Wyścig przez świat z BBC Earth

Bardziej niż kilka tygodni temu i bardziej niż byśmy tego chcieli, telewizja stała się dla wielu z nas oknem na świat, rozrywką i oddechem od codziennych zmartwień.

 

 

 

 

 

Niezmiennie będziemy więc wysyłać Wam informacje o ciekawszych propozycjach programowych z naszej oferty. Mamy nadzieję, że nasze programy umilą dodatkowy czas spędzany w domu, ale też pozwolą choćby trochę odpocząć od tego, czym żyje w tej chwili cały świat.

17 kwietnia o godz. 21:55 dzięki programowi „WYŚCIG PRZEZ ŚWIAT” BBC EARTH zabierze widzów w nietypową podróż.

Poznamy pięć par, które wyruszają na emocjonującą wyprawę z Wielkiej Brytanii do Singapuru bez telefonów, dostępu do Internetu i kart kredytowych oraz korzystając wyłącznie
z naziemnych środków transportu. Podróżnicy będą wyposażeni jedynie w gotówkowy ekwiwalent kosztów przelotu do Singapuru, który jest najdalszym miejscem na świecie, do którego można dotrzeć drogą lądową z Wielkiej Brytanii. Za tę kwotę muszą opłacić wszystkie koszty związane z podróżą.

Aby dotrzeć do mety w jak najszybszym czasie, muszą mądrze wykorzystać swoje ograniczone fundusze i obrać najlepszą strategię. Jeśli zabraknie im pieniędzy, będą musieli podjąć się pracy, aby zarobić na dalszą cześć podróży. Wszystkie zespoły startują w Greenwich, a w drodze do Singapuru muszą odwiedzić pięć punktów kontrolnych: Delfy (Grecja), Baku (Azerbejdżan), Taszkent (Uzbekistan), Huangyao (Chiny) i wreszcie rajską wyspę Koh Rong (Kambodża).

Umiejętności, pomysłowość i determinacja naszych uczestników zostaną przetestowane do granic możliwości, gdy będą podejmować spontaniczne i ryzykowne decyzje oraz korzystać z najróżniejszych środków transportu – od pociągów, przez pickupy i promy po tuk-tuki. Po drodze zanurzą się w istnym kalejdoskopie kultur, nawiązując przyjaźnie oraz polegając na życzliwości nieznajomych. Przemierzając wiele różnych krajów będą musieli nauczyć się, jak się komunikować bez znajomości lokalnego języka, poznać lokalną kuchnię oraz znaleźć sposób na szybkie i tanie poruszanie się po górach, pustyniach, morzach i miastach.

„Wyścig przez świat” oferuje widzom pouczające i autentyczne spojrzenie na podróżowanie, w którym droga jest równie ważne jak sam cel, a wyjątkowość można znaleźć w każdym zakątku świata. To niepowtarzalne i dogłębnie osobiste doświadczenie sprawi, że nasi podróżnicy ukończą wyścig będąc zupełnie innymi ludźmi niż na początku wyprawy.

„Wyścig przez świat” 17 kwietnia o godz. 21:55 na kanale BBC Earth

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *