MediaZapowiedzi TV

„Zawód: profiler” 3. odcinek na CBS Reality

„Zawód: profiler” to polska seria dokumentalna produkcji CBS Reality, której gospodarz – Jan Gołębiowski, jeden z najlepszych polskich profilerów, przybliża tajniki swojej pracy i zabiera widzów za kulisy śledztw prowadzonych w sprawach prawdziwych i głośnych zbrodni popełnionych w Polsce na przestrzeni kilkudziesięciu lat. W 3. odcinku serii przedstawiona zostanie historia sprawy dotyczącej serii morderstw popełnianych w komunikacji miejskiej w Warszawie w 2006 roku. Emisja w poniedziałek, 17 czerwca o 22:00 na CBS Reality.

 

 

Warszawa, 30 maja 2006 roku. Przystanek tramwajowy przy Placu Zawiszy. W jadącym w kierunku centrum miasta tramwaju doszło do ostrej sprzeczki między dwoma mężczyznami. Po opuszczeniu pojazdu zaczęli się gwałtownie szarpać. Jeden z nich bronił się trzymaną w ręku plastikową butelką z wodą, drugi niepostrzeżenie zadał kilka ciosów nożem. Zaatakowany mężczyzna zmarł na miejscu, a napastnik odszedł w nieznanym kierunku. Ofiarą okazał się 26-letni Grzegorz M., który właśnie wracał do domu z pracy na nocnej zmianie.

Śledczy natychmiast wszczęli dochodzenie. Przeprowadzili analizę zapisu z kamer miejskiego monitoringu, przesłuchali świadków zdarzenia, sporządzili także portret pamięciowy. Jednak przez kilka tygodni od zajścia nie udało im się trafić na żaden ślad mordercy, przez co śledztwo utknęło w martwym punkcie.

Do profilera kryminalnego – Jana Gołębiowskiego – zgłosił się z prośbą o pomoc jeden ze stróżów prawa pracujących przy sprawie. Profiler stanął przed trudnym zadaniem, ponieważ ani na miejscu zbrodni, ani na ciele ofiary sprawca nie pozostawił żadnych śladów, które mogłyby pomóc w sporządzeniu profilu psychologicznego napastnika. Ekspert musiał przeprowadzić analizę wiktymologiczną ofiary, z której wynikało, iż 26-latek, mimo że był skrytą i niepewną siebie osobą, to znakomicie zdawał sobie sprawę ze swojej siły i nie stronił od konfrontacji w sytuacji zagrożenia. Według profilera, poziom agresji napastnika wydawał się nieadekwatny do całej sytuacji. Raport z sekcji zwłok ujawnił, że mężczyzna zginął od siedmiu ciosów nożem. Profiler nie był w stanie wskazać policji kim jest napastnik, ale z doświadczenia wiedział, że może on zaatakować ponownie.

W listopadzie 2006 roku policjanci otrzymali informację o zdarzeniu na pętli autobusowej na warszawskim Okęciu. Dwóch mężczyzn awanturowało się przed wejściem do autobusu. Wywiązała się między nimi bójka, w której jeden z nich wyciągnął nóż i uderzał swojego przeciwnika zadając mu kilka ciosów w szyję i klatkę piersiową. Po ataku napastnik zniknął bez śladu, jednak tym razem ofierze udało się przeżyć.

Około trzech miesięcy później, na pętli przy ulicy Górczewskiej w Warszawie doszło do kolejnego ataku nożownika. Z zeznań światków zdarzenia wynikało, iż w trakcie jazdy doszło do gwałtownej kłótni między dwoma młodymi mężczyznami, którzy szarpiąc się wypadli z pojazdu na chodnik nie przerywając walki. Jeden z nich zadał drugiemu kilka ciosów nożem zanim pasażerom udało się go obezwładnić. Niestety zaatakowany mężczyzna zmarł na miejscu. Czy to ten sam napastnik trzykrotnie atakował pasażerów komunikacji miejskiej w Warszawie? Jeśli tak, to co było powodem jego niepohamowanej agresji?

 

 

Tego będzie można dowiedzieć się z 3. odcinka serii „Zawód: profiler” już 17 czerwca o 22:00 tylko na kanale CBS Reality.

Na premierowe odcinki kryminalnego serialu dokumentalnego „Zawód: profiler” zapraszamy w każdy poniedziałek o 22:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *