Wydawca HEXUS, bit-tech i wielu innych serwisów przestawił się na AMD EPYC

The Media Team to wydawca wielu serwisów internetowych, w tym HEXUS i bit-tech, które są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych stron z wiadomościami i testami nowych technologii na świecie.

 

W związku z rosnącym obciążeniem infrastruktury serwerowej wynikającej z rosnącego ruchu na prowadzonych serwisach pojawiły się problemy z coraz dłuższym czasem dostępu i spadkiem responsywności. Lokalne centrum danych wykorzystujące starszą technologię Intel Xeon okazało się działać coraz wolniej w warunkach coraz większego obciążenia, a niska efektywność energetyczna okazała się nie do zaakceptowania przy tak dużym ruchu.

Po rozważeniu ofert firm AMD i Intel zespół The Media Team wybrał 2-procesorowe rozwiązanie na bazie 2 generacji AMD EPYC 7662, które zapewnia 128 rdzeni, 256 wątków i 512 GB RAM, ponieważ okazało się oferować przewagę zarówno w wydajności (zwłaszcza w wirtualizacji), jak i funkcjonalności, ścieżce dalszej modernizacji, a przy tym w zredukowanym współczynniku TCO (kosztów posiadania) w porównaniu z alternatywnym systemem z procesorami Intel Xeon. Istotnym czynnikiem wyboru stały się również zabezpieczenia jakie oferuje platforma AMD, w tym zwłaszcza AMD Secure Encrypted Virtualization, która działa na poziomie sprzętowym i utrzymuje wszystkie maszyny wirtualne oddzielone od siebie za sprawą niewidocznej warstwy szyfrowania.

„W momencie, gdy procesor AMD EPYC pokazał pełen potencjał odnotowaliśmy w The Media Team ponad 10-krotnie większą przepustowość przy 96-procentowym obniżeniu opóźnień” – powiedział David Ross, założyciel The Media Team, który odniósł się w ten sposób do korzyści ze zmodernizowania starej infrastruktury serwerowej do nowej na bazie 2 generacji AMD EPYC.

Dla małych i średnich firm jak The Media Team, które specjalizują się w dostarczaniu treści w internecie wdrożenie systemu na bazie AMD EPYC pozwoliło uzyskać preferowaną wydajność, spójną perspektywę rozwoju przy niższym koszcie w porównaniu do odpowiadającego temu systemowi rozwiązania konkurencji. Dla takich firm jest to jeszcze bardziej istotne, ponieważ inwestycja musi być długoterminowa i łatwa w zarządzaniu przez niewielki zespół IT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *