„Wydarzenia” najbardziej rzetelne w kampanii wyborczej

Polacy uznali „Wydarzenia” Polsatu oraz Polsat News za najbardziej rzetelne w kampanii wyborczej – według sondażu IBRIS przeprowadzonego na zlecenie portalu Onet.pl przedstawiającego opinie Polaków na temat najpopularniejszych programów telewizyjnych.

 

„Wydarzenia” za rzetelne uznało 41,2% respondentów. To najlepszy wynik spośród wszystkich badanych programów. Drugie miejsce zajął Polsat News z wynikiem 36,9%, który wyprzedził zarówno kanały informacyjne (TVN24 i TVP Info), jak i główne programy konkurencji (Fakty i Wiadomości). Kolejne miejsca za Wydarzeniami i Polsat News zajęły TVN24 (35,8%), Fakty TVN (35,1%), TVP Info (21%) i ostatnie miejsce Wiadomości TVP1 (17,5%).

– Chcę przede wszystkim podziękować widzom za zaufanie i docenienie naszej pracy. Parafrazując pewne słowa – warto być obiektywnym i niezależnym. Tego typu badania są szczególne ważne dla dziennikarzy, bo oceniają nas ci, dla których robimy nasze programy, czyli widzowie. Obiecuję, że nadal będziemy walczyć o jak największą rzetelność w polskich mediach. To jest nasz, dziennikarzy obowiązek wobec milionów naszych widzówmówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji POLSAT.

– Cieszymy się, że po raz kolejny nasze programy informacyjne według badań są uznawane za najbardziej rzetelne i cieszą się zaufaniem widzów. To zasługa świetnego zespołu dziennikarskiego, który każdego dnia ciężko pracuje, żeby w sposób obiektywny przedstawiać najważniejsze informacje, którymi żyje kraj i światmówi Adam Nowe, Członek Zarządu Telewizji POLSAT.

Od 1 czerwca na antenie Polsatu i Polsatu News, główne wydanie „Wydarzeń” wraz z „Gościem Wydarzeń” zostały wydłużone do 60 minut. Wcześniej wydłużone zostały wydania „Wydarzeń” o 15:50 i 12:50, które od marca jest również emitowane na antenie głównej Polsatu. Ponadto o 21:50 widzowie mogą śledzić podsumowanie dnia w emitowanych wyłącznie w Polsat News „Wydarzeniach Wieczornych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *