Media

Wszystkie kanały serbskiej telewizji publicznej RTS dostępne za pośrednictwem SES Video

Spółka SES (notowana jako SESG na giełdach Euronext Paris i Luxembourg Stock Exchange) poinformowała o rozszerzeniu współpracy z Telekom Srbija. Nowa umowa pozwoli teraz na nadawanie wszystkich dziewięciu kanałów telewizyjnych i czterech radiowych, należących do serbskiego publicznego nadawcy RTS, za pośrednictwem satelity ASTRA 5°E.
 

 
Telekom Srbija i SES współpracują od czerwca 2017 roku w celu nadawania sześciu stacji telewizyjnych i jednej radiowej należących do RTS.
W ramach nowego porozumienia, firma telekomunikacyjna Telekom Srbija wydzierżawi dodatkowe pojemności na satelicie ASTRA, niezbędne do transmisji dodatkowych kanałów telewizyjnych: RTS1, RTS2 i kanału dla dzieci RTS Poletarac oraz trzech dodatkowych kanałów radiowych: Radio Beograd 2, Radio Beograd 3 i Radio Beograd 202.
„Rozszerzenie umowy z Telekom Srbija jest wspaniałym przykładem na to, jak silne partnerstwo może umożliwić zwiększenie obecności na określonych rynkach” – powiedział Marcin Ornass Kubacki, Vice President, Sales Central Eastern Europe w SES Video.„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że RTS ponownie zdecydował się zaufać naszym niezawodnym usługom nadawczym”.
„W 2017 r. Telekom Srbija uruchomił dla RTS sześć kanałów za pośrednictwem satelitów luksemburskiego operatora. Uznajemy SES za wiarygodnego partnera, który zapewnia wysokiej jakości usługi, dlatego zdecydowaliśmy się na nadawanie kolejnych kanałów telewizyjnych i radiowych. Tym samym przedłużyliśmy długoterminową współpracę między Telekom Srbija i SES”stwierdziła Milica Jovičić, Head of Wholesale Department w Telekom Srbija

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *