Zmarł dziennikarz Grzegorz Miecugow

W wieku 61 lat zmarł dziennikarz Grzegorz Miecugow. Był związany z telewizją TVN od jej początku, od 1997 roku. Współtworzył „Fakty” TVN, od 2005 roku był jednym z gospodarzy programu „Szkło kontaktowe” w TVN24. Prowadził też rozmowy w programie „Inny Punkt Widzenia” w TVN24.

 

 

 

 

 

Foto: Marek Szczepanowski /FORUM

Grzegorz Miecugow karierę medialną zaczynał w programie III Polskiego Radia. Po odejściu z radia związał się z TVP. W 1997 roku został współtwórcą „Faktów” TVN, a zarazem prowadzącym weekendowych wydań programu.

W roku 2001 poprowadził w TVN pierwszą serię bardzo popularnego reality show „Big Brother”, którego finał oglądało ponad dziewięć milionów widzów.

Współtworzył pionierską na polskim rynku medialnym stację informacyjną – TVN24, której pozostał wierny. Początkowo był szefem zespołu wydawców, ostatnio – dyrektorem działu publicystki TVN24.

Prowadził programy takie jak „Inny Punkt Widzenia” i „Szkło kontaktowe”. Był także gospodarzem debat z cyklu „Arena Idei” w TVN24.

Po śmierci papieża Jana Pawła II w TVN24 przygotowywał specjalny program, trwający od 21 do północy.

Walczył z chorobą nowotworową

Od kilku lat walczył z chorobą nowotworową. Podczas spotkania autorskiego w Darłowie w marcu bieżącego roku mówił, że „może być bardzo ciężko chory”.

– Tak czy siak będę miał operację, pytanie, czy jest to operacja banalna polegająca na wycięciu zgrubienia, które kiedyś może być niebezpieczne, czy jest to operacja, od której zaczynamy walkę o życiemówił Miecugow, cytowany przez serwis naszemiasto.pl

Jak pisał portal, pytany o to, czy takie publiczne przyznanie się do problemów ze zdrowiem jest sposobem na poradzenie sobie w trudnej sytuacji, odpowiedział: – Wiem, że ja kiedyś umrę, pytanie wcześniej czy później. Mam jeszcze sporo do zrobienia. Tak czuję. Nie będę robił z tego tragedii, będę walczył.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *