Platforma Canal+Sieci kabloweSport w TV

Wyścig WISE Power 400 na antenie Motowizji (wideo)

Po wspaniałej Daytonie 500, która otworzyła sezon NASCAR Cup Series 2022 i zgromadziła przed telewizorami rekordową liczbę widzów Motowizji, pora na kolejny wyścig. Kierowcy udają się na zachód Stanów Zjednoczonych aby po ubiegłorocznej nieobecności odwiedzić tor Auto Club Speedway. Dwumilowy owal słynie z mocno nierównej nawierzchni i sporych prędkości.

 

Pierwsze zwycięstwo na Daytonie

Austin Cindric został pierwszym oficjalnym zwycięzcą sezonu 2022. Chase Briscoe i Bubba Wallace próbowali atakować go podczas ostatnich metrów, ale nowy kierowcy Team Penske bronił się w rewelacyjny sposób. Dla Cindrica to pierwsze zwycięstwo w Cup Series w zaledwie ósmym starcie w tej serii i pierwsze za kierownicą samochodu z numerem #2. Do samego końca o triumf walczył także były kierowca “dwójki” Brad Keselowski, ale ostatecznie nie udało mu się nawiązać walki. W Daytona Beach Keselowski prowadził przez największą liczbę okrążeni, prezentując niezwykle agresywny styl jazdy. To właśnie jego manewry stały się powodem dwóch wielkich wypadków, w których szanse na dobrą pozycję straciło wielu faworytów.

Powrót na tor

W ubiegłym roku zawody na torze Auto Club Speedway nie odbyły się. Kierowcy nie mogli ścigać się w Fontanie z powodu pandemicznych restrykcji stanu Kalifornia. Poprzednie zmagania odbyły się tam w 2020 roku i zwyciężył w nich Alex Bowman. Wśród aktywnych kierowców najwięcej zwycięstw na tym obiekcie posiada Kyle Busch. Wygrywał tu w 2005, 2013, 2014 i 2019 roku. Biorąc pod uwagę jego dobrą dyspozycję zarówno podczas wyścigu The Clash, jak i w Daytona Beach, może być jednym z faworytów w niedzielnych zmaganiach. Do tego grona można dodać także ubiegłorocznego mistrza Cup Series Kyle’a Larsona, który zawsze dobrze spisywał się na dwumilowych obiektach, a ten dodatkowo leży w jego rodzinnym stanie. Larson po raz ostatni zwyciężył tutaj w 2017 roku i jak dotąd było to jego jedyne zwycięstwo na Auto Club Speedway.

Nowe wyzwania

Otwierający sezon wyścig Daytona 500 był pierwszym “pełnym” testem samochodów nowej generacji. Zarówno władze NASCAR, jak i kierowcy, są zadowoleni z jego rezultatów. Wyścig na Auto Club Speedway buduje zupełnie nowe wyzwania. Nawierzchnia obiektu w Kalifornii jest dość mocno zużyta i pofalowana co będzie większym wyzwaniem dla opon i zupełnie nowego zawieszenia. Dodatkowo będzie to także pierwszy wyścig na torze o długości półtorej mili i większej, gdzie zostanie zastosowany tegoroczny pakiet podstawowy, a więc moc silników na poziomie 670 koni mechanicznych, oraz tylny spojler o długości 10 centymetrów. To więcej mocy i niższy docisk w porównaniu z głównym pakietem sezonu 2021.

 

 

Wyścig WISE Power 400 na żywo na antenie Motowizji już w niedzielę 27 lutego o godzinie 21:30.

Na rywalizację zapraszają komentatorzy: Michał Budziak i Szymon Tworz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *