Załoga Motowizji w walce o tytuł rajdowego mistrza Polski!

W najbliższy weekend zakończy się sezon Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. O mistrzostwo w klasie Open 2WD rywalizuje załoga Motowizji Krzysztof Mikulski/Jerzy Skrzypek. Relacja z ostatniej rundy tegorocznych zawodów Motul HRSMP na antenie Motowizji w piątek 29 października, godz. 20:35.

 

Tegoroczny kalendarz Motul HRSMP składa się z sześciu rund. Po Rajdach Nadwiślańskim, Rzeszowskim, Śląska, Świdnickim-KRAUSE oraz Koszyc kierowcy i piloci w historycznych samochodowych rajdowych będą rywalizować na odcinkach specjalnych 66. Rajdu Wisły. Impreza w Beskidach jest jedną z najbardziej kultowych w Polsce ze względu na niezwykle trudne, ale też malownicze trasy.

W 5 z 6 rajdów Motul HRSMP wystartował Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji, pilotowany przez Jerzego Skrzypka. Duet Motowizji wygrał swoją klasę w dwóch pierwszych zmaganiach sezonu i teraz jest o krok od zdobycia mistrzostwa w Open 2WD. Nie będzie to jednak proste zadanie.

Wisła to zawsze bardzo trudny i niebezpieczny rajd. Na papierze może wyglądać niepozornie – tylko trzy, w miarę krótkie odcinki specjalne, z czego dwa przejeżdżane trzykrotnie, ale trasa 66. Rajdu Wisły z całą pewnością może przysporzyć kłopotów. Miałem przyjemność startować w Rajdzie Wisły w 2018 roku – wtedy jechałem jeszcze na regularność. Nawet wówczas mogłem się przekonać, że łatwo tutaj o błąd, zwłaszcza gdy zacznie padać. Jak zwykle w rajdach najważniejsze to dotrzeć do mety. Trzymam kciuku za wszystkich moich kolegów.

66. Rajd Wisły rozpocznie się ceremonią startu w piątek 22 października o godz. 18:50 na placu Hoffa w Wiśle. Pierwsza załoga rozpocznie rywalizację o 19:03 nocnym odcinkiem Partecznik. W sobotę, 23 października do pokonania będą dwie próby – Laliki i Istebna. Każdą z nich załogi Motul HRSMP przejadą trzykrotnie. Meta 66. Rajdu Wisły o godz. 16:27 na placu Hoffa.

Harmonogram 66. Rajdu Wisły

Piątek, 22 października

18:50 – Start, plac Hoffa – Wisła
19:03 – OS1 Partecznik

Sobota, 23 października

8:58 – OS2 Laliki 1
9:31 – OS3 Istebna 1
11:56 – OS4 Laliki 2
12:29 – OS5 Istebna 2
14:54 – Laliki 3
15:27 – Istebna 3
16:27 – Meta, plac Hoffa – Wisła

Relacja z ostatniej rundy tegorocznych zawodów Motul HRSMP na antenie Motowizji w piątek 29 października, godz. 20:35

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *