MediaPlatforma Canal+Zapowiedzi TV

Zło, które zostało udokumentowane – w dwóch nowych tytułach w Planete+ i na Canal+ online

W czerwcu PLANETE+ zaprasza do obejrzenia dwóch dokumentów przedstawiających prawdziwe historie i kulisy ich rozwiązania. GWAŁCICIEL Z CZARNEJ TAKSÓWKI oraz NASZE NAJCIĘŻSZE ŚLEDZTWA zobaczyć można w PLANETE+ i na CANAL+ online.

 

John Worboys, londyński taksówkarz, w 2009 roku wyrokiem sądu został skazany za napaść na 12 kobiet. Grasował późną nocą w poszukiwaniu swoich ofiar. Każdej powtarzał tą samą banalną historię. Mówił, że świętuje dużą wygraną, zwykle na loterii lub w kasynie, pokazywał torbę przepełnioną pieniędzmi, żeby wyglądało wiarygodnie, a następnie zapraszał na kieliszek szampana, w którym znajdowały się środki odurzające. Po zażyciu narkotyków Worboys gwałcił ofiarę lub napastował seksualnie. Kobiety bardzo często nie pamiętały nic, co działo się z nimi poprzedniego wieczoru. To o nim jest dokument GWAŁCICIEL Z CZARNEJ TAKSÓWKI. Film przedstawia historię kilku kobiet, a także kulisy śledztwa w sprawie wielokrotnej napaści. Taksówkarz w ciągu 6 lat bezkarnie odurzał, napastował i gwałcił niewinne i oszukane kobiety.

Policja sądzi, że ofiarami może być ponad sto pasażerek. Przydomek „gwałciciela z czarnej taksówki” otrzymał od mediów, kiedy to od chwili aresztowania cała Anglia żyła śledztwem, procesem i wyrokiem w jego sprawie. Udowodniono mu jedynie 1 gwałt, 4 usiłowania, 12 odurzeń i 1 próbę. Ujawnienie okoliczności zbrodni wywołało szeroką dyskusję na temat traktowania ofiar przemocy seksualnej i konieczności zmiany procedur. Film jest już dostępny na CANAL+ online.

Kulisy zbrodni, które wstrząsnęły całą Wielką Brytanią w NASZE NAJCIĘŻSZE ŚLEDZTWA. Sześciu doświadczonych policjantów, śledczych i detektywów opowie o najcięższych i najtrudniejszych przypadkach w swojej karierze. Przypadkach tak ciężkich, że u tych dojrzałych profesjonalistów w oczach pojawiają się łzy, a głos więźnie im w gardle. Przypadkach obciążających ludzką psychikę.

Bohaterowie dokumentu powiedzą, jak poradzili sobie z presją związaną z ich pracą. Brytyjska seria BBC, o złu które zostaje w pamięci i sercu tych, którzy to zło ścigają i tych, którzy byli jego świadkami, ale przede wszystkim tych, którzy stracili swoich bliskich i ukochanych. NASZE NAJCIĘŻSZE ŚLEDZTWA można już oglądać na CANAL+ online.

Więcej podobnych filmów dokumentalnych zobaczyć można w bibliotece PLANETE+ i na CANAL+ online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *