Zmiany w obszarze informacji i publicystyki Telewizji Polsat

Dorota Gawryluk została nowym Dyrektorem Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat. Henryk Sobierajski, dotychczasowy szef Pionu, będzie odpowiedzialny za utworzenie agencji informacyjnej w formie nowej spółki w ramach Grupy Polsat.

Dorota Gawryluk w ramach pełnienia nowych obowiązków będzie odpowiedzialna za obszar informacji i publicystyki Telewizji Polsat, w tym kanały informacyjne, Wydarzenia oraz publicystykę.

Henryk Sobierajski będzie odpowiedzialny za utworzenie agencji informacyjnej w formie nowej spółki w ramach Grupy Polsat. Agencja zajmie się przygotowaniem treści wideo, audio, tekstowych, graficznych jak i fotograficznych zarówno dla Grupy Polsat jak i do szerszej dystrybucji na rynku mediów. Będzie korzystała z szerokich i wszechstronnych zasobów Grupy Polsat i skupi się przede wszystkim na dostarczaniu kontentu do dynamicznie rozwijających się mediów internetowych.

Dorota Gawryluk

Od wielu lat związana z Telewizją Polsat, w której pełniła funkcje zarówno dziennikarskie, jak i kierownicze. Początkowo jako reporterka, później prowadząca, a od roku 2001 – Zastępca Szefa Programu Informacje oraz Polityczne Graffiti. Pełniła również funkcję Szefa Publicystyki i opiekuna merytorycznego czołowego programu publicystycznego Polsatu – Interwencja. W latach 2004-2007 pracowała w Telewizji Polskiej SA, od 2007 ponownie w Telewizji Polsat. Prowadziła m.in. swoje autorskie programy publicystyczne Dorota Gawryluk – Konfrontacje oraz Dorota Gawryluk zaprasza. W Polsat News prowadząca programy Gość Wydarzeń oraz Prezydenci i premierzy, od 2009 roku prowadzi główne wydanie „Wydarzeń”. Od marca do grudnia 2016 pełniła funkcję Szefa tego programu.

Dorota Gawryluk należy do grona najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy informacyjnych w Polsce, przeprowadzała szereg wywiadów z najważniejszymi osobami w państwie, współprowadziła debaty prezydenckie oraz przed wyborami parlamentarnymi w Polsce.
Pracowała również w Telewizji Polskiej, współpracowała z Polskim Radiem, radiem Tok FM, tygodnikami Uważam Rze i Idziemy, a także Dziennikiem, Faktem i Rzeczpospolitą.

„Kierowanie obszarem informacji i publicystyki Telewizji Polsat to dla mnie zarówno zaszczyt, jak i odpowiedzialność. Codziennie przekazujemy Polakom wydarzenia z kraju i ze świata i mogę obiecać, że nasze programy będą najbardziej wiarygodne, rzetelne i obiektywne w Polsce” powiedziała Dorota Gawryluk.

Henryk Sobierajski

Podczas swojej wcześniejszej kariery zawodowej współpracował z ponad 20 tytułami gazet krajowych i emigracyjnych, a następnie był dyrektorem jednego z wydawnictw prasowych działających na polskim rynku. W latach 1993-1996 był doradcą kolejnych rządów Rzeczypospolitej Polskiej. Od 1997 doradca Prezesa Telewizji Polsat, sekretarz i szef Informacji Telewizji Polsat. W latach 1999-2003 Członek Rady Nadzorczej „Kuriera Polskiego”, a w latach 2005-2006 zasiadał w Radzie Nadzorczej Polskiej Telefonii Cyfrowej sp. z o.o., operatorze ówczesnej sieci Era. W latach 2007-2009 Prezes Zarządu Spółki Multimedia (TV Biznes). Od czerwca 2010 Henryk Sobierajski jest członkiem Rady Nadzorczej Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin SA, w której od września 2010 r. do czerwca 2017 r. pełnił funkcję Zastępcy Przewodniczącego.

Od 2008 roku Henryk Sobierajski był Dyrektorem Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat, w tym zakładał i kierował również istniejącym od 10 lat kanałem informacyjnym Polsat News.
Autor książek: Niespokojna dusza (Łódź 1990), Szlakiem mjr. Henryka Dobrzańskiego (Warszawa 1990), Hubal (Warszawa 1997, 2005), Chwalcie Boga w Waszym ciele. Jan Paweł II o sporcie (Warszawa 2001), „Hubal” major Henryk Dobrzański 1897-1940 (Warszawa 2012).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *