Wrzesień na kanale Romance TV

We wrześniu Romance TV zaprasza widzów na premiery nowych emocjonujących seriali prawniczych i kryminalnych, kontynuację ulubionego serialu widzów z empatyczną położną Leną Lorenz, a także nowe adaptacje filmowe na podstawie bestsellerowych powieści Rosamunde Pilcher i Cecylii Ahern.

 

TYDZIEŃ 1–15 WRZEŚNIA

„ŚLEDZTWO PROWADZI WATZMANN” – START NOWEGO SERIALU KRYMINALNEGO

W każdą niedzielę, od 5 do 26 września o godz. 20.00 stacja Romance TV zaprasza na nowy serial kryminalny pełen mrocznych tajemnic i sekretów. W każdą niedzielę będą emitowane po dwa odcinki.

Śledztwo prowadzi Watzmann: Stary człowiek z gór
Watzmann ermittelt: Der Alte vom Berg
Niemcy, 2019
Premiera: niedziela, 5 września o godz. 20:00

Rolnika, Josefa Lahnera, wybawiają z opresji górscy ratownicy. Świadek zdarzenia twierdzi, że ktoś chciał zepchnąć starego człowieka w przepaść. Lahner cierpi na demencję i mieszka w podupadłym gospodarstwie rolnym ze swoją córką Sophie, i wnukiem Christianem. Czy ktoś z rodziny pogrążony w rozpaczy chciał się go pozbyć? A może na jego życie zamachnęli się zamożni rolnicy, Veit Wieland i jego syn Ferdinand, którym Josef Lahner winien jest mnóstwo pieniędzy? Jerry bada dokładnie miejsce „wypadku” i zapoznaje się z przeszłością Josefa Lahnera. Komisarze odkrywają wkrótce mroczną tajemnicę, która mogła kosztować Josefa życie.

Śledztwo prowadzi Watzmann: Grzesznice z górskiego pastwiska
Watzmann ermittelt: Almsünde
Niemcy, 2019
Premiera: niedziela, 5 września o godz. 21:00

Z rzeki Ache wyłowiono zwłoki młodej kobiety. Od dwóch lat, razem ze swoją przyjaciółką, Klarissą Zilch, prowadziła salon fryzjerski, który cieszył się ogromną popularnością zwłaszcza wśród mężczyzn. Pierwszym podejrzanym jest agresywny, były chłopak zamordowanej, Arthur Latzka, któremu dziewczyna była winna pieniądze. Jednak Arthurowi niczego nie można udowodnić. W trakcie dochodzenia Jerry trafia na agencję towarzyską, którą obie panie prowadziły w pewnym romantycznym hotelu. Jaką rolę odegrał w zabójstwie młodej kobiety tajemniczy dozorca Öhler i kto był jej ostatnim gościem? Odpowiedź na te pytania zaprowadzi Jerry’ego i Beissla na ślad zabójcy.

Śledztwo prowadzi Watzmann: Trup z toru bobslejowego
Watzmann ermittelt: Der Tote von der Bobbahn
Niemcy, 2019
Premiera: niedziela, 12 września o godz. 20:00

W ośrodku treningowym sportów zimowych zostaje znalezione ciało lekarza drużyny bobslejowej z SV Königssee. Beissl i Jerry szybko się orientują, że w drużynie wrze. Najmocniej skłóceni są obaj nad wyraz ambitni piloci, Tomi Aureiner i André Probst. W dniu poprzedzającym zabójstwo doszło też do sprzeczki pomiędzy lekarzem drużyny i trenerem. Ale najbardziej podejrzany jest serwisant drużyny, Ludwig Mittermaier, znany jako Wiggerl. Beissla męczy konflikt sumienia. Czy Wiggerl to jego najlepszy przyjaciel z dzieciństwa?

Śledztwo prowadzi Watzmann: Kalkulacja czy miłość
Watzmann ermittelt: Kalkül oder Liebe
Niemcy, 2019
Premiera: niedziela, 12 września o godz. 21:00

Barbara Gruber, kontrowersyjna postać lokalnej sceny politycznej w Berchtesgaden, na krótko przed wyborami do Landtagu zostaje zabita w swoim domu. Przed śmiercią pojawiła się nieoczekiwanie na imprezie zorganizowanej przez swojego przeciwnika politycznego, Volkera Haasa. Czyżby to on pozbył się swojej uciążliwej konkurentki? Jej siostra, Christa Gruber, podejrzewa jednak żonatego architekta, Hansa Wörnera, z którym Barbara pół roku wcześniej zakończyła romans. Christa również należy do kręgu podejrzanych, ponieważ zamierzała sprzedać wspólny dom rodzinny Volkerowi Haasowi, zaciekłemu wrogowi swojej siostry. Pojawia się również Ghali Bassir – uchodźca, za którego chciała wyjść Barbara. Kalkulacja czy miłość?

CUD NARODZIN – LENA LORENZ – PREMIEROWE ODCINKI WE WRZEŚNIU

Ten, kto we wrześniowe wieczory poczuje tęsknotę za sielskimi, górzystymi krajobrazami Bawarii, powinien w każdą środę, o godzinie 20.00 włączyć kanał Romance TV i udać się do Himmelsruh, by odwiedzić Lenę Lorenz, która jak zwykle z zaangażowaniem i empatią zajmuje się swoimi podopiecznymi. 8 i 15 września stacja wyemituje dwa premierowe odcinki telewizyjne z serii „Lena Lorenz”.

Lena Lorenz: Dziecko czy kariera?
Lena Lorenz: Kind da, Job weg
Niemcy, 2019
Premiera: środa, 8 września o godz. 20:00

Constanze Bergmann jest inżynierem i pracuje w firmie produkującej instalacje na biogaz. Jej szefowa, Brigitte Albrecht wiąże z nią wielkie nadzieje i zamierza wysłać Constanze jako kierowniczkę projektu do Brazylii. Jednak dowiedziawszy się, że Constanze jest w ciąży, przekazuje kierownictwo projektu mężczyźnie, nie biorąc w ogóle pod uwagę, że jego autorką jest Constanze, która nie tylko ustaliła już nawet plan działania na miejscu, w Brazylii, ale i zaplanowała nawet opiekę nad dziećmi. Lena staje po stronie Constanze. Niestety podczas badania okazuje się, że jej przyjaciółka ma zbyt wysokie ciśnienie krwi, w związku z czym nie ma mowy o locie samolotem. Poza tym Constanze potrzebuje więcej spokoju, żeby nie narażać ciąży i nienarodzonego dziecka.

Lena Lorenz: Cień i światło
Lena Lorenz: Schatten und Licht
Niemcy, 2019
Premiera: środa, 15 września o godz. 20:00

Lena zaobserwowała, że Isabel, matka dwojga dzieci, boryka się z brakiem emocjonalnych więzi ze swym synkiem Benem. Próbuje porozmawiać na ten temat z Markusem, mężem Isabel, ale ten uważa, że z żoną jest wszystko w porządku i że przypuszczenia Leny, że Isabel cierpi na depresję poporodową, są mylne. W związku z tym Lena prosi o pomoc doktora Kellera. Lekarz radzi jej, by przekonała Isabel do wykonania testu na poziom hormonów. Kobieta jednak nie chce słyszeć o jakiejkolwiek pomocy i nerwowo reaguje na propozycję Leny, co dla położnej stanowi jednoznaczną wskazówkę, że z Isabel dzieje się coś niedobrego. Czuje się bezradna i chętnie porozmawiałaby na ten temat z kimś bliskim. Ale Quirina pochłania nowa praca w Monachium, a Julia zakochała się po uszy i nie interesuje jej nic poza nową sympatią…

„KANCELARIA BERGERÓW” – START NOWEGO SERIALU PRAWNICZEGO

W każdą sobotę, od 11 września do 10 października o godz. 20.00 stacja Romance TV zaprasza na nowy serial prawniczy, którego akcja rozgrywa się w małym bawarskim miasteczku. Siostry Caro i Niki Berger zaczynają ze sobą ponownie bezlitośnie rywalizować, gdy ich ojciec zaczyna chorować. Każda z nich chce przejąć jego kancelarię prawniczą. W każdą sobotę będą emitowane po dwa odcinki.

Kancelaria Bergerów: Zapaść
Kanzlei Berger: Der Kollaps
Niemcy, 2021
Premiera: sobota, 11 września o godz. 20:00

Siostry Caro i Niki Berger mają zupełnie inne charaktery, jednak po zapaści ojca czują się zobowiązane do podjęcia współpracy. Mają przejąć jego ostatnią sprawę. Waldo Hartmann, ważny klient mecenasa Bergera, chciałby na drodze sądowej uzyskać zgodę na kontakt ze swoim nieślubnym dzieckiem. W gruncie rzeczy nie jest to trudna sprawa, ale Caro i Niki, konkurujące ze sobą przez całe życie, wszczynają kłótnię już podczas przygotowań do pierwszego spotkania z klientem. Hartmann chciałby po 9 latach poznać swojego nieślubnego syna Jonasa, zanim ten zostanie poddany zagrażającej życiu operacji. Jednak matka Jonasa, Marie, chce oszczędzić synowi tego rodzaju emocji i zabrania wszelkich kontaktów.

Kancelaria Bergerów: Nadużycia
Kanzlei Berger: Übergriffe
Niemcy, 2021
Premiera: sobota, 11 września o godz. 20:55

Caro Berger nie wie, co zrobić. Jej siostra straciła licencję prawniczą, ale nikt poza Caro nie może się o tym dowiedzieć. Czy Niki naprawdę sądzi, że da się ten fakt utrzymać w tajemnicy? Jej nową klientką jest kelnerka, Manuela Riedmeier, która obwinia swojego szefa o molestowanie seksualne, którego miał się on dopuścić podczas firmowej imprezy. Kiedy Niki orientuje się, że Manuela przemilczała jeden istotny fakt, podejmuje brzemienną w skutki decyzję.

TYDZIEŃ 16–30 WRZEŚNIA

„KANCELARIA BERGERÓW” – START NOWEGO SERIALU PRAWNICZEGO

Kancelaria Bergerów: Policzek
Kanzlei Berger: Die Ohrfeige
Niemcy, 2021
Premiera: sobota, 18 września o godz. 20:00

Pani Dörfler, nauczycielka sióstr Berger z czasów szkolnych, uderzyła ponoć w twarz jednego z uczniów. Ponieważ czuje się niewinna, prosi siostry o złożenie wniosku o wycofanie zawieszenia w obowiązkach służbowych. Caro, która wyrzuciła Niki z kancelarii za nadużycie zaufania, robi dobrą minę do złej gry i „po starej znajomości” pozwala wrócić siostrze do pracy. Ta decyzja będzie mieć nieoczekiwane skutki dla sprawy, która zakończy się w zaskakujący sposób. Tymczasem Niki ma jeszcze dodatkowe problemy. Jak ma powiedzieć swojemu ojcu, że Izba Adwokacka w Linzu odebrała jej licencję prawniczą?

Kancelaria Bergerów: Kochanek
Kanzlei Berger: Der Liebhaber
Niemcy, 2021
Premiera: sobota, 18 września o godz. 20:55

Caro i Niki są zdumione. Ich matka prosi je o reprezentowanie przed sądem kapitana Lanzingera – mężczyzny, z którym kilka dni wcześniej chciała rozpocząć nowe życie. Lanzingerowi zarzuca się, że w czasie akcji ratowniczej na morzu ranił jedną z dwóch ratowanych dziewczynek. Dziewczynki twierdzą jednak, że akcja ratownicza wcale nie była potrzebna. Niki i Caro są w rozterce. Jak mają spełnić prośbę matki, nie oszukując ojca? Działania wyjaśniające w sprawie Lanzingera, w które Niki włącza nawet Taynę, pasierbicę Caro, ujawniają, że nie tylko strona przeciwna, ale również Lanzinger przemilczają bardzo ważny fakt, który jeszcze bardziej psuje napięte relacje pomiędzy siostrami a ich klientem.

Kancelaria Bergerów: Wolna wola
Kanzlei Berger: Der freie Wille
Niemcy, 2021
Premiera: sobota, 25 września o godz. 20:00

Caro i Niki są złe na ojca za to, że pod wpływem impulsu wyrzucił je z kancelarii. Ojciec jest zdania, że po zawale nie musi poddać się rehabilitacji i chce znów sam prowadzić kancelarię. Ma już nawet nową sprawę. Państwo Woltersowie chcieliby uzyskać prawo do kontrolowania finansów swojej psychicznie niestabilnej córki Emmy. Mają się czym martwić, ponieważ Emma chce ponoć przekazać swoje oszczędności działającej na zasadzie sekty eko-komunie. Tymczasem Emma prosi o pomoc Caro.

Kancelaria Bergerów: Strzał
Kanzlei Berger: Der Schuss
Niemcy, 2021
Premiera: sobota, 25 września o godz. 20:55

Niki musi się w końcu pogodzić z tym, że wbrew swoim zasadom zakochała się w Martinie Loiblu. Dziewczyna nie ma jednak pojęcia o tym, że Martin ukrywa przed nią coś ważnego. Tymczasem do Caro zgłasza się Tobias Kern, zawodowy żołnierz, który w czasie polowania został postrzelony w kolano przez Daniela, swojego przyjaciela. Tobias boi się o to, że będzie niezdolny do dalszej służby. W gruncie rzeczy to rutynowa sprawa, ale wszystko się komplikuje, kiedy Daniel mówi, że strzelał na prośbę Tobiasa! Na domiar złego w kłopoty popada Lui, mąż Caro. Lui ma odpowiadać przed sądem za to, że poturbował i wyrzucił z baru pijanego mężczyznę, który głosił rasistowskie poglądy.

„ŚLEDZTWO PROWADZI WATZMANN” – START NOWEGO SERIALU KRYMINALNEGO

Śledztwo prowadzi Watzmann: Klątwa spod Eckstein
Watzmann ermittelt: Fluch am Eckstein
Niemcy, 2019
Premiera: niedziela, 19 września o godz. 20:00

Ciało właściciela lubianego przez turystów, ale przestarzałego wyciągu krzesełkowego w Berchtesgaden, zostaje znalezione w jadalni górnej stacji. Mężczyzna został zasztyletowany. Pierwszym podejrzanym jest Andreas Lenz, wspólnik ofiary. Zabójstwa mógł też jednak dokonać Peter Pfitzer stojący na czele inicjatywy obywatelskiej, która ostro protestuje przeciwko modernizacji wyciągu. A może chodzi o jakiś osobisty motyw? Małżeństwo zamordowanego przeżywało głęboki kryzys, więc w kręgu podejrzanych jest również żona ofiary. Kobieta zapewnia o swojej niewinności, a tak naprawdę daje wskazówki wyjaśniające prawdziwe tło zabójstwa.

Śledztwo prowadzi Watzmann: Incognito
Watzmann ermittelt: Inkognito
Niemcy, 2019
Premiera: niedziela, 19 września o godz. 21:00

Ciało hotelarza, Thorstena Enzingera, zostaje znalezione rano w kuchni hotelowej restauracji. Beissl i Jerry rozpoczynają śledztwo. Bardzo szybko wychodzi na jaw, że status własności związany z hotelem jest bardziej niż niejasny. Podwójny motyw ma Christian Bichler. To dziedziczący hotel szwagier zamordowanego. Od podejrzenia uwalnia go jego narzeczona, Felicitas Beck, do której zalecał się zamordowany. Niedługo potem Bichler staje się ofiarą napadu, którego celem była jego narzeczona, Felicitas. Komisarze prowadzący dochodzenie coraz bardziej interesują się jej podejrzaną przeszłością.

Śledztwo prowadzi Watzmann: Więzy rodzinne
Watzmann ermittelt: Familienbande
Niemcy, 2019
Premiera: niedziela, 26 września o godz. 20:00

Na drodze prowadzącej do gorzelni Gentnerów turyści znajdują zwłoki Sebastiana Wengera. To student wydziału historii z Monachium, który po wielu latach wrócił w swoje rodzinne strony, do Berchtesgaden. Z okazji jubileuszu gorzelni chciał napisać jej kronikę. Głowa rodziny, Franz Gentner, i jego syn, Huber, nie chcą słyszeć o jakimkolwiek konflikcie. Podobnie jak gorzelnik, Loisl Bartels. Wkrótce Beissl odkrywa, że zamordowany miał romans z Kati, córką gorzelnika, a dziewczyna spodziewa się dziecka. Komisarze biorą na celownik Loisla i narzeczonego Kati, Clemensa Brandnera. Jerry odkrywa jednak tajemnicę ściśle związaną z historią rodziny studenta.

Śledztwo prowadzi Watzmann: Rybak z Königssee
Watzmann ermittelt: Der Fischer vom Königssee
Niemcy, 2019
Premiera: niedziela, 26 września o godz. 21:00

Z wód Königssee zostaje wyłowione ciało Michaela Kroha, zawodowego rybaka. Beissl zna tragiczne losy jego rodziny. Ojciec zginął kilka lat wcześniej w górach. Najmłodsza siostra, Sina, dorastała w domu Michaela i jego żony. Przechodząca okres dojrzewania dziewczyna sprawiała im wiele kłopotów. Stale dochodziło też do kłótni z najstarszym bratem, Peterem. Czy rodzeństwo miało coś wspólnego z zabójstwem? A może dokonał go znany intrygant, Anderl Sollmeier, szkolny kolega córki Beissla, Evy. To on w chwili zabójstwa kradł z miejscowego kościoła figurkę świętego. Beissl podejrzewa Anderla, a Jerry skupia się coraz bardziej na Sinie. Siedemnastolatka i jej chłopak mają ambitne plany, do zrealizowania których potrzebują pieniędzy.

PREMIERA NOWEGO ODCINKA NA KANWIE POWIEŚCI ROSAMUNDE PILCHER

Rosamunde Pilcher: Przepowiednia
Rosamunde Pilcher: Wie verhext
Niemcy 2021
Premiera: wtorek, 21 września o godz. 20:00

Grace Kent już jako sześcioletnia dziewczynka oglądała po kolei każdy film wyświetlany w kinie jej ojca. Nic więc dziwnego, że od dzieciństwa marzyła, by studiować kostiumografię. Gdy wróżka Ruby Moyle przepowiada jej błyskotliwą karierę u boku przystojnego i majętnego Roberta Hayforda, Grace opuszcza rodzimą Kornwalię i wyjeżdża, by spełnić swoje marzenia. Pięć lat później Grace w poszukiwaniu Roberta powraca do Kornwalii, a tym samym – jak się okazuje – do swej młodzieńczej miłości, Sebastiana, z którym zerwała przed wyjazdem. Odżywają dawne uczucia, ale i niezabliźnione rany. Sebastian nigdy nie wierzył w przepowiednię wróżki i zarzuca teraz Grace, że zdradziła ich miłość w imię wyimaginowanego mężczyzny i nieziszczalnych mrzonek. Aż tu nagle zjawia się przed nimi doktor Robert Hayford we własnej osobie. Jest lekarzem opiekującym się tajemniczą Olivią Marlow.

PROGRAM SPECJALNY Z OKAZJI 40. URODZIN AUTORKI BESTSELLEROWYCH POWIEŚCI – CECELII AHERN!

Cecelia Ahern, córka byłego premiera Irlandii, Bertiego Aherna, już w dzieciństwie pasjonowała się pisaniem opowiadań i komiksów. Kontynuacją tej młodzieńczej pasji były studia dziennikarskie na uczelni Griffith College w Dublinie. Cecelia Ahern wystąpiła także w zespole Shimma w krajowym finale konkursu Eurowizji w 2000, zajmując trzecie miejsce. Kariera pisarska Ahern rozpoczęła się w 2004 roku. Wtedy została opublikowana jej debiutancka powieść „PS. Kocham cię”, którą napisała w roku 2002 jako dwudziestojednolatka. Książka błyskawicznie stała się bestsellerem w Irlandii i nie tylko. Została sprzedana do 50 krajów świata, przetłumaczona na 15 języków i okrzyknięta bestsellerem w USA, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Holandii. Wielki sukces odniosły również następne jej powieści, które uhonorowano wieloma nagrodami. Utalentowana pisarka współpracuje również z telewizją i jest producentką serialu komediowego telewizji ABC – Samantha Who?. 30 września pisarka obchodzi 40. Urodziny i z tej okazji Romance TV wyemituje aż trzy filmy powstałe na kanwie jej powieści. Program urodzinowy rozpoczniemy o godzinie 16.15 filmem „Cecelia Ahern: Między niebem a ziemią”. Sto lat!

Cecelia Ahern: Między niebem a ziemią
Cecelia Ahern: Zwischen Himmel und hier
Niemcy 2014
Emisja: czwartek, 30 września o godz. 16:15

Matka Amelii jest umierająca. Krótko przed jej śmiercią, Amelia poznaje największą tajemnicę matki. Okazuje się, że została adoptowana. Oprócz tego matka opowiada jej, że urodziła się w Irlandii. Amelia bez zastanowienia postanawia odnaleźć swoich biologicznych rodziców i udaje się w tym celu na zieloną wyspę. W podróży poznaje tajemniczego mężczyznę. Nieznajomy odegra wkrótce znamienną rolę w jej życiu.

Cecelia Ahern: Czas, żeby żyć
Cecelia Ahern: Ein Moment fürs Leben
Niemcy 2018
Emisja: czwartek, 30 września o godz. 18:05

Blake niespodziewanie rzuca Lucy, a dziewczyna za wszelką cenę próbuje go odzyskać. Natomiast jej najlepszy przyjaciel, Cosmo, próbuje jej uświadomić, że pora już się dowiedzieć, co w jej życiu jest naprawdę ważne. Don, zajmujący się praniem dywanów, chciałby na stałe zagościć w życiu Lucy.

Cecelia Ahern: Kochać Ciebie
Cecelia Ahern: Dich zu Lieben
Niemcy 2018
Premiera: czwartek, 30 września o godz. 20:00

Claire Lynam jest restauratorką w dublińskiej City Gallery. Jest z wzajemnością zakochana w przystojnym bankierze Marku Gallagherze. Jej szczęście kończy się jednak w dramatyczny sposób, gdy Mark ginie w wypadku samochodowym. Clair przez długie miesiące nie może wyjść z żałoby. Nie pomagają starania przyjaciół, by wyrwać ją z rozpaczy, nie potrafi jej pocieszyć nawet jej najlepsza przyjaciółka i współpracownica, Fiona Sullivan, oczekująca swego pierwszego dziecka. Fiona nie wie, że dla Claire Mark wcale nie umarł. Gdy maluje portret ukochanego, wydaje się jej, że Mark nadal żyje i schodzi do niej z obrazu. I że tylko ona jest w stanie go zobaczyć. Claire nie dopuszcza do swojej świadomości faktu, że Mark już nigdy nie wróci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *