Technologia - Promocje

Zestaw do zadań specjalnych (wideo)

Skok na nartach na odległość 20 metrów z kamerą i gimbalem? Ujęcia nagrywane w czasie zjazdu „na krechę”, tuż obok najszybszych alpejczyków w Polsce i instruktorów z Pol-ski Demo Team’u? Wojtek Bulas to operator, który wyspecjalizował się w ujęciach typu follow cam, nagrywanych w trudnych, zimowych warunkach. Zobacz jakiego sprzętu używa.

 

Przygoda Wojtka Bulasa z filmowaniem rozpoczęła się od kontuzji, która uniemożliwiła mu starty w zawodach we freestyle’u narciarskim, czyli konkurencji polegającej na wykonywaniu efektownych ewolucji w czasie lotów na specjalnie przygotowanych skoczniach. Zakopiańczyk postanowił jak najlepiej wykorzystać czas potrzebny na powrót do pełnej formy i zaczął nagrywać wyczyny kolegów. Zajęcie tak go pochłonęło, że od ponad 7 lat przemyka niczym cień za zawodnikami i utrwala ich dokonania sportowe – także latając za nimi z kamerą na potężnych, 20-metrowych skoczniach.

Ujęcie nagrane w czasie skoku na skoczni przygotowanej na zawody Pucharu Europy FIS w Białce Tatrzańskiej:

 

Skocznia przetestowana,pierwsze skoki za nami"Follow the leader's "Szczepan Karpiel-Bułecka Jasiek Krzysztof Jr.ski2die#followcam #freeskiing #bialkatatrzanska #winter #sport #festival #jump

Opublikowany przez Wojtek Bulas Środa, 13 lutego 2019

 

W pracy korzysta z kamery Sony FS 700 z gimbalem FeiyuTech AK4000 z dwuręcznym uchwytem.

„W przypadku ujęć kręconych w czasie szybkiej jazdy i skoków potrzebuję sprzętu, który jest stosunkowo lekki i kompaktowy, a jednocześnie w pełni funkcjonalny. Szczególnie dotyczy to gimbali, z których korzystam. Bez nich nie jestem w stanie rejestrować płynnych ujęć. Jakby nie było, dużą część mojej uwagi poświęcam samej jeździe, amortyzacji większych wstrząsów czy kontroli prędkości. Muszę mieć pewność, że urządzenia, z którymi pracuję, poradzą sobie z takimi specyficznymi warunkami pracy. FeiyuTech AK4000 ma udźwig ponad 3 kilo i w naturalny sposób zastąpił mój poprzedni model tego producenta, czyli A2000. Świetną opcją w tym urządzeniu jest modułowa konstrukcja. W związku z tym mogę dopasować je do swoich potrzeb i rozmieścić akcesoria w najwygodniejszy możliwy sposób np. mikrofon i ekran zewnętrzny tak, by się równoważyły.”komentuje Bulas, który w najbardziej wymagających sytuacjach korzysta także z kamery sportowej GoPro umieszczonej na gimbalu FeiyuTech G6.

 

Vlog Szczepana Karpiela – Bułecki, Mistrza Polski we Freeskiingu wyprodukowany przez Wojtka Bulasa:

 

 

AK4000, z którego korzysta to największy z gimbali FeiyuTech, przeznaczony do pracy z kamerami i aparatami o wadze do czterech kilogramów. W nowym, ulepszonym uchwycie znajduje się zaawansowany panel, z poziomu którego można sterować wszystkimi funkcjami, które dostępne są standardowo w pojedynczej rączce. Uchwyt można zakupić w komplecie z gimbalem FeiyuTech AK2000 lub AK4000, bądź jako oddzielne akcesorium.

Przykład Wojtka Bulasa pokazuje, jak potężne możliwości drzemią w połączeniu kamery, gimbala i wyjątkowych umiejętności operatora.

Specyfikacja AK4000:

udźwig: do 4000 g

zakres obrotu osi:

Tilt: 230°

Roll: 360°

Pan: 360°

zasilanie: 4 akumulatory ICR18650 o pojemności 2200 mAh każdy

czas pracy na jednym ładowaniu: do 12 h

waga: 1436 g (bez akumulatora i akcesoriów)

wymiary: 19,1 x 42,7 x 24,2 cm

wyświetlacz dotykowy o przekątnej 1,5 cala

pięć mocowań statywowych żeńskich 1/4″

Specyfikacja uchwytu dwuręcznego:

waga: 850g

składana karbonowo-aluminiowa konstrukcja

2 adaptery montażowe wyposażone w:

– mocowanie statywowe żeńskie 1/4″

– mocowanie statywowe żeńskie 3/8″

– sanki lampy błyskowej w standardzie ISO

– 2 mocowania statywowe żeńskie 3/8 ’’

– Sanki montażowe w standardzie ISO

Kompatybilność : gimbale FeiyuTech z serii AK

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *