Wspomnienie Zofii Czerwińskiej w Romance TV

Z przykrością przyjęliśmy wiadomość o śmierci Zofii Czerwińskiej, która 13 marca odeszła w wieku 85 lat. W 2018 roku widzowie Romance TV mogli podziwiać jej talent aktorski w polsko-niemieckiej produkcji „Miłość na Mazurach”. Chcąc upamiętnić aktorkę i przypomnieć jej sylwetkę, Romance TV wyemituje ten film już 17 marca o godz. 20:00. Rola w polsko-niemieckiej produkcji była jedną z ostatnich, jakie zagrała Zofia Czerwińska.

 

Zofia Czerwińska, jako wybitna aktorka

Zofia Czerwińska była jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek. W swojej karierze aktorskiej zagrała łącznie ponad 150 ról w produkcjach kinowych i telewizyjnych, Widzowie mogli podziwiać jej poczucie humoru i charyzmatyczną postać m.in. w najbardziej znanych polskich filmach, takich jak „Miś”, „Rejs”, czy „Poszukiwany, poszukiwana” oraz w kultowych serialach – „Czterdziestolatek”, „Alternatywy 4”. W 2018 roku widzowie Romance TV mogli podziwiać aktorkę w polsko-niemieckiej produkcji „Miłość na Mazurach”, gdzie zagrała jedną z ostatnich ról.

Polsko-niemiecka produkcja „Miłość na Mazurach”

„Miłość na Mazurach” (niem. Verliebt in Masuren) to film fabularny, będący koprodukcją ARD/ Ziegler Film oraz Romance TV, gdzie większość scen zrealizowano na terenie Polski. Jego reżyserem jest Bruno Grass, syn sławnego pisarza Güntera Grassa. W rolach głównych wystąpili: Lina Wendel oraz Hans-Uwe Bauer, natomiast wśród polskich gwiazd zobaczymy Zofię Czerwińską, Marka Włodarczyka, Kasię Borek, Izę Kałę oraz Aleksandrę Woźniak.

Niemiecka premiera filmu miała miejsce we wrześniu. W Polsce widzowie mogli obejrzeć film po raz pierwszy 14 listopada 2018 w Romance TV.

Film przedstawia wzruszającą historię Polki, Róży oraz Kurta – Niemca urodzonego przed wojną na terenie dzisiejszych Mazur, który żywi urazę zarówno do Polski, jak i Polaków. Mężczyzna zdany na opiekę polskiej opiekunki pomimo uprzedzeń przystaje na propozycję wyjazdu do krainy swojej młodości. Tam zyskuje szansę odkrycia jej na nowo.

 „Miłość na Mazurach” – 17 marca o godz. 20:00 w Romance TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *