Wrześniowe hity telewizji Metro

Telewizja METRO zaprasza do spędzenia czasu z programami, które gwarantują emocje. Dokumentalne serie opowiadają o ludziach, którzy realizują swoje pasje i spełniają największe marzenia. Pasmo filmowe to porcja klasyki kina, filmowych hitów i dobrych komedii. Oczywiście nie zapominamy o miłośnikach seriali, dla których mamy zarówno propozycje kryminalne, jak i komediowe. Poniżej przedstawiam niektóre z propozycji września.

 

GODZINY STRACHU
Emisja: środa, 19 września o 20:00

Dramat, thriller | USA | 2007
reż. Mike Barker
wyst. Pierce Brosnan, Gerard Butler, Maria Bello
Thriller z zakończeniem innym, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Uwodziciel i twardziel w jednym, Pierce Brosnan tym razem zaskoczy w roli porywacza-socjopaty. Jakie są jego prawdziwe intencje?

Neil i Abby Randall (Gerard Butler i Maria Bello) razem z kilkuletnią córeczką Sophie (Emma Karwandy) tworzą doskonałą rodzinę. Wiodą idealne, pełne sukcesów życie – niczym z amerykańskiego snu. Jednak pewnego dnia ich dotychczasowe szczęście zostaje całkowicie zakłócone. Ryan (Pierce Brosnan), zimny i wyrachowany psychopata, uprowadza małą Sophie. Bez skrupułów przedstawia swoje żądania i rozpoczyna bezwzględną, brutalną „zabawę” z przerażonymi rodzicami. Pogrążona w chaosie rodzina robi wszystko, by uratować dziewczynkę. Jak wysoki okaże się okup? Czy tym razem rzeczywiście chodzi tylko o pieniądze? Z jakiego powodu komuś może zależeć na zniszczeniu szczęśliwego życia rodziny Randallów?

ÓSMA STRONA
Emisja: wtorek, 4 września o 20:00

Dramat polityczny| Wielka Brytania | 2011
reż. David Hare
wyst. Bill Nighy, Rachel Weisz, Ralph Fiennes

Szpiegowskie kino w odświeżonej wersji. Zamiast akrobatycznych popisów, czy nowości technologicznych, prym wiedzie tu intryga o wielu twarzach. Wielowątkowe wydarzenia skutecznie wprowadzają widza w świat przestępczy, gdzie trudno rozpoznać prawdę.

Johnny Worricker (Bill Nighy) to agent MI5 o wieloletnim stażu. Analityk z tajnych służb specjalnych oddał się bez reszty pracy, dla której wiele wycierpiał. Nadszedł czas na kolejne wyzwanie. W toku jednego ze śledztw, jego szef i najlepszy przyjaciel zarazem, nagle umiera. Mężczyzna zostawia po sobie tajemnicze akta, które zagrażają stabilności służb. Teoretycznie nieplanowane spotkanie z kobietą z sąsiedztwa i polityczną aktywistką, dodatkowo komplikuje sytuację. Johnny musi odnaleźć się w zdradzieckiej sieci intryg. A to nie wszystko! Chcąc odkryć prawdę, musi porzucić pracę i wyzbyć się własnej tożsamości. Thriller o polityczno-szpiegowskim zacięciu porusza nie tylko problemy związane z wywiadem, ale też te moralne, z którymi zmaga się współczesność.

PROGRAMY

METRO NEWS
PREMIERA
Od poniedziałku do soboty o 18:00, w niedzielę o godzinie 11:00

Telegraficzny skrót najważniejszych wydarzeń z danego dnia. Metro News to jak przystało na obecne czasy, najszybszy program informacyjny. W dziesięciominutowym serwisie widzowie poznają między innymi wiadomości ze świata nauki i technologii, niesamowitych ludzi – pasjonatów ekstremalnych sportów, których nie ogranicza żadne ryzyko oraz autorów niezwykłych i inspirujących eksperymentów. Podczas przybliżania widzom świata nie zabraknie także najpiękniejszych jego zakątków przedstawionych za pomocą niesamowitych ujęć.

WYPRAWA W NIEZNANE Z EDEM STAFFORDEM
Emisja: od wtorku, 4 września, godz. 22:00

Jeden z najbardziej znanych survivalowców na świecie. Brytyjski podróżnik i łowca przygód – Ed Stafford wyrusza na poszukiwanie prawdy w ślad za tajemniczymi znakami i plamami na Ziemi. Niecodzienne zjawiska uchwycono na zdjęciach zrobionych z satelity. Jedynym sposobem ich rozszyfrowanie jest dotarcie do odległych zakątków globu i sprawdzenie na miejscu, czym są w rzeczywistości. Podczas swoich podróży Stafford odwiedzi Etiopię, Brazylię, Zambię, Syberię i Papuę Zachodnią. Choć sam jest doświadczonym badaczem i mistrzem szkoły przetrwania, ta misja w pojedynkę nie ma szans… Ed wie, że może dotrzeć do wyznaczonych celów tylko z pomocą lokalnych mieszkańców, którzy podzielą się z nim swoją wiedzą i zechcą go ugościć. Podczas tej wyprawy w nieznane, mężczyzna pokona wiele przeszkód – od dzikich zwierząt po chorobę. Jak zakończy się ta ekspedycja?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *