Prasa - Ksiązka

„Wyborcza na Pol’and’Rock” – specjalne wydanie „Gazety Wyborczej” na festiwal

W czwartek, 1 sierpnia br. podczas pierwszego dnia Pol’and’Rock Festival uczestnicy imprezy otrzymają bezpłatne wydanie „Gazety Wyborczej”, przygotowane specjalnie na tę okazję. 12-stronicowy magazyn poświęcony będzie tematom ekologii oraz ochrony środowiska.

 

 

Specjalne wydanie „Gazety Wyborczej” powstało z okazji 25. edycji letniego muzycznego festiwalu, który odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia br. w Kostrzynie nad Odrą. Organizatorem Pol’and’Rock Festivalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która chce w ten sposób podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej styczniowe, finałowe działania.

„Wyborcza na Pol’and’Rock” rozdawana będzie bezpłatnie podczas pierwszego dnia festiwalu – 1 sierpnia br. – w nakładzie 20 tys. egzemplarzy.

W wydaniu czytelnicy przeczytają m.in. wywiady z Jerzym Owsiakiem oraz Krzysztofem Dobiesem o festiwalu i zmianach, które na nim zachodzą – również tych ekologicznych, znajdą „eko line-up” tegorocznych wydarzeń oraz dekalog festiwalowicza dbającego o środowisko. Na łamach numeru redakcja przypomina także rozmowę z prof. Szymonem Malinowskim o zmianach klimatu w Polsce oraz przedstawia historie ludzi, którzy swoimi lokalnymi działaniami starają się im zapobiegać. Dominika Wantuch, Adam Wajrak oraz Tomasz Ulanowski podpowiadają z kolei młodym ludziom, co mogą zrobić, aby uratować świat przed ekologiczną katastrofą.

Oprócz specjalnego magazynu dziennikarze „Gazety Wyborczej” tworzą newsletter festiwalowy, w którym przybliżają najważniejsze informacje związane z tegorocznymi wydarzeniami Pol’and’Rock Festivalu. Zapisać się na niego można na Wyborcza.pl/festiwalowy. Praktyczne informacje o imprezie, opis atrakcji i rozmowy z organizatorami, a od jutra także relacje z koncertów i spotkań publikowane są też na Wyborcza.pl/POLANDROCK.

Festiwalowy numer „Gazety Wyborczej” o ekologii to kolejne działanie redakcji dziennika, która chce przybliżać czytelnikom kwestie ochrony środowiska. Poszukującym nowych treści na ten temat redakcja poleca swój cykl „Wyborcza na Zielono”, a także newsletter ekologiczny (zapisy na Wyborcza.pl/newsletter_eko).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *