„Wydarzenia” z najlepszym wynikiem oglądalności od początku 2018 roku

„Wydarzenia” umacniają swoją pozycję wśród najpopularniejszych serwisów informacyjnych w Polsce. Średnio prawie 1,8 miliona widzów śledziło łącznie na antenie Telewizji Polsat i Polsat News program w sierpniu, co oznacza wzrost o prawie ćwierć miliona widzów (o 16%) w porównaniu z sierpniem 2017. W tym samym czasie „Fakty” emitowane na antenach TVN oraz TVN24 Biznes i Świat oraz „Wiadomości” emitowane na antenie TVP oraz TVP Info straciły widzów. Pod względem udziałów „Wydarzenia” awansowały na drugie miejsce.

Główne wydanie „Wydarzeń”, emitowane codziennie o godzinie 18:50, oglądało w sierpniu średnio, łącznie na antenach Telewizji Polsat oraz Polsatu News prawie 1,8 miliona widzów. W porównaniu do analogicznego miesiąca w roku ubiegłym „Wydarzenia 18:50” zyskały prawie ćwierć miliona widzów! To najlepszy miesiąc flagowego serwisu informacyjnego Polsatu od początku bieżącego roku. Program jako jedyny spośród programów informacyjnych anten ogólnopolskich zyskał widzów w ujęciu rok do roku. W tym samym czasie konkurencyjne programy: „Fakty” TVN oraz „Wiadomości” TVP straciły widzów.

„Wydarzenia 18:50” uzyskały w sierpniu średnie udziały na poziomie 18,9% w grupie wszystkich widzów oraz 19,5% SHR w grupie wiekowej 16-49. Dzięki temu, flagowy serwis informacyjny Polsatu awansował na drugie miejsce pod względem udziałów w rynku telewizyjnym w obu grupach audytoryjnych.

Podchodzę do tych wyników z radością ale też z pokorą. „Wydarzenia” to program, który konsekwentnie buduje swoją pozycję na rynku mediów. Niezmiennie stawiamy na to, co w naszym dziennikarstwie jest najważniejsze: wiarygodność, rzetelność, obiektywizm. Cieszę się, że widzowie to doceniają – mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki w Telewizji Polsat.

„Wydarzenia” są jednym z filarów Telewizji Polsat i Polsatu News. Zespół redakcyjny przygotowuje codziennie główne wydanie emitowane o godz. 18.50 oraz wydanie wieczorne o godzinie 22:00. Od poniedziałku do piątku przygotowywane jest również wydanie o godzinie 15:50.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *