Zmiany w składzie Rady Nadzorczej EmiTel S.A.

Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Spółki dokonało zmian w składzie Rady Nadzorczej EmiTel. Ze składu Rady Nadzorczej ustąpili panowie Alexander Black oraz Mark Prybutok. Jednocześnie do Rady Nadzorczej Spółki powołani zostali panowie Andrew G.P. Bishop oraz James M. Metcalfe. Obecnie w skład Rady Nadzorczej Spółki wchodzą panowie Ronan Tunney, Przemysław Kurczewski, James M. Metcalfe oraz Andrew G.P. Bishop.
 

 
Pan Andrew Bishop zarządza londyńskim biurem Alinda Capital Partners LLC i odpowiada za rozwiązania inwestycyjne i administrację Spółki. Jest członkiem Komitetów Inwestycyjnych oraz członkiem Komitetu Wykonawczego Alinda Capital Partners. Ma wieloletnie doświadczenie zawodowe, zaś od 18 lat specjalizuje się w zakresie projektów infrastrukturalnych. Przed dołączeniem do Alinda Capital Partners był dyrektorem zarządzającym w bankowości inwestycyjnej, pracując w departamencie Power, Utilities and Infrastructure w Goldman Sachs w Londynie, gdzie odpowiadał między innymi za fuzje i przejęcia przedsiębiorstw na całym świecie. Wcześniej był wiceprezesem ds. Bankowości inwestycyjnej w londyńskim biurze Morgan Stanley odpowiedzialnym za operacje w Europie i na Bliskim Wschodzie. W podobnej roli pracował również w Deutsche Bank oraz w PricewaterhouseCoopers w Londynie.
Pan James M. Metcalfe jest Partnerem i Dyrektorem ds. Pozyskiwania Inwestycji w Alinda Capital Partners LLC. Pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego i Globalnego Szefa Bankowości Energetycznej, Energetyki i Usług Komunalnych w UBS Investment Bank od lipca 2007 r. do 2011 r. Pan Metcalfe przeszedł do UBS od Lehman Brothers Inc., gdzie pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego Global Power Mergers & Acquisitions Group oraz Kierownika ds. Power and Utilities, fuzji i przejęć w JP Morgan. Pracował w Lehman Brothers Holdings Inc. Był dyrektorem Howard Midstream GP LLC w Howard Midstream Partners LP. Od 8 września 2017 r. Zasiada w Radzie Dyrektorów SourceGas LLC. Pan Metcalfe ma ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie infrastruktury. Pan Metcalfe posiada tytuł magistra zarządzania w Szkole J. L. Kellogga na Northwestern University oraz B.S. w Washington & Lee University.
Zmiany w składzie Rady Nadzorczej odzwierciedlają zaangażowanie amerykańskiego funduszu Alinda Capital Partners, jako głównego udziałowca EmiTel S.A., w rozwój Spółki, w tym w dalszą ekspansję na rynku infrastruktury telekomunikacyjnej w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *