„Zaufaj lekarzowi 8” na BBC Earth

Już 5 lutego o godz. 23:00 na kanale BBC Earth odbędzie się premiera 8. sezonu popularnego programu „Zaufaj lekarzowi”!

Ceniony przez widzów program o tematyce medycznej, w którym dociekliwy lekarz Michael Mosley z zespołem towarzyszących mu ekspertów porusza najważniejsze kwestie dotyczące zdrowia. Prowadzący analizują aktualne trendy żywieniowe i krytycznie przyglądają się doniesieniom z nagłówków gazet, a także przeprowadzają naukowe eksperymenty. 

W pierwszym odcinku 8. serii lekarze sprawdzają czy nauka języka obcego może zatrzymać postęp demencji oraz jaki wpływ na nasze zdrowie ma dieta wegańska. Badają też, czy jeden długi trening w ciągu dnia jest lepszy niż kilka krótkich?

W kolejnym odcinku Michael Mosley sprawdza czy jeden kieliszek wina może zniwelować złe skutki śmieciowego jedzenia, a Dr Giles Yeo testuje skuteczność domowych alkomatów. Eksperci przekonują się również, że śpiewanie przyczynia się do produkcji hormonów szczęścia w naszym mózgu, a Dr Zoe Williams sprawdza czy muzyka może pomóc osobom cierpiącym na demencję.

W ostatnim programie eksperci sprawdzają, jaki wpływ na nasze zdrowie ma miesięczna rezygnacja z alkoholu oraz czy zażywanie leczniczych konopi jest bezpieczne. Widzowie dowiedzą się, czy dla naszego zdrowia lepsze jest uprawianie tai-chi czy ćwiczenia na siłowni, czy profesjonalne masaże warte są swojej ceny oraz co można poradzić na zgagę. Przedstawiona zostanie również nowa technologia, która na zawsze zmieniła operacje mózgu.

„ZAUFAJ LEKARZOWI”

PREMIERA: 5 LUTEGO O GODZ. 23:00 NA BBC EARTH

SEZON 8 (3 ODCINKI)

POZNAJ NASZYCH LEKARZ

Michael Mosley

Michael Mosley ukończył medycynę w Londynie z tytułem doktora. Przez ostatnie 25 lat pracował przy programach dokumentalnych oraz jako dziennikarz specjalizujący się w tematyce naukowej. Programy jego autorstwa zdobyły liczne nagrody w tym m.in. RTS I EMMY. Michael Mosley otrzymał również tytuł medycznego dziennikarza roku, nadany przez British Medical Association za przełomowy program o bakterii Helicobacter pylori. Wśród jego ostatnich programów należy wyszczególnić “Countdown to Life: The extraordinary making of you” oracz liczne odcinki cyklu programów “Horizon”, w których poruszał tematykę m.in. intensywnych ćwiczeń oraz wpływu e-papierosów. Mosley jest także regularnym prezenterem The One Show.

Miss Gabriel Weston

Gabriel Weston jest praktykującym chirurgiem, członkiem Royal College of Surgeons oraz pisarką. Szkoliła się jako otorynolaryngolog. Za swoją pierwszą książkę pod tytułem “Direct Red: A Surgeon’s Story”, otrzymała nagrodę PEN/Ackerley. Jej ostatnia książka “Dirty Work” zdobyła w 2014 roku nagrodę literacką McKitterick. Gabriel Weston była prezenterką programu “Catching History’s Criminals: The Forensics Story” oraz “Incredible Medicine: Dr Weston’s Casebook”.

Dr Alain Gregoire

Dr Alain Gregoire zdobywał doświadczenie w The Royal London Hospital pracując jako lekarz pierwszego kontaktu i później jako położnik, a następnie postanowił szkolić się w psychiatrii. Przez 25 lat pracował jako konsultant w NHS, specjalizując się w psychiatrii matki i dziecka. Założył The Hampshire Specialist Perinatal Mental Health Service oraz Specialist Mother and Baby Mental Health Unit, dla kobiet z poważnymi zdrowotnymi problemami w ciąży oraz po porodzie. Wraz ze swoim zespołem otrzymał liczne nagrody za swoją działalność. Ostatnio pracował także przy programie BBC pod tytułem ‘My Baby Psychosis and Me’, który zdobył nagrodę the Royal Television Society za najlepszy dokument.

Dr Giles Yeo

Giles Yeo jest genetykiem z 20-letnim doświadczeniem, specjalizującym się w tematyce otyłości oraz kontroli mózgu nad ilością spożywanego jedzenia. Doktorat zdobył na Uniwersytecie w Cambridge w 1998. Obecnie skupia się nad badaniem różnic genetycznych między szczupłymi
i otyłymi ludźmi oraz wpływowi genów na nasze przyzwyczajenia żywieniowe. Giles jest także jednym z prezenterów cyklu programów “Horizon”.

Dr Zoe Williams

Zoe Williams pracuje jako lekarz ogólny NHS w Londynie. W kręgu jej zainteresowań jest medycyna sportowa oraz wpływ stylu życia na zdrowie. Jest założycielką organizacji Fit4Life, która organizuje warsztaty dla dzieci, motywujące do prowadzenia zdrowszego trybu życia. Ostatnio dołączyła do grupy naukowców cyklu programów „Horizon”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *