Zaległe mecze Fortuna 1 Ligi w Polsacie Sport i Ipli

Zakończenie rundy zasadniczej Fortuna 1 Ligi tuż za rogiem, a jednak kilka zespołów ma na swoim koncie zaległe spotkania, które trzeba rozegrać. Środa to dzień, w którym zazwyczaj liga nadrabia zaległości i nie inaczej będzie w tym tygodniu.

 

Arka Gdynia – Sandecja Nowy Sącz 19 maj, środa, 17:40 w Polsacie Sport

W poprzedniej kolejce nowosądeczanie zakończyli passę 17. spotkań bez porażki w Fortuna 1 Lidze. Nowosądeczanie stracili już niemalże jakiekolwiek szanse na to, aby zagrać w barażach, jednak i tak nie otrzymali oni licencji na grę w ekstraklasie. Arka natomiast cały czas walczy o bezpośredni awans.

W Fortuna 1. Lidze Arka pozostaje niepokonana od 7. kolejnych spotkań i wydaje się, że ma o wiele większą motywację, aby w środę zdobyć pełną pulę.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Chrobry Głogów  19 maj, środa, 19:00 w Ipla

Wieczorem zawitamy do Niecieczy. Termalica w poprzednich 4. starciach przeciwko Chrobremu wygrywała nie tracąc przy tym ani jednego gola. W dodatku w ostatnich kilku latach obie drużyny mierzyły się ze sobą siedmiokrotnie.

We wszystkich tych starciach wynik otwierała właśnie ekipa „Słoników”, która wygrała 6 z nich, jedno przegrywając, a i tym razem stawiana będzie w roli faworyta. Głogowian jednak nie można lekceważyć. Wygrali oni 3 poprzednie spotkania w Fortuna 1. Lidze, a w poprzednich 5. meczach zdobyli 12 punktów.

MKS Puszcza Niepołomice – Miedź Legnica  19 maj, środa, 20:00 w Ipla

Granie zakończymy meczem Puszczy przeciwko Miedzi walczącej o miejsce w czołowej szóstce zespołów. Licząc spotkania w Pucharze Polski obie drużyny spotykały się 8 razy – Puszcza jeszcze nigdy z Miedzią nie wygrała, mało tego, we wszystkich tych starciach traciła co najmniej jedną bramkę.

W poprzednich 5. pojedynkach między tymi ekipami legniczanie 3 razy zachowywali czyste konto, dwukrotnie w 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *