Wrześniowe seriale w Epic Drama

Wrześniowe propozycje serialowe kanału Epic Drama reprezentują najwyższy standard nowoczesnej rozrywki, a ramówka zadowoli gusta nawet najbardziej wymagającej publiczności.

 

 

Rozpustnice
Gatunek: Kryminalny i thriller
Premiera: środa 18 września, godz. 22:30

Rok: 2019
Sezon 3: 8 x 60 min
Twórcy: Moira Buffini, Alison Newman
Obsada: Jessica Brown Findlay, Lesley Manville, Samantha Morton, Liv Tyler, Kate Fleetwood, Alfie Allen, Ash Hunter

Margaret Wells ma być zesłana do Ameryki, a Lydia Quigley marnieje w Bedlam. Wygląda na to, że Charlotte i Lucy mogą wreszcie uwolnić się od problemów swojej matki… Charlotte prowadzi dom publiczny Wellsów, Lucy jako kurtyzana zdobyła sławę i bogactwo, obie jednak szybko odkrywają, że prowadzenie zyskownego domu publicznego może im także przysporzyć wielu wrogów.

Lucy robi interesy z Elizabeth i Fredem, matką i synem. Lydia w Bedlam cierpi katusze, przechodząc ciężką kurację, ale nowa więźniarka podnosi ją na duchu. Lady Fitz cieszy się wolnością pod nieobecność brata, ale kiedy znowu znajduje się pod presją, ku własnemu zaskoczeniu zwraca się o pomoc do Nancy Birch. Z kolei sama Nancy — zwykle działająca w pojedynkę — odkrywa, że po raz pierwszy musi kogoś poprosić o pomoc…

Liv Tyler powraca w roli Lady Fitz, ale w trzeciej serii „Rozpustnic” pojawi się także inna gwiazda: Alfie Allen, znany z roli Theona Greyjoya w serialu „Gra o tron”. Allen wcieli się w postać nowego alfonsa, Isaaca Pinchera. Oprócz uznanych gwiazd pojawią też młode talenty – między innymi Ash Hunter, którego zobaczymy w roli Hala Pinchera, właściciela oberży i brata Isaaca.

Detektyw Murdoch
Gatunek: Kryminalny i thriller
Premiera: dni powszednie od poniedziałku 2 września, godz. 19:30

Rok: 2012
Sezon 6: 13 x 60 min
Twórcy: Maureen Jennings
Obsada: Hélene Joy, Yannick Bisson, Thomas Craig, Jonny Harris, Lachlan Murdoch

Szósta seria zaczyna się w roku 1900. Detektyw Murdoch wreszcie odnosi w życiu prywatnym takie same sukcesy jak w pracy. Dr Julia Ogden pracuje jako psychiatra w zakładzie dla kobiet w Toronto. Oboje w końcu wyznali sobie miłość. Ale wspólne życie oznacza także wiele nowych wyzwań… Osiągnięcia ma też Crabtree, który staje się dzięki temu bardziej pewny siebie i zaczyna zalecać się do dr Grace.

Murdoch na własne oczy zobaczy działania pionierów lotnictwa, a przy okazji zdemaskuje pewien groźny spisek. Spróbuje oczyścić z podejrzeń młodego Winstona Churchilla, którego wizyta w Toronto okaże się mieć nieoczekiwane konsekwencje. Na scenie pojawi się też Sir Arthur Conan Doyle — i to w towarzystwie swojego ponoć fikcyjnego bohatera, Sherlocka Holmesa, który zostanie wplątany w brutalny napad. Seria kończy się szokującym morderstwem osoby z bliskiego otoczenia Murdocha. Co gorsza, podejrzanym jest osoba jeszcze mu bliższa…

W tej serii twórcy „Detektywa Murdocha” wciągają nas jeszcze głębiej w bogatą kulturalną i społeczną historię Toronto. W jednym z odcinków pojawi się Winston Churchill, który rzeczywiście w tym czasie odwiedził miasto. Zobaczymy także samego Sir Arthura Conana Doyle’a!

Opowieści o II wojnie światowej
W każdą niedzielę od 1 września, godz. 20:00

Okręt (1981)
Okręt
Jednostka X
Francuskie miasteczko

1 września 1939 r. Adolf Hitler najechał na Polskę, rozpoczynając II wojnę światową. Aby uczcić 80. rocznicę tych wydarzeń kanał Epic Drama zaprasza na filmy i seriale osadzone w realiach tego największego konfliktu w dziejach ludzkości.

Zobaczymy oryginalną wersję filmu „Okręt” z 1981 r. oraz powstały później serial o tym samym tytule. Przypomnimy również serie „Kompania X” i „Francuskie miasteczko”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *