Internet & Gry

„Wyborcza” zaprasza na Tydzień Jutronautów – wielki finał 6. edycji projektu

W dniach 19-26 listopada br. tegoroczną, 6. odsłonę projektu „Jutronauci” zwieńczy wielki finał, na który złożą się premierowe teksty, podcasty, a przede wszystkim – spotkania online. Tematami publikacji i wystąpień w ramach Tygodnia Jutronautów będą m.in. przyszłość szkoły, jedzenia i metawersum.

 

„Jutronauci” to wyjątkowy program, który powstał dzięki współpracy „Gazety Wyborczej” z Sebastianem Kulczykiem. W jego ramach powstają artykuły i podcasty oraz odbywają się debaty. Tegoroczna edycja projektu skupiała się przede wszystkim na temacie przyszłości edukacji. Uczestnicy spotkań zorganizowanych w ramach programu oraz autorzy publikacji szukali odpowiedzi na pytania, jak musi zmienić się szkoła, by sprostać wyzwaniom przyszłości i gdzie młodzi ludzie mogą szukać dziś autorytetów. Oprócz tego akcja poruszała wiele innych zagadnień, takich jak np. wpływ migracji na polskie społeczeństwo, przyszłość internetu czy samowystarczalne miasta jutra. Wyjątkowym wydarzeniem będzie finał tej edycji projektu, czyli Tydzień Jutronautów.

W ramach Tygodnia Jutronautów odbędą się 3 spotkania online: 22, 23 i 24 listopada br.

Gościem specjalnym pierwszego z nich będzie psycholog eksperymentalny Charles Spence, profesor Uniwersytetu Oksfordzkiego. Podczas spotkania, które odbędzie się we wtorek, 22 listopada br. o godz. 18:00, opowie on o tym, czym są cyfrowe przyprawy, czy sztućce zmieniają smak potraw i jak będziemy jadać w przyszłości.

W środę, 23 listopada br. odbędzie się spotkanie poświęcone przyszłości edukacji. Jego gościnią będzie Oktawia Gorzeńska, wieloletnia dyrektorka szkół publicznych i ekspertka edukacyjnych innowacji.

W czwartek, 24 listopada br. goście „Jutronautów” będą zastanawiali się nad przyszłością internetu – eksperci z różnych dziedzin opowiedzą m.in. o NFT i metawersum.

Spotkania pod szyldem Tygodnia Jutronautów będzie można obejrzeć na stronie Wyborcza.pl/Jutronauci oraz na Facebooku 

Szczegółowy harmonogram spotkań jest dostępny na stronie Wyborcza.pl – https://wyborcza.pl/Jutronauci/7,165057,29111863,zapraszamy-na-wielki-final-jutronautow-poznaj-z-nami-przyszlosc.html. 

W artykułach i podcastach towarzyszących Tygodniowi Jutronautów czytelnicy i czytelniczki Wyborcza.pl będą mogli dowiedzieć się więcej m.in. o tym, jak może wyglądać przyszłość Śląska, czy przyszłością handlu są inwestycje w meteorologię oraz jak mogą zmienić się ulice polskich miast. Wszystkie publikacje będą dostępne na stronie Wyborcza.pl/Jutronauci, a podcastów zrealizowanych w ramach akcji będzie można posłuchać na stronie Wyborcza.pl/Podcasty 

Partnerem strategicznym projektu jest Sebastian Kulczyk, a partnerem wspierającym – firma FANUC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *