Internet & Gry - Reklama

Xbox i Czarna Pantera łączą siły w szczytnym celu

Xbox i Marvel Studios oraz Letitia Wright – odtwórczyni roli Shuri w serii Czarna Pantera – łączą siły, by zainspirować kolejne pokolenie bohaterów. Marki wraz z aktorką przygotowały szereg aktywacji i cyfrowych doświadczeń, w tym: warsztaty kodowania, tworzenia i modyfikowania elektroniki oraz akcesoriów, a także spotkania z wybitnymi osobistościami.

 

Xbox Czarna Pantera

Xbox wspólnie z Marvel Studios stworzył filmowe wersje konsol inspirowane znanym pozdrowieniem Wakandyjczyków, specjalne zestawy, na które składają się okolicznościowe statywy na kontrolery, koraliki Kimoyo i tematyczne charmsy (amulety). Produkty te są do wygrania na Twitterze Xboxa oraz na oficjalnej stronie “Czarna Pantera: Wakanda Forever“, gdzie pojawiać się będą ograniczone czasowo loterie tematyczne. Ponadto, na wspomnianej mikro stronie dostępne będą Informacje nt. filmu oraz promocje od Xbox.

Program kodowania MakeCode (https://aka.ms/wakanda)

Początkujący innowatorzy mogą wziąć udział w zupełnie nowym programie nauczania MakeCode inspirowanym filmem. W jego ramach użytkownicy uczą się pisać kod do własnej gry osadzonej w uniwersum Czarnej Pantery. Docelowo urządzenia i oprogramowanie powstałe podczas kursu będą dostępne na całym świecie dla fanów i studentów za pośrednictwem programów rozwoju technologicznego NTA firmy Microsoft – w ich ramach firma współpracuje z przeszło 1900 czarno-skórymi przedsiębiorstwami i organizacjami non-profit.

Zajęcia dla lokalnych społeczności

Począwszy od 11 listopada, Microsoft rozpocznie współpracę z pięcioma twórcami, organizując na terenie Stanów Zjednoczonych pokazy dla młodzieży, umożliwiając im wcielenie się w rolę inżynierów i naukowców. Uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać z twórcami, dowiedzieć się więcej o zajęciach MakeCode i skorzystać z wielu atrakcji.

Wykład HBCU – organizacji uczelni wyższych skupiających społeczność czarnoskórą

7 listopada Xbox gościć będzie profesora Jacoby’ego DuBose’a z Howard University’s Chadwick A. Boseman College of Fine Arts, który wygłosi pierwszy wykład pt. „Wakandan HBCU Lecture”. W trakcie prelekcji, przedstawiony zostanie program nauczania MakeCode. W ramach wydarzenie odbędzie się również panel zatytułowany „Black gaming and STEM innovators”. Spotkanie będzie transmitowane na kanałach społecznościowych uczelni.

Starry Drone Video

Uruchomiona zostanie także specjalna iluminacja z użyciem dronów, której narratorką będzie Letitia Wright. Historia nawiązywać będzie do serii Czarna Pantera. Motywem przewodnim wydarzenia będzie hasło wiary we własne marzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *