Radio

“Złota Kosa” dla Batny ze Śląska! (wideo)

Zespół Batna ze Śląska został zwycięzcą Antyfestu Antyradia 2021 – największego w Polsce przeglądu rockowych talentów. W nagrodę otrzymał pamiątkową statuetkę “Złotej Kosy”, wystąpi również na Dużej Scenie drugiego dnia Pol’and’Rock Festival 2021, nagra profesjonalną płytę w Izabelin Studio, a jej promocję zapewni Antyradio – największa rockowa stacja w Polsce.

 

Specjalne wyróżnienia otrzymały kapele Punched Orange i Symptone. Tegoroczny finał konkursu był pierwszym zorganizowanym w formule całodniowego festiwalu.

 

 

Batna powstała w Jastrzębiu-Zdroju zaledwie na początku ubiegłego roku. W bardzo niedługim czasie zespół wypracował 10-utworowy repertuar, który według planu będzie materiałem na pełnowymiarową płytę. Muzyka jest prostym, bezkompromisowym rockiem z elementami metalowych pazurów. Z początkiem bieżącego roku Batna zaprezentowała się w serwisie YT z debiutanckim klipem do utworu “Krzycz, kiedy trzeba”. Aktualnie zespół tworzą – Łukasz Biedroń- gitary Piotr Antos – Bas, Marcin Zmorzyński – wokal. Zwycięstwo w Antyfeście Antyradia to ich pierwszy znaczący sukces, który otwiera przed nimi nowe możliwości pokazania się szerokiej rzeszy fanów muzyki rockowej w całej Polsce.

 

 

Festiwalowy finał 13. edycji konkursu odbył się w minioną niedzielę (25.07) na Letniej Scenie Progresji w Warszawie. Wystąpiły zespoły: Batna, Mindfak, Punched Orange, Symptone i Topinambur. Gwiazdami wieczoru były Dziwna Wiosna i Pidżama Porno. O tegorocznym wysokim poziomie przeglądu niech świadczy przyznanie przez jury dwóch specjalnych wyróżnień, którymi uhonorowano Punched Orange i Symptone. To wyjątkowa sytuacja. Obie kapele nagrają po dwa utwory w Izabelin Studio, a ten pierwszy otrzymał również zaproszenie na koncert klubowy do warszawskiej Progresji.

Do tegorocznego Antyfestu Antyradia zgłosiły się 244 rockowe zespoły z całej Polski. 46 z nich uzyskało nominacje redakcji. Pięciu finalistów wskazali fani i słuchacze w głosowaniu internetowym.

Celem Antyfestu Antyradia organizowanego od 2009 roku jest promocja nieznanych szerokiej publiczności artystów grających muzykę gitarową. Statuetka “Złota Kosa” powstała w hołdzie zmarłemu dziennikarzowi Antyradia – Januszowi „Kosie” Kosińskiemu – wielkiemu orędownikowi promowania polskiej muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *