„Za drzwiami Trzeciej Rzeszy” – premiera mini-serialu historycznego na kanale CBS Europa już 31 maja

W długi majowo-czerwcowy weekend CBS Europa zaprasza na premierę dwuczęściowego mini-serialu historycznego „Za drzwiami Trzeciej Rzeszy” w reżyserii Marvina J. Chomsky’ego. Obraz oparty jest na autobiograficznej książce Alberta Speera, głównego architekta nazistowskich Niemiec. Serial w gwiazdorskiej obsadzie (Rutger Hauer, Ian Holm, John Gielgud i Derek Jacobi, jako Hitler), opowiada prawdziwą historię Speera oraz ukazuje jego zaangażowanie w machinę wojenną, której był jednym z głównych nadzorców. Pierwsza część mini-serialu zostanie wyemitowana na CBS Europa 31 maja o 18:10, a druga – kolejnego dnia, 1 czerwca, o 19:05.
 

Akcja mini-serialu Chomsky’ego rozpoczyna się tuż po wojnie, gdy Speer jest więźniem aliantów i czeka go proces przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym w Norymberdze. Przeświadczony o tym, iż czeka go kara śmierci, osadzony w celi wspomina swoje życie. Wraz z bohaterem, widzowie cofają się do czasów jego dzieciństwa spędzonego w Republice Weimarskiej w zamożnej, inteligenckiej rodzinie oraz młodości i studiów na wydziale architektury, które wybrał z powodu ojca (John Gielgud) – uznanego architekta.
Początek lat 30. XX wieku to wzrost nastrojów nacjonalistycznych w ówczesnych Niemczech, również za sprawą zdobywającego coraz większe poparcie Adolfa Hitlera (w tej roli, nominowany do nagrody Emmy, Derek Jacobi). Speer początkowo z dystansem przygląda się rosnącej w siłę partii, jednak wkrótce do niej wstępuje. Młody architekt budzi sympatię Hitlera i zyskuje jego zaufanie stając się jedną z najbliższych mu osób. Tak zaczyna się kariera Alberta Speera, jako twórcy nowej narodowej architektury. Ambitny architekt pnie się po szczeblach partyjnej kariery powoli stając się jednym z najbliższych Hitlerowi osób, która bez mrugnięcia okiem realizuje jego wizję świata pod rządami Trzeciej Rzeszy.
W produkcji widzowie śledzą nie tylko karierę błyskotliwego Speera w szeregach NSDAP, lecz również jego zakrawającą o przyjaźń relację z Hitlerem oraz kulisy władzy Trzeciej Rzeszy, gdzie Speer był jednym z głównych motywatorów utrzymujących przy życiu nazistowską maszynę wojenną. Ostateczne przeznaczenie Speera, także przedstawione w filmie, prowadzi do oskarżeń o zbrodnie wojenne. Podczas procesu Speer został skazany na 20 lat więzienia.
Film w reżyserii Marvina J. Chomsky’ego zdobył siedem nominacji do nagród Emmy i otrzymał dwie statuetki w kategorii Najlepszy Reżyser oraz Najlepszy Montaż Dźwięku.
Tytuł: Za drzwiami Trzeciej Rzeszy (Inside the Third Reich)
Produkcja: USA, 1982 rok
Reżyseria: Marvin J. Chomsky
Obsada: Rutger Hauer, John Gielgud, Ian Holm, Derek Jacobi, Blythe Danner, Trevor Howard, David Shawyer, Elke Sommer, George Murcell, Maria Schell, Maurice Roëves, Randy Quaid, Renée Soutendijk, Robert Vaughn,  Stephen Collins, Zoë Wanamaker
Więcej o filmie: http://www.cbseuropa.eu/za-drzwiami-trzeciej-rzeszy
Godziny emisji mini-serialu „Za drzwiami Trzeciej rzeszy”

  • ZA DRZWIAMI TRZECIEJ RZESZY – CZĘŚĆ 1 31.05.2018 18:10
  • ZA DRZWIAMI TRZECIEJ RZESZY – CZĘŚĆ 2 01.06.2018 19:05

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *