Wszystkie mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA w Cyfrowym Polsacie

Już od sierpnia 2018 roku przez trzy kolejne lata (do roku 2021) wszystkie ponad 1000 meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA wyłącznie w kanałach Polsatu. Grupa Polsat nabyła dla polskich kibiców wyłączne prawa do pokazywania LM i LE dla wszystkich kanałów dystrybucji – m.in. telewizji, internetu i urządzeń mobilnych.

Sezon 2018/2019 będzie nowym rozdziałem w historii Ligi Mistrzów i Ligi Europy – dzięki wielu nowościom i usprawnieniom wprowadzonym przez UEFA z myślą o widzach i kibicach. Wszystko to będzie można zobaczyć wyłącznie w kanałach Polsatu, a jedyna platforma cyfrowa, która będzie to pokazywała to Cyfrowy Polsat.

– Jesteśmy dumni z tego, że pozyskaliśmy prawa do tak doskonałego produktu, jakim jest Liga Mistrzów i Liga Europy UEFA. Dla naszej Grupy, w tym dla platformy cyfrowej, jest to strategiczna inwestycja. Transmitując w ostatnich latach eliminacje do ME2016, udane dla Polski ME2016 oraz eliminacje MŚ2018 obserwujemy rosnącą popularność transmisji z rozgrywek piłkarskich. To utwierdziło nas w przekonaniu, że inwestowanie w piłkę nożną na najwyższym poziomie jest właściwym kierunkiem działania. Zakup wyłącznych praw do LM i LE na kolejne trzy lata to ekscytujące wydarzenie dla naszej Grupy powiedział Maciej Stec, Członek Zarządu Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu.

Nowy rozdział w historii Ligi Mistrzów i Ligi Europy
Tylko w kanałach Polsatu będzie można obejrzeć wszystkie 1029 meczów przez trzy lata, 343 w każdym z sezonów – zapraszamy na prawdziwą piłkarską ucztę. Najlepsi na świecie piłkarze zapewnią najwyższy poziom spotkań, a Grupa Polsat zapewni najwyższą jakość realizacji.
Nowe, korzystne dla kibiców godziny pokazywania Ligi Mistrzów
Liga Mistrzów i Liga Europy w kanałach Polsatu, to zarówno nowy nadawca, jak i nowe atrakcyjniejsze godziny rozgrywania spotkań. Od sezonu, w którym Grupa Polsat rozpocznie pokazywanie tych rozgrywek, po raz pierwszy fani Ligi Mistrzów będą mogli zobaczyć więcej spotkań, dzięki nowym godzinom rozgrywania meczów – w dniu meczowym spotkania w LM będą rozgrywane o godzinie 19.00, a kolejne o 21.00 (dotychczas wszystkie mecze o jednej porze 20.45). Dzięki temu, nie będzie już dylematu, który z równolegle toczących się meczów obejrzeć – czy np. Realu Madryt z Bayernem Monachium czy Barcelony z Manchesterem United. LE będzie pokazywana w czwartki tak jak dotychczas – start meczów o godzinie 19.00 i 21.00.
Nowe zasady eliminacji – więcej meczów pomiędzy potęgami europejskiego futbolu, częściej będzie można obejrzeć rywalizację drużyn, w których grają idole całego piłkarskiego świata
Od sezonu 2018/2019 zmienią się zasady kwalifikacji do Ligi Mistrzów – o miejsce wśród najlepszych będzie o wiele trudniej, jednak z drugiej strony gwarantuje to wyższy poziom rozgrywanych meczów, więcej spotkań pomiędzy europejskimi potęgami, większe emocje, więcej gwiazd i większe zainteresowanie widzów. Polski klub, który awansuje do Ligi Mistrzów będzie miał szansę pokazać się gigantycznej widowni, zarówno w Europie, jak i na całym świecie. Każdy mecz będzie wówczas rywalizacją najlepszych z najlepszymi. Podniesie się poziom spotkań i ich jakość i częściej będzie można oglądać mecze drużyn, które zna i podziwia cały piłkarski świat.

„Jestem przekonany, że wszystkie nowości, jakie wprowadza UEFA od sezonu, od którego my będziemy pokazywać Ligę Mistrzów, będą korzystne dla widzów i kibiców. Nowe godziny rozgrywania spotkań w Lidze Mistrzów – 19 i 21, pozwolą kibicom i widzom zobaczyć większość liczbę spotkań, a więcej zespołów z najsilniejszych lig oznacza wyższy poziom rywalizacji i rozgrywanych meczów mówi Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat. To wszystko zaprezentuje widzom najbardziej doświadczony w Polsce zespół profesjonalistów – komentatorów i ekspertów naszej stacji.dodaje Marian Kmita.

Wszystkie ponad 1000 meczów będzie można zobaczyć wyłącznie w kanałach Polsatu, a jedyną platformą cyfrową która będzie to pokazywała to Cyfrowy Polsat.
Telewizja Polsat pokazywała przez wiele lat Ligę Mistrzów w naszym kraju – w latach 2001-2006 oraz 2009-2012, a także Ligę Europy w sezonach 2009-2012.Telewizja Polsat posiada również bogate doświadczenie w pokazywaniu polskim kibicom najważniejszych imprez piłkarskich reprezentacji narodowych – mogli oni oglądać na antenach Polsatu Mistrzostwa Świata 2002 w Korei i Japonii oraz 2006 w Niemczech. Ponadto Euro 2008 w Austrii i Szwajcarii i ostatnie, fantastyczne dla polskiej drużyny Euro 2016 we Francji. Dużym zainteresowaniem cieszył się również ostatni turniej w naszym kraju UEFA Euro 2017 reprezentacji do lat 21.


5 myśli na temat “Wszystkie mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA w Cyfrowym Polsacie

 • 26 czerwca 2017 o 20:18
  Permalink

  CP pewnie utworzy nowe kanały po LM i LE i będzie je sprzedawał jak teraz Tenis Premium.

  Odpowiedz
  • 26 czerwca 2017 o 20:24
   Permalink

   W czasach, gdzie platne operatorzy są zagrożeni przez Abonament, to CP wykorzysta to, aby zwiększyc swoich odbiorców.

   Odpowiedz
  • 27 czerwca 2017 o 13:07
   Permalink

   A niby jak teraz jest? W CP przynajmniej sporo się zobaczy w otwartych kanałach. Mi to bardzo pasuje, bo mam CP, a więc tej ligi mistrzów będę miał teraz pod dostatkiem 😀

   Odpowiedz
 • 27 czerwca 2017 o 22:57
  Permalink

  Wooow wooow wooow – świetna wiadomość 😀 Plus Liga na polsat sport, hiszpańska Primera Divison, Bundes Liga w Elevenach i teraz jeszcze Liga Mistrzów na kanałach polsatu. Sportowa oferta CP stała się na ten moment bezkonkurencyjna 😉

  Odpowiedz
 • 28 czerwca 2017 o 12:17
  Permalink

  I dla mnie to jest naprawdę dobra zmiana. Cyfrowy Polsat po prostu zadziwia. Najpierw reprezentacja, potem te Eleveny z najlepszymi ligami zagranicznymi, teraz Liga Mistrzów. Super to wygląda.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *