MediaPolecaneTVP

Wystartowł kanał TVP Historia 2

1 marca 2021 r. Telewizja Polska uruchomiła nowy kanał TVP Historia 2, który dostępny jest online na platformie telewizyjnej pod adresem historia2.tvp.pl oraz za pośrednictwem platformy hybrydowej.

 

Głównym celem nowego projektu jest zwiększenie zasięgu i poszerzeniu grupy odbiorców TVP Historia, najpopularniejszego obecnie kanału tematycznego w Polsce.

Wiemy, jak wielu jest w Polsce miłośników historii, dlatego zwiększamy zasięg kanału i uruchamiamy specjalną streamingową platformę, w której dostępna będzie od 1 marca TVP Historia 2. Internet jest dzisiaj przestrzenią, w której wielu młodych ludzi czeka na ciekawą ofertę. To właśnie z myślą o nich zwiększamy zasięg TVP Historia. Kilka miesięcy temu zwiększyliśmy już zasięg TVP Kultura, tworząc kanał pod nazwą TVP Kultura 2”mówi Mateusz Matyszkowicz, Członek Zarządu TVP S. A.

 

 

W ofercie programowej kanału TVP Historia 2 znajdują się najlepsze produkcje publicystyczne, rozrywkowe, najlepszy filmy dokumentalne, seriale oraz kultowe produkcje pokazujące wielkie karty z historii Polski i świata. W pasmach popołudniowych widzowie TVP Historia 2 będą mogli online oglądać najważniejsze programy nadawane w antenie TVP Historia oraz seriale historyczne nadawane w antenach głównych.

– Z ogromną radością przygotowaliśmy nową ofertę dla TVP Historia 2, bo historia jest nie tylko nauczycielką życia, ale przede wszystkim ważnym punktem odniesienia dla nowego pokolenia, które dzisiaj w naturalny sposób funkcjonuje w Internecie, poszukując ciekawych treści. TVP Historia 2 nie tylko będzie emitowała najlepsze programy z zasobów TVP, ale będzie też szukała nowych interaktywnych sposobów komunikacji z widzem, tak, by wspólnie tworzyć społeczność wielkich miłośników i pasjonatów historiimówi Piotr Legutko, redaktor naczelny TVP Historia.

W ofercie TVP Historia 2 znajdą się pasma tematyczne, kierowane do różnych grup wiekowych, ale przede wszystkim do ludzi młodych. Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach przedpołudniowych i po północy emitowane będzie pasmo „Powtórka z historii”, w którym znajdą się krótkie i atrakcyjne w formie programy dotyczące najważniejszych faktów historycznych. Oferta jest przygotowana z myślą głównie o maturzystach. Nie zabraknie oferty dla pasjonatów historii, którzy chcą wiedzieć jeszcze więcej. Codziennie po godz. 22.00 w TVP Historia 2 rozpoczynać będzie się pasmo tematyczne. W poniedziałkowe wieczory widzowie będą mogli oglądać najciekawsze filmy biograficzne, we wtorki i środy – filmy festiwalowe oraz reportaż z oddziałów terenowych TVP, w czwartki – najlepsze seriale historyczne, nie tylko polskie. Na piątkowe wieczory przygotowano bogatą ofertę programów o historii muzyki. Soboty to powrót do najciekawszych polskich, kultowych produkcji filmowych.

TVP Historia 2 nadawać będzie także najlepsze seriale historyczne, ekranizacje lektur szkolnych czy kultowe filmy o tematyce wojennej. W ofercie filmowej znajdą się takie tytuły jak: „Ludzie i bogowie”, „Stulecie winnych”, „Wojenne dziewczyny”, „Czas honoru”, „Quo Vadis”. Nie zabraknie też wyjątkowej produkcji TVP „Korony królów”. Po godzinie 16.00 TVP Historia 2 będzie nadawała w simulcastingu wybrane premierowe programy i filmy z anteny TVP Historia a w niedzielę z anten głównych.

Za przygotowanie oferty programowej TVP Historia 2 i budowanie nowej marki odpowiedzialna jest Judyta Syrek, dziennikarka związana z TVP od 2016 r. (prowadząca program „Sekrety mnichów” z udziałem o. Leona Knabita OSB, autorka filmu „Dialog. Życie zapisane w listach”), autorka popularnych książek o tematyce religijnej, współtworzyła portal Stacja7.pl.

TVP Historia 2 – jeszcze więcej historii w najlepszej jakości od 1 marca pod adresem https://historia2.tvp.pl i na platformie hybrydowej.

Chcąc uzyskać dostęp do TVP Historia 2 na platformie hybrydowej należy posiadać w domu telewizor odbierający telewizję naziemną z tradycyjnej anteny, telewizor podłączony do internetu z aktywowaną w ustawieniach telewizora funkcję o nazwie HbbTV (Hybrid Broadband Broadcast Television) w wersji 1.0 lub nowszej. Aby ustalić posiadaną wersję HbbTV i sposób aktywacji tej funkcjonalności należy sprawdzić dane odbiornika udostępnione przez producenta w instrukcji obsługi, czy na internetowych stronach wsparcia producenta. Podczas oglądania programów Telewizji Polskiej w dolnym prawym rogu ekranu pojawi się grafika-zaproszenie, która zachęca do włączenia nowej usługi TVP. Po wejściu na platformę należy wybrać TVP Historia 2 w menu kanałów na żywo i cieszyć się darmowym dostępem do treści oferowanych na tym kanale.

Jeden komentarz do “Wystartowł kanał TVP Historia 2

  • No widać, że wreszcie się nauczyli, że młodzi widzowie nie potrafią już korzystać z tradycyjnej telewizji.
    Obecnie dużą rolę na rynku odgrywają serwisy streamingowe, po które często sięgamy jeżeli chcemy coś obejrzeć.
    Mój ojciec nawet częściej korzysta z usług VOD niż z tradycyjnej telewizji.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *