Wytwórnia Higher Ground zapowiada produkcje dla Netflixa

Priya Swaminathan i Tonia Davis, szefowe współpracującej z firmą Netflix wytwórni Higher Ground Productions, którą założyli były prezydent USA Barack Obama i jego małżonka Michelle Obama, zapowiedziały realizację pierwszych projektów studia. Na liście nowych produkcji znalazły się zarówno opowieści oparte na faktach, jak i produkcje fabularne dla widzów w każdym wieku, w tym seriale, programy reality TV oraz programy dokumentalne, a także filmy pełnometrażowe i dokumentalne.

 

Założona w ubiegłym roku przez państwa Obamów wytwórnia Higher Ground będzie produkować treści oddające hołd ludzkiej wytrwałości, determinacji i nadziei, która nie gaśnie w obliczu przeciwności losu. Będą to historie, które inspirują do zmiany, a także przełamują podziały, by łączyć ludzi. Zapowiedziane wysokiej klasy projekty stanowią odzwierciedlenie tych wartości. Już dziś wiadomo, że wkrótce firma Higher Ground zapowie kolejne produkcje.

„Założyliśmy Higher Ground, ponieważ chcieliśmy wykorzystać ogromny potencjał, który drzemie w opowieściach. Bardzo się cieszymy, że będziemy mieli okazję zrealizować nasze projektymówi prezydent Obama. „Nasze produkcje poruszają tematy rasy, podziałów klasowych, demokracji, praw człowieka i nie tylko. Rozrywka nie jest ich jedynym celem: mają także kształcić, łączyć i inspirować”.

„Wręcz uwielbiamy te produkcje. Choć ich głównym wątkiem są przeróżne zainteresowania oraz przeżycia, każda z nich bierze pod lupę istotny aspekt naszego codziennego życia” mówi Michelle Obama. „Wśród tych tytułów wszyscy — zarówno dorośli, jak i dzieci — znajdą coś do obejrzenia po pracowitym dniu. Z niecierpliwością czekamy na realizację tych produkcji i komentarze widzów po ich premierze”.

„Prezydent Barack Obama, Michelle Obama oraz zespół wytwórni Higher Ground budują firmę koncentrującą się na realizowaniu opowieści, które stanowią odzwierciedlenie ich podstawowych wartości”mówi Ted Sarandos, dyrektor ds. treści w firmie Netflix.„Firma tworzy wiele produkcji — w tym seriale, filmy, dokumenty i programy familijne — co świadczy o tym, że jej zespół wsłuchuje się w głos różnych twórców i bierze na warsztat niepowtarzalne historie, które z pewnością wciągną bez reszty naszych widzów z całego świata”.

Poniżej przedstawiamy listę realizowanych projektów, które zadebiutują w serwisie w ciągu kilku najbliższych lat.

Firma Netflix we współpracy z Higher Ground Productions w 2019 roku nabyła prawa do filmu „American Factory”, który podczas festiwalu filmowego Sundance został wyróżniony nagrodą za reżyserię dla dokumentu amerykańskiego. Film wyprodukowała firma Participant Media, a jego reżyserami są nominowani do Oscara i nagrodzeni Emmy Steven Bognar i Julia Reichert („Ostatni SUV zjeżdża z taśmy”, „A Lion in the House”, „Seeing Red”). Twórcy zabierają widzów do amerykańskiego stanu Ohio, analizując działania chińskiego miliardera, który na terenie opuszczonej fabryki General Motors otwiera własny zakład produkcyjny i zatrudnia w nim dwa tysiące amerykańskich pracowników. Choć na początku wszyscy tryskają optymizmem i nadzieją, wkrótce dochodzi do zderzenia napędzanej rozwojem technologicznym chińskiej rzeczywistości z realiami życia amerykańskich pracowników. Producentami filmu są: Steven Bognar, Julia Reichert, Jeff Reichert oraz Julie Parker Benello.

Osadzony w nowojorskim świecie mody w czasach po II wojnie światowej serial dramatyczny „Bloom” porusza ważne tematy społeczne. Przyglądamy się w nim przeciwnościom, z jakimi na co dzień musieli się zmagać przedstawiciele mniejszości rasowych oraz kobiety w czasach dynamicznego rozwoju gospodarczego. Scenarzystką i producentką wykonawczą serialu „Bloom” jest Callie Khouri („Nashville”; film o życiu Arethy Franklin pt. „Thelma and Louise”). Jego pomysłodawcami są Khouri, scenarzysta i reżyser Clement Virgo („Aminata – siła miłości”, „Prawo ulicy”, „Imperium”) oraz autorka powieści i producentka Juliana Maio („City of the Sun”). Producentami wykonawczymi serialu są: firma Higher Ground Productions, Callie Khouri, Clement Virgo oraz Juliana Maio.

Firma Higher Ground wyprodukuje także adaptację książki Davida W. Blighta pt. „Frederick Douglass: Prophet of Freedom”, która w 2019 roku przyniosła mu nagrodę Pulitzera w kategorii „Historia”. Redaktorzy New York Timesa okrzyknęli książkę „ambitną i pełną empatii biografią jednej z najważniejszych postaci w Ameryce”.

Firma Higher Ground obecnie realizuje również antologię opowieści na podstawie historii publikowanych w sekcji New York Timesa pt. „Overlooked”. W sekcji tej redakcja dziennika zamieszcza historie zasłużonych postaci, których śmierć umknęła wcześniej uwadze dziennikarzy tej gazety. Producentami antologii są Liza Chasin z ramienia firmy 3dot Productions oraz Joy Gorman Wettels z firmy Anonymous Content.

Na liście tytułów wytwórni znalazł się także serial familijny dla dzieci w wieku przedszkolnym pt. „LISTEN TO YOUR VEGETABLES & EAT YOUR PARENTS”, który składa się z półgodzinnych odcinków. Jego twórcami są Jeremy Konner („Drunk History”) oraz Erika Thormahlen. Serial zabiera dzieci oraz ich bliskich w podróż dookoła świata, podczas której mali podróżnicy poznają wiele ciekawych faktów na temat jedzenia.

Serial „Fifth Risk” na podstawie książki „The Fifth Risk: Undoing Democracy” Michaela Lewisa — autora takich bestsellerów, jak „The Big Short” i „Moneyball” — koncentruje się na pracy, jaką codziennie wykonują zwyczajni bohaterowie, zapewniając wsparcie rządowi USA oraz strzegąc bezpieczeństwa obywateli. Choć to zadanie wymaga poświęcenia, ich trud często jest niedoceniany.

„Crip Camp” to realizowany przy wsparciu Instytutu Sundance pełnometrażowy film dokumentalny, do którego firmy Higher Ground oraz Netflix zakupiły prawa w tym roku. Na początku lat 70. XX wieku na terenie tymczasowego obozowiska, gdzie wakacje spędzali niepełnosprawni nastolatkowie, powstał ruch rewolucyjny, który na zawsze zmienił życie młodych oraz amerykańską rzeczywistość. To tam zaczęła się walka o prawa ludzi zmagających się z niepełnosprawnością. Film został wyreżyserowany przez byłego uczestnika obozów Jima LeBrechta oraz Nicole Newnham. Producentami filmu są Newnham, LeBrecht oraz Sara Bolder. Z kolei za produkcję wykonawczą odpowiada Howard Gertler.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *