Współpraca Philips TV i Bowers & Wilkins: nowy standard telewizorów OLED

W czasie ostatnich targów IFA w Berlinie marka Philips TV zaprezentowała rezultat współpracy z legendarnymi brytyjskimi ekspertami od urządzeń audio, firmą Bowers & Wilkins. Mowa o telewizorze Philips OLED+ 903, będącym pierwszym odbiornikiem telewizyjnym korzystającym z doświadczenia obu firm.
 

 
Przedstawiciele obydwu marek są przekonani, że Philips OLED+ 903, oferując posiadaczom sprzętu niepowtarzalne wrażenia wizualne, stanie się nowym punktem odniesienia pod względem jakości obrazu i dźwięku. Telewizor zdobył już uznanie jury EISA, które uhonorowało go prestiżową nagrodą w kategorii Best Home Theatre TV 2018.
Swoją premierę handlową w wersjach 55 i 65 cali OLED+ 903 będzie mieć w październiku. Jakie są charakterystyczne cechy tego modelu?

 • Zaprojektowany od nowa system dźwiękowy „Sound by Bowers & Wilkins”
 • Technologia OLED 2018 zapewniająca podniesienie szczytowej jasności matrycy o 10% do 1000 nitów
 • Procesor obrazu P5 Perfect Picture Processing Engine drugiej generacji
 • Nowa funkcja Perfect Natural Reality zapewniająca efekt HDR w treściach SDR
 • Format HDR10+ poklatkowo optymalizujący kontrast obrazu
 • System Android TV™ obsługiwany przez czterordzeniowy procesor
 • Asystent Google dostępny po aktualizacji do Androida O
 • Funkcja asystentki Amazon Alexa dostępna po aktualizacji do Androida O
 • Trójstronny Ambilight zintegrowany z niemal bezramkowym ekranem OLED
 • Nagroda EISA w kategorii Home Theatre TV 2018
 • Nagroda iF Design Award 2018

Olśniewający obraz
Zgodnie z nazwą, nowy flagowiec Philips TV wykorzystuje technologię OLED wspieraną ulepszoną wersją procesora przetwarzania obrazu P5 drugiej generacji oraz unikalnym, trójstronnym systemem Ambilight.
W urządzeniu zastosowano najnowszą matrycę OLED 2018 oferującą jasność szczytową na poziomie 1000 nitów, czyli o 10% więcej od modeli ubiegłorocznych.
Połączenie jasności i tradycyjnej dla modeli OLED Philips głębokiej czerni zapewnia wyjątkowy kontrast i jest kluczowym walorem pozwalającym uwolnić pełny potencjał treści HDR. Firma TP Vision, właściciel marki Philips TV, stała się tym samym trzecim na świecie producentem oferującym telewizory umożliwiające obsługę formatu HDR10+, a OLED+ 903 jest jednym z pierwszych urządzeń Philips obsługujących tryb HDR+.
Inżynierowie Philipsa mając na uwadze, że w najbliższej przyszłości znaczna część treści pozostanie nadal w standardzie SDR opracowali nową technologię – Perfect Natural Reality. Uzupełnia ona opatentowany przez Philips procesor przetwarzania obrazu P5 drugiej generacji, wykorzystując zaawansowany algorytm inteligentnego kontrastu. Perfect Natural Reality w czasie rzeczywistym dobiera najlepsze parametry jasności, ostrości i kontrastu, dzięki czemu wydajne skalowanie treści SDR do HDR zapewnia o wiele lepszy obraz. Oddanie szczegółów jest jeszcze lepsze niż w poprzednich modelach OLED, a niezwykle żywy, realistyczny obraz nabiera dodatkowej głębi.
Znakomity dźwięk
OLED+ 903 opiera się na doskonałym systemie nagłośnieniowym, który dzięki wykorzystaniu wiedzy inżynierskiej Bowers & Wilkins i opatentowanej technologii, wnosi dźwięk na zupełnie nowy poziom.
System audio tworzą specjalnie zaprojektowane głośniki Bowers & Wilkins, zamontowane w większych i sztywniejszych komorach o specjalnej konstrukcji umieszczonej pod ekranem.
Z tyłu telewizora znajduje się duży głośnik niskotonowy z większymi podwójnymi radiatorami pasywnymi osadzony w usztywnionej dodatkowymi żebrami komorze o większej kubaturze.
Podwójne głośniki średnio- i wysokotonowe są skierowane do przodu, a nie jak w modelu 803 do dołu. Również te głośniki zamontowano w specjalnie zaprojektowanych, sztywniejszych komorach. Głośnik wysokotonowy z miękka kopułką oraz głośnik średniotonowy z papierową membraną zastąpiono w OLED+ 903 tytanowymi głośnikami wysokotonowymi o średnicy 19 mm i głośnikami średniotonowymi z membranami z włókna szklanego. Oba rodzaje głośników zamontowano w osobnych komorach.
Eksperci z Bowers & Wilkins zoptymalizowali również zastosowany w OLED+ 903 układ cyfrowego przetwarzania sygnału (DSP), utrzymując całkowitą moc wyjściową układu audio na imponującym poziomie 50 watów.
W efekcie telewizor dostarcza to, co specjaliści z Bowers & Wilkins zwykli nazywać „prawdziwym dźwiękiem”. Udało im się także znacząco zredukować zniekształcenia z korzyścią dla czystości dialogów i większej separacji oraz skali sceny dźwiękowej oferowanej przez urządzenie.
OLED+ 903 może poszczycić się także mocniejszym basem, który pozostaje czysty i dokładny, zapewniając odbiorcom znakomite wrażenia filmowe i niepowtarzalne odczucia muzyczne.
Niepowtarzalny design
Dzięki subtelnej sylwetce z bardzo wąską ramą, OLED+ 903 doskonale wpisuje się w wielokrotnie nagradzaną europejską szkołę wzornictwa pod znakiem Philips. Całości dopełniają dwie wąskie, metalowe nóżki ustawione pod kątem prostym do płaszczyzny ekranu. Na lewej znajdziemy logo Philips, natomiast prawą zdobi logo Bowers & Wilkins.
Zwrócone ku odbiorcy głośniki są schowane pod szarą, wysokiej jakości nietłumiącą dźwięku tkaniną opracowaną na zlecenie Philips przez wiodącego duńskiego producenta tkanin, firmę Kvadrat, która pojawiła się także w poprzednich modelach. Panel audio, w postaci soundbaru, jest idealnie wkomponowany w przedni panel odbiornika.
OLED+ 903 z niemal niezauważalną metalową ramą jest niezwykle smukły, co jednak nie przeszkodziło inżynierom Philips w zintegrowaniu trójstronnej technologii Ambilight zapewniającej niepowtarzalne wrażenia wizualne wspomagane wyjątkowo żywym odwzorowaniem kolorów i znakomitym kontrastem matrycy.
Czterordzeniowy procesor z Android TV
Philips OLED+ 903 pracuje na platformie Android TVTM, nad której szybkością działania czuwa ultraszybki czterordzeniowy procesor. Urządzenie posiada wbudowaną pamięć o pojemności 16 GB, którą można zwiększyć. Philips OLED+ 903 trafi do sprzedaży z systemem operacyjnym Android N, ale niebawem otrzyma aktualizację oprogramowania do Androida O, który oprócz nowego interfejsu użytkownika będzie wzbogacony o funkcję Asystenta Google, umożliwiającą użytkownikowi sterowanie głosowe za pomocą mikrofonu wbudowanego w pilota telewizora. Aktualizacja do Androida O zapewni także wprowadzoną w nowych odbiornikach Philips kompatybilność z asystentką Amazon Alexa, która pozwoli posiadaczom urządzeń z obsługą Alexy na sterowanie za ich pośrednictwem telewizorami Philips z systemem Android TV.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *