Telekomunikacja - Telefony - Promocje

Zielony Tydzień w Orange: operator zachęca do odpowiedzialnego korzystania z technologii

Od poniedziałku, 22 kwietnia, Orange Polska zaprasza klientów do swoich salonów na Zielony Tydzień. W ten sposób operator, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, chce zachęcić do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z urządzeń – z myślą o klimacie i środowisku. Orange przygotował promocje na odkup nieużywanych już przez klientów telefonów, tańsze smartfony z odnowy oraz rabaty dla tych, którzy zdecydują się na zakup Czystej Energii od Orange. To element działań operatora na rzecz klimatu, na drodze do osiągnięcia neutralności klimatycznej netto.

 

– Orange Polska od 3 lat realizuje strategię #OrangeGoesGreen, by ograniczyć wpływ swojej działalności na klimat. Na koniec 2023 roku ograniczyliśmy emisje CO2 z własnej działalności o blisko 80% względem 2015 roku, a energia odnawialna stanowiła już 74% zużycia energii elektrycznej firmy. Zrealizowaliśmy już dwa średniookresowe cele klimatyczne na dwa lata przed założonym terminem. Wyzwaniem natomiast pozostają emisje gazów cieplarnianych pochodzące z całego łańcucha wartości, czyli produkcji urządzeń, logistyki oraz użytkowania urządzeń przez naszych klientów. Dlatego w ramach Programu Re zachęcamy klientów do odpowiedzialnego korzystania z urządzeń – napraw, recyklingu czy korzystania z odnowionego sprzętu. Również w ramach rozpoczynającego się Zielonego Tygodnia możemy razem zrobić coś dobrego na rzecz środowiska, ponieważ często z pozoru drobne działania mogą mieć duże znaczenie – mówi Liudmila Climoc, prezeska Orange Polska.

Odpowiedzialne rozstanie ze starym smartfonem – to się opłaca

Warto przejrzeć szuflady i pozbyć się starych nieużywanych już telefonów. W Zielonym Tygodniu, od 22 do 28 kwietnia, w każdym salonie Orange Polska można skorzystać z oferty wyceny i odkupu takich urządzeń. Można zyskać od 20 zł za oddanie niedziałającego już telefonu oraz 50 zł za telefon nieuszkodzony, który się włączy. W obu przypadkach konieczne jest odczytanie nr IMEI. Ważne, by taki telefon nie miał rozbitego ekranu i obudowy oraz był kompletny (np. posiadał baterię). W salonach Orange odkupujemy także sprawne, używane, wartościowe telefony. Takie urządzenia zostaną  profesjonalnie wycenione. Za odkupione sprzęty klient otrzyma bony, za które można nabyć akcesoria, obniżyć cenę nowego lub odnowionego telefonu.

W Zielonym Tygodniu można w obniżonej cenie zakupić wybrane odnowione smartfony (które klienci zwrócili w okresie 14 dni od zakupu) lub outletowe m.in. iPhone 11 128GB Recommerce klasa A+, iPhone XR 64GB Cadaoz klasa A+, Samsung Galaxy A14 64GB outlet, Samsung Galaxy S21+ 128GB Recommerce klasa A, Samsung Galaxy S23 Ultra 5G 512GB outlet i Xiaomi Redmi 12C 3/64GB outlet. Szczegóły oferty można znaleźć tu. Telefony odnowione i outletowe są objęte 24 miesięczną gwarancją lub rękojmią.

Przedłuż życie swojego smartfona  

Każdy smartfon warto zaopatrzyć w akcesoria, pomagające przedłużyć jego sprawne i bezproblemowe funkcjonowanie. W ofercie Orange dostępne są m.in. ochronne szybki na ekran czy obudowy wykonane z materiałów z recyklingu lub biodegradowalnych, a także energooszczędne ładowarki. Warto pamiętać, że wymiana wyświetlacza kosztuje nawet dziesięć razy więcej niż folia czy szkło. W ofercie Orange klienci znajdą akcesoria z mniejszym wpływem na klimat. Niektóre z nich w Zielonym Tygodniu będą dostępne w obniżonych cenach.

Chcąc wydłużyć życie smartfona, przydatna może być usługa Ochrona Smartfona. Wariant Premium obejmuje jedną naprawę rocznie bez limitu kwotowego i pozwala kompleksowo naprawić uszkodzenia mechaniczne oraz usunąć skutki zalania wodą. Miesięcznie Ochrona Smartfona kosztuje od 17 zł.

Czysta Energia od Orange

Dla osób szukających nowego sprzedawcy energii, Orange Energia proponuje ofertę Czysta Energia od Orange, gdzie 100% energii pochodzi z odnawialnych źródeł energii. W Pakiecie 150 zł, dostępnym w ramach oferty, można zyskać 150 zł rabatu na odnowiony smartfon lub akcesoria. Szczegóły na stronie: www.orangeenergia.pl.

Nasz cel: neutralność klimatyczna netto do 2040 roku

Orange Polska zamierza do 2030 roku osiągnąć redukcję emisji w całym łańcuchu wartości o 45% względem roku 2020, a docelowo neutralność klimatyczną netto do 2040 roku.Od kilku lat prowadzi w związku z tym wiele działań.

W ramach programu odnowy sprzętu sieciowego, operator we własnym zakresie odnawia modemy i dekodery, a po profesjonalnym odświeżeniu ponownie wprowadza je na rynek. Dziś co drugie urządzenie tego typu, wydawane użytkownikom Orange, przeszło taki proces odnowy. W latach 2021- 2023 firma odnowiła ok. 1,5 miliona urządzeń klienckich, takich jak telefony, modemy czy dekodery. Orange Polska zachęca swoich klientów do odpowiedzialnego rozstawania się ze smartfonami, dłuższego korzystania z tych, które mają oraz dawania telefonom „drugiego życia” w ramach Programu Re. Z kolei optymalizacja trybów energooszczędnych w urządzeniach, z których korzystają klienci usług stacjonarnych, umożliwia  zaoszczędzenie nawet 5 GWh w skali roku.

Więcej na temat działań Orange Polska na rzecz klimatu i środowiska znajduje się na:  www.razemdlaplanety.pl i www.programre.pl.

Zapraszamy do Zielonych salonów Orange: w Warszawie – Al. Jerozolimskie 160, Miasteczko Orange, ul. Marszałkowska 126/134 – Sezam,  Wołoska 12 – Westfield Mokotów oraz w Krakowie – ul, Kamieńskiego 11 – CH Bonarka.

foto, źródło. Orange Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *