“Wyborcza” na 100. rocznicę urodzin Władysława Bartoszewskiego

W sobotę, 19 lutego 2022 r. redakcja “Gazety Wyborczej” będzie świętować 100. rocznicę urodzin prof. Władysława Bartoszewskiego, niekwestionowanego autorytetu wielu Polek i Polaków. W weekendowym wydaniu dziennika ukażą się publikacje poświęcone tej wyjątkowej postaci – m.in. artykuł Andrzeja Brzezieckiego o życiu profesora oraz rozmowa z jego wieloletnim asystentem dr. Marcinem Barczem, na Wyborcza.pl dostępny będzie także alfabet Bartoszewskiego w formie specjalnego multireportażu.

 

Władysław Bartoszewski pozostawił obecnemu i kolejnym pokoleniom Polek i Polaków ważne wskazanie, jak zachowywać się w czasach opresji, w konfrontacji z reżimami autorytarnymi i niepraworządnymi: staraj zachować się przyzwoicie – tak piszą ambasadorzy RP w specjalnym liście przygotowanym na 100. rocznicę urodzin Władysława Bartoszewskiego.

Tekst listu znalazł się wśród wielu publikacji przygotowanych przez redakcję “Gazety Wyborczej” na ten wyjątkowy jubileusz – będzie je można przeczytać na tradycyjnych łamach dziennika już w sobotę, 18 lutego br., m.in. w magazynie “Wolna Sobota”. Na okładce weekendowego wydania gazety ukaże się rysunek przedstawiający prof. Bartoszewskiego autorstwa Krzysztofa Ostrowskiego.
Oprócz tego materiały “Wyborczej” są i będą również publikowane na Wyborcza.pl.

Oprócz tego materiały “Wyborczej” są i będą również publikowane na Wyborcza.pl.

Czytelniczki i czytelnicy “Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl dowiedzą się m.in. szczegółów o życiu Władysława Bartoszewskiego – z  artykułu Andrzeja Brzezieckiego, poznają też wspomnienia jego wieloletniego asystenta dr. Marcina Barcza.

Odwiedzając Wyborcza.pl, będą mogli się też przyjrzeć gabinetowi profesora oraz poznać alfabet Bartoszewskiego w formie multireportażu.

Dodatkowo, redakcja “Wyborczej” wspiera inne inicjatywy poświęcone pamięci Władysława Bartoszewskiego i świętujące 100. rocznicę jego urodzin.

To m.in. Wiec Przyzwoitości, zaplanowany na 19 lutego br. na godz. 13:00 na warszawskim Skwerze Władysława Bartoszewskiego, na którym ma stanąć pomnik wybitnego Polaka. Organizuje go Stowarzyszenie Skwer Władysława Bartoszewskiego wspólnie z KOD Mazowsze. Więcej informacji – tutaj.

Sobotnie wydanie “Wyborczej” z publikacjami o prof. Bartoszewskim promowane jest m.in. w serwisach Wyborcza.pl, na łamach dziennika i na profilach redakcji w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *