Zapowiedzi TV

Wrzesień na kanale TNT

„Ostatni okręt” to amerykański serial akcji będący adaptacją powieści Williama Brinkleya o tym samym tytule. Przedstawia losy załogi fikcyjnego niszczyciela marynarki wojennej USS Nathan James w postapokaliptycznym świecie.

 

OSTATNI OKRĘT (sezon 5)
Od 10 września w każdy poniedziałek o godz. 22.00
10.09. – Ostatni okręt – sezon 5, odc. nr 1: Casus Belli
17.09. – Ostatni okręt – sezon 5, odc. nr 2: Fog of War
24.09. – Ostatni okręt – sezon 5, odc. nr 3: El Puente
„Ostatni okręt” to amerykański serial akcji będący adaptacją powieści Williama Brinkleya o tym samym tytule. Przedstawia losy załogi fikcyjnego niszczyciela marynarki wojennej USS Nathan James w postapokaliptycznym świecie. W produkcji wystąpili m.in.: znany z serialu „Chirurdzy” Eric Dane, Bridget Regan, którą widzowie mogli podziwiać na szklanym ekranie w „Agentce Carter”, a także Adam Baldwin, Charles Parnell, Travis Van Winkle i Marissa Neitling.
W najnowszym, piątym sezonie serialu świat powoli odzyskuje równowagę po epidemii zabójczego wirusa, która zdziesiątkowała populację. Główny bohater, Tom Chandler, przeszedł na emeryturę, zaś członkowie jego zespołu, spośród których wielu awansowało, rozproszyli się w strukturach Marynarki Wojennej USA. Sasha Cooper, porucznik Danny Green, Wolf Taylor oraz sierżant Azima Kandie biorą udział w tajnej misji u wybrzeży Panamy, podczas której zostają posądzeni o atak na prezydenta tego kraju. USA stają w obliczu poważnego konfliktu, a światu grozi kolejna wojna. Załoga niszczyciela USS Nathan James po raz kolejny musi stoczyć trudną walkę, by uchronić Stany Zjednoczone przed inwazją ze strony nieprzyjaciela.
DRAMATYCZNE PIĄTKI
Każdy piątek o godz. 21:00
07.09. – Buntownik z wyboru
14.09. – Za wszelką cenę
21.09. – Skazani na Shawshank
28.09. – Więzień Brubaker
We wrześniu w piątkowe wieczory widzowie TNT obejrzą wzruszające i skłaniające do refleksji filmy dramatyczne. „Buntownik z wyboru” to przejmująca opowieść o Willu, młodym chłopaku, w którym drzemie matematyczny geniusz. Gdy mężczyzna popada w tarapaty i grozi mu areszt, z opresji ratuje go profesor MIT oferując pomoc, naukę i konsultacje psychologiczne. Czy Will przyjmie ofertę naukowca i czy o młodym geniuszu usłyszy świat?
„Za wszelką cenę” to kolejna produkcja, która zostanie wyświetlona w ramach „Dramatycznych piątków”. Obsypane Oscarami dzieło w reżyserii Clinta Eastwooda przedstawia historię utalentowanej, lecz niepewnej siebie Maggie. Bohaterka prosi doświadczonego trenera boksu, by pomógł jej odnieść sukces na ringu. Kobieta nie wie jeszcze, jak trudną walkę przyjdzie jej stoczyć.
W trzeci wrześniowy piątek widzowie TNT obejrzą film „Skazani na Shawshank”. To przejmująca ekranizacja powieści Stephena Kinga pokazująca losy bankiera niesłusznie skazanego na karę więzienia. Mężczyzna stara się przetrwać w brutalnym świecie otoczonym wysokim murem. Film pokazuje całe spektrum ludzkich uczuć.
Ostatnim filmem wyemitowanym w cyklu „Dramatyczne piątki” będzie „Więzień Brubaker” ukazujący trudną i nierówną walkę z systemem. Przed objęciem stanowiska naczelnika więzienia Henry Brubaker pojawia się w placówce jako osadzony i incognito obserwuje pracę zarówno personelu jednostki, jak i skazanych. Odkrywa przerażające zaniedbania i liczne wykroczenia służby więziennej. Jako nowy naczelnik postanawia za wszelką cenę przeprowadzić gruntowne reformy.
WOJNA W OBIEKTYWIE MISTRZÓW KINA
Emisja w dniach 1-3 września
01.09. godz. 06.00 – Ucieczka do zwycięstwa
01.09. godz. 08.30 – Złoto dla zuchwałych
01.09. godz. 11.30 – Imperium Słońca
01.09. godz. 14.40 – Tora! Tora! Tora!
01.09. godz. 17.40 – Bitwa o Ardeny
01.09. godz. 21.00 – Kryptonim „Szmaragd”
01.09. godz. 22.50 – Parszywa dwunastka
02.09. godz. 01.55 – Wzgórze Rozdartych Serc
02.09. godz. 06.05 – Bitwa o Ardeny 
02.09. godz. 09.20 – Ucieczka do zwycięstwa 
02.09. godz. 11.45 – Parszywa dwunastka
02.09. godz. 14.50 – Złoto dla zuchwałych
02.09. godz. 17.50 – Tylko dla orłów
02.09. godz. 21.00 – Tora! Tora! Tora!
03.09. godz. 00.00 – Kryptonim „Szmaragd”
03.09. godz. 01.50 – Dzieci Hitlera
W związku z przypadającą 1 września 79. rocznicą wybuchu II wojny światowej stacja TNT pokaże najlepsze filmy, które poruszają tematykę konfliktów zbrojnych. „Ucieczka do zwycięstwa” przedstawia losy jeńców wojennych, którzy rozgrywając mecz piłki nożnej
z Niemcami planują uciec z nazistowskiego obozu. „Złoto dla zuchwałych” to historia żołnierzy zdemotywowanych dłużącymi się działaniami wojennymi. Kiedy przypadkowo dowiadują się o złocie wartym 16 milionów dolarów, ukrytym tuż za linią frontu, postanawiają dokonać brawurowego napadu. Film „Imperium Słońca” opowiada o synu brytyjskich arystokratów. Podczas oblężenia Szanghaju chłopiec zostaje oddzielony od rodziny i trafia do obozu jenieckiego. Dramat wojenny „Tora! Tora! Tora!” ukazuje japoński atak na Pearl Harbor – bazę amerykańskiej marynarki wojennej. Historię ostatniej dużej ofensywnej operacji wojsk niemieckich podczas II wojny światowej widzowie TNT będą mogli zobaczyć w filmie „Bitwa o Ardeny”.
„Parszywa dwunastka” to produkcja przedstawiająca historię oddziału składającego się ze skazańców oczekujących na egzekucję lub odsiadujących wieloletnie wyroki. Żołnierze otrzymują bardzo ryzykowne zadanie zgładzenia wysokich rangą nazistowskich dygnitarzy. ”Kryptonim Szmaragd” opowiada o tajnej misji Agenta Langa, który udaje się do okupowanej Francji, by zapobiec ujawnieniu planów lądowania w Normandii. „Wzgórze Rozdartych Serc” to film o sierżancie Highwayu szkolącym młodych żołnierzy, którzy później będą walczyć z Kubańczykami podczas inwazji na Grenadę, zaś „Tylko dla orłów” przedstawia historię trudnej operacji alianckich komandosów, zmierzającej do uwolnienia amerykańskiego generała z rąk nazistów. Ostatnią produkcją wyemitowaną w ramach cyklu „Wojna w obiektywie mistrzów kina” będzie amerykański film propagandowy „Dzieci Hitlera” ukazujący losy Amerykanki mieszkającej w III Rzeszy, która musi podporządkować się nowym zasadom wprowadzonym przez Hitlera.
WIELKIE KINO
Każda środa o godz. 21.00
05.09. – Blade: Wieczny łowca II
12.09. – Ostatni samuraj
19.09. – Ścigany
26.09. – Egzekutor
W każdą środę widzowie TNT będą mogli obejrzeć niezapomniane produkcje, które na stałe wpisały się do kanonu światowej kinematografii. W pierwszą środę września wyświetlony zostanie „Blade: Wieczny łowca II”. Tytułowy bohater zawiera przymierze z wampirami, by pomóc im zlikwidować nową, odporną na srebro i czosnek, zmutowaną rasę żywiących się krwią stworzeń. W trakcie walk okazuje się, że Blade padł ofiarą spisku.
Drugim filmem wyemitowanym w ramach wrześniowego „Wielkiego kina” będzie „Ostatni samuraj”. To nakręcona z niezwykłym rozmachem opowieść o weteranie wojny secesyjnej, który trafia do Japonii, by szkolić żołnierzy walczących z nieposłusznymi cesarzowi samurajami. Nie otrzymuje jednak wystarczającej ilości czasu, by dobrze przygotować wojskowych. Jego armia zostaje rozgromiona przez japońskich wojowników, a główny bohater trafia do niewoli.
Tydzień później stacja TNT wyświetli „Ściganego”, czyli oparty na faktach, przejmujący film akcji, który przybliża historię chirurga oskarżonego o zamordowanie własnej żony. W drodze do więzienia mężczyzna ucieka z konwoju i postanawia na własną rękę odszukać mordercę ukochanej.
Ostatnim filmem wyemitowanym we wrześniu w ramach „Wielkiego kina” będzie „Egzekutor”. Agent specjalny John Kruger musi chronić swoją klientkę, która odkryła poważny spisek w Departamencie Obrony. Zadanie od samego początku nie należy do najłatwiejszych, bowiem w sprawę zamieszani są politycy i urzędnicy najwyższej rangi.
OBJAZD (finał 3 sezonu)
Emisja w poniedziałek, 3 września o godz. 05.15
03.09. godz. 05.15 – Objazd – sezon 3 (odcinki nr 9-10)
„Objazd’ to serial komediowy z wątkami kryminalnymi, którego pomysłodawcami była para komików Jason Jones i Samatha Bee. W zabawny sposób ukazuje perypetie rodziny podczas podróży.
W trakcie przemierzania Ameryki bohaterom przyjdzie się zmierzyć z wieloma przeciwnościami losu. W trzecim sezonie Nate (Jason Jones), Robin (Natalie Zea) oraz ich dzieci, Jared (Liam Carroll) i Delilah (Ashley Gerasimovich) uciekają na Alaskę – nieokiełznany, chłodny, największy, ale najmniej zaludniony stan USA. Tam czeka ich wiele przygód i wyzwań, które powiedzą im o nich więcej, niż sami są w stanie dostrzec na pierwszy rzut oka.

 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *