednej z głównych ról.

We wrześniu CBS Europa zaprasza także na cykl „Zakochany wrzesień”, w którym na widzów czekają  cztery premierowe filmy, a wśród nich: ekranizację jednej z najbardziej romantycznych opowieści wszech czasów – „Romeo i Julia” w reżyserii Franco Zefirellego, dramat „Gdy miłość to za mało” z Winoną Rider w jednych z głównych ról, czy „Wielkie otwarcie” z Isabellą Rossellini i Stanleyem Tuccim.

 

 
Bezpieczny port część 1 i 2
06:55 i 08:45
Występują: Natasha Richardson, Anne Bancroft,  Martin Landau
Oparta na faktach opowieść o Ruth Gruber (Natasha Richardson), która zdołała przedostać się do okupowanej Europy, wywieźć z niej i przewieźć przez Atlantyk około tysiąca Żydów. Po dotarciu do Nowego Jorku zostali oni zamknięci w obozie internowania w Oswaldo, gdzie żyli w strachu przed deportacją – a Ruth musiała walczyć o ich prawo do osiedlenia się w USA.
Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/bezpieczny-port
Charlotte Gray
10:35
Występują: Cate Blanchett, Michael Gambon, Anton Lesser, Billy Crudup
Rok 1942. Młoda Szkotka Charlotte Gray (Kate Blanchett) jedzie do Londynu, by służyć ojczyźnie. W stolicy podejmuje pracę w szpitalu. Pewnego dnia na przyjęciu poznaje porucznika RAF-u Petera Gregory’ego. Miedzy Charlotte i mężczyzną rodzi się uczucie. Wkrótce Peter zostaje wysłany do Francji, gdzie jego samolot zestrzeliwują Niemcy. Zrozpaczona Charlotte zaczyna pracować dla brytyjskiego wywiadu, a jej płynna znajomość francuskiego jest bezcenna, by mogła działać jako agentka na okupowanym terenie. Kobieta jedzie do Francji, gdzie współpracuje z ruchem oporu. Ma również nadzieję, że odnajdzie Petera.
Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/charlotte-gray
Klucz do Rebeki część 1 i 2
13:00 i 15:00
Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/charlotte-gray
 
Klucz do Rebeki część 1 i 2
13:00 i 15:00
Występują: Cliff Robertson, David Soul, Season Hubley
W trakcie II wojny światowej, nazistowski generał Rommel toruje sobie drogę do zdobycia Egiptu. W okupowanym przez Brytyjczyków Kairze działa niemiecko-arabski szpieg próbujący mu pomóc.
Tuż po zakończeniu II wojny światowej Noah wraca do swojego rodzinnego domu w Karolinie Północnej. Niestety jego rodzice nie żyją, brat siedzi w więzieniu, a ziemia ma nowych właścicieli. Mężczyzna postanawia odnaleźć swoje miejsce. Wędrując i wędkując, spotyka tajemniczego starca Hoke’a. Hoke namawia go, żeby udał się do małego miasteczka, którego mieszkańcy przyjmują Noah z otwartymi ramionami
i doceniają jego wyjątkowe wędkarskie umiejętności. Szczególne więzi zaczynają łączyć go z młodą wdową Eleonor i osieroconym chłopcem Matthew. Czy bohater odnajdzie to, czego szuka?
Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/dolina-swiatla
Życie jest piękne
18:50 
Występują: Roberto Benigni, Nicoletta Braschi, Giorgio Cantarini, Giustino Durano
Koniec lat 30. ubiegłego wieku. Do toskańskiego miasteczka przyjeżdża ekscentryczny i przezabawny Guido (Roberto Benigni). Młody mężczyzna marzy o własnej księgarni, którą chce otworzyć z pomocą wuja. Już początek pobytu w miasteczku okaże się kluczowy dla Guida. Pewnego dnia spotyka piękną Dorę (Nicoletta Braschi) i zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Kobieta pochodzi z wyższych sfer i niebawem ma wyjść za faszystowskiego urzędnika. Dorę i Guida zdaje się dzielić wszystko — pochodzenie, majątek czy perspektywy. Jednak połączy ich miłość. Guido, którego żydowskie korzenie stają się we Włoszech coraz większym problemem, poślubia w końcu Dorę, a wkrótce przychodzi na świat ich ukochany syn, Joshua (Giorgio Cantarini). Koszmar wojenny dociera niestety i do Toskanii. Guido wraz synkiem zostaje umieszczony w obozie koncentracyjnym. Na własne życzenie oddaje się w ręce nazistów także Dora.
Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/zycie-jest-piekne
Dziewczyny z farmy
21:00
Występują: Catherine McCormack, Rachel Weisz, Anna Friel
W 1941 r. II wojna światowa wciąż szaleje. Młodzi Anglicy zostali wysłani do walki na front. Zatem na rodzinnej ziemi tworzy się nowa formacja – tak zwana Wiejska Armia Kobiet. Żołnierzami zostają młode kobiety
z Anglii, „dziewczyny z farmy”, które są wysyłane po całym kraju, by przejąć męskie obowiązki w gospodarstwach opuszczonych przez chłopców wysłanych do walk.
Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/dziewczyny-farmy
Angielski Pacjent
16:55
Występują: Ralph Fiennes, Juliette Binoche, Willem Dafoe, Kristin Scott Thomas
Koniec II wojny światowej. W opuszczonym klasztorze pod Florencją kanadyjska pielęgniarka Hana (Juliette Binoche) opiekuje się ciężko poparzonym mężczyzną — lotnikiem zestrzelonym przez Niemców nad Saharą. Towarzyszą jej pracujący dla wywiadu Kanadyjczyk David Caravaggio (Willem Dafoe) oraz Kip (Naveen Andrews) — hinduski saper z armii brytyjskiej. Tożsamość pacjenta pozostaje zagadką, choć wydaje się, że jest Anglikiem. Z opowieści umierającego człowieka powoli wyłania się jego prawdziwa historia…
Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/angielski-pacjent
Archangielsk
02 września o 02:10
Występują: Daniel Craig, Alexey Diakov, Anna Gerasimova, Aurelija Anuzhite
Rosja, rok 1953. Umiera Józef Stalin. Przy śmierci jest obecny młody oficer, który widzi, jak współpracownicy dyktatora ukrywają tajemniczy dziennik. Pięćdziesiąt lat później w Moskwie prof. Fluke Kelso ma wykład na temat Stalina i jego czasów. Po spotkaniu zaczepia go staruszek. Gdy Kelso spotyka się z nim, starzec opowiada historię zaginionego dziennika. Zaintrygowany historyk rozpoczyna poszukiwania, w których pomaga mu córka mężczyzny oraz amerykański korespondent w Moskwie. Nie wiedzą, że stali się pionkami w niebezpiecznej politycznej grze…
Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/archangielsk
Jackie Brown
29 września o 23:10
Występują: Pam Grier, Robert De Niro, Samuel L. Jackson
Seksowna stewardesa, przemytnik broni, poręczyciel, szalony były oszust, agent federalny i seksowna plażowiczka pod wpływem narkotyków to sześciu graczy podążających tropem pół miliona dolarów w gotówce. Kto ogra kogo i kto z nich zgranie dużą pulę?
Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/jackie-brown
Kill Bill
5 października o 23:00
Występują: Uma Thurman, Lucy Liu, Daryl Hannah
Cztery lata po postrzale w głowę na własnym ślubie, Panna Młoda wybudza się ze śpiączki i postanawia, że nadszedł czas na zapłatę
i zemstę!
Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/kill-bill
Kill Bill 2
6 października o 23:00
Występują: Uma Thurman, David Carradine
Po wykreśleniu ze swojej Listy Śmierci dwóch nazwisk, Panna Młoda powraca by zemścić się na Billu, swoim dawnym mistrzu i mężczyźnie, który zlecił jej egzekucję. Jednak zanim stanie z nim oko w oko, musi się zmierzyć z Buddym i Elle Driver, jedynymi z ocalałych z grupy zabójców, którzy zdradzili ją cztery lata wcześniej.
Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/kill-bill-2
8 września
Występują: Leonard Whiting, Olivia Hussey, John McEnery, Milo O’Shea, Pat Heywood, Robert Stephens, Michael York
Romeo i Julia, pochodzący z wrogich klanów Werony, zakochują się w sobie — wbrew rozsądkowi i oczekiwaniom swoich rodzin. Nie mogąc żyć bez siebie, nastolatkowie decydują się na potajemny ślub. Jednak waśń rodów Montekich i Kapuletów będzie miała wpływ na ich miłość…
Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/romeo-julia
Wielkie otwarcie
15 września
Występują: Marc Anthony, Minnie Driver, Isabella Rossellini, Tony Shalhoub, Stanley Tucci
Pod koniec lat 50. w nadmorskim mieście jedzenie ma wpływ na wszystko. Dwaj zmagający się z przeciwnościami losu bracia wywracają do góry nogami swoją włoską restaurację, życie  i miłość, gdy wielki śpiewak jazzowy, Louis Prima, przychodzi do nich na kolację.
Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/wielkie-otwarcie
Gdy miłość to za mało
22 września
Występują: Winona Ryder, Barry Pepper, John Bourgeois, Rosemary Dunsmore
Lois Burnham, młoda wykształcona kobieta z zamożnej rodziny, zakochuje się w Billu Wilsonie. Jest rok 1914 i wkrótce Bill zostaje wysłany na front. Po wojnie para pobiera się, lecz — mimo ogromnej miłości i oddania Lois — mężczyzna pogrąża się w alkoholizmie. Mijają lata. Zmagania z nałogiem odciskają się i na małżeństwie Wilsonów, i na samej Lois. Bill znajduje pomoc u dr. Boba Smitha, z którym wspólnie tworzy ideę Anonimowych Alkoholików. Osamotniona Lois nie chce siedzieć bezczynnie. Inicjuje spotkania grup rodzinnych, mających wspierać bliskich osób uzależnionych.
Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/gdy-milosc-za-malo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *