Zbigniew Boniek gościem Cafe Futbol

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek będzie gościem Mateusza Borka w najbliższym Cafe Futbol. Tematów do rozmów jest co niemiara, zwłaszcza po ostatnim posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA, na którym zapadło kilka ważnych decyzji.

 

 

 

 

Z posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA przyszła bardzo dobra dla Polaków informacja związana z Ligą Narodów. W kolejnej edycji tych rozgrywek zobaczymy naszych reprezentantów w dywizji A, mimo że Biało-Czerwoni początkowo z niej spadli. Jest to następstwo rozszerzenia jej z 12 do 16 zespołów.

Ponadto w Lublanie zatwierdzono też powstanie Europa Conference League, czyli trzecich z kolei po Lidze Mistrzów i Lidze Europy rozgrywek europejskich na poziomie klubowym. Wystartują one od sezonu 2021/2022. Będzie to szansa dla polskich drużyn, które delikatnie mówiąc nie najlepiej radzą sobie w ostatnich latach w eliminacjach LM i LE.

W programie poruszone zostaną również tematy bieżące. Za nami 1/32 finału Pucharu Polski. Kamera Cafe Futbol wybrała się do Łodzi, gdzie marzący o powrocie do elity Widzew niespodziewanie pokonał Śląsk Wrocław 2:0. Bohaterem spotkania został strzelec dwóch goli, Marcin Robak i to na nim głównie skupiła się uwaga naszych operatorów.

Jako że gościem będzie prezes PZPN niepominięte zostaną również tematy związane z reprezentacją Polski i jej najbliższymi meczami w kwalifikacjach do Euro 2020. Nie zabraknie też również naszych ekspertów, Romana Kołtonia oraz Cezarego Kowalskiego.

Cafe Futbol w niedzielę od godziny 11.00 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl. Dogrywka od godziny 12.25 na Polsatsport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *