Zmiany w serwisie „ARCHITEKTURA-murator”

Serwis miesięcznika „ARCHITEKTURA-murator”, będący najważniejszą platformą informacyjno-publicystyczną branży architektonicznej, został udostępniony wszystkim użytkownikom Internetu. Dotychczas serwis skupiał 20 tys. zarejestrowanych użytkowników, których zawodem i życiową pasją jest architektura. Teraz z jego zasobów będą mogli korzystać także użytkownicy spoza branży.

 

 

 

– „ARCHITEKTURA-murator” od ćwierćwiecza skupia środowisko architektów, projektantów, krytyków architektury, inwestorów oraz studentów kierunków architektonicznych, stanowiąc forum dyskusji i promocji najlepszych wzorców współczesnej architektury polskiej i światowej. Chcielibyśmy, aby serwis, poprzez udostępnienie swoich treści wszystkim użytkownikom Internetu, wzmocnił funkcję edukacyjną „Architektury-murator” w zakresie promowania wiedzy o architekturze i jej istotnej roli w życiu każdego człowieka mówi Ewa P. Porębska, redaktor naczelna miesięcznika „ARCHITEKTURA-murator”.   

Na stronie www.architektura.murator.pl znajduje się ponad 10 000 artykułów autorstwa czołowych architektów i krytyków architektury w Polsce. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, redakcja serwisu codziennie uzupełnia je o nową porcję najświeższych architektonicznych newsów z Polski i ze świata. Dostęp do unikatowych materiałów jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek przedtem.

Czytelny i intuicyjny interfejs portalu odpowiada poszczególnym działom miesięcznika „ARCHITEKTURA-murator”, dzięki czemu Czytelnik jest w stanie w szybki sposób odnaleźć potrzebne informacje. W wyodrębnionych sekcjach piszemy o m.in. o konkursach, nowych realizacjach, projektach oraz zagadnieniach technicznych. Treści te uzupełniane są o felietony i polemiki w rubryce Krytyka, skupiającej się na kwestiach szczególnie istotnych dla środowiska architektów.

Specjalne zakładki zostały poświęcone studentom i uczniom szkół średnich, planującym studia architektoniczne. Studenci mają dodatkowo możliwość samodzielnego publikowania na stronie swoich projektów i współtworzenia jednej z największych baz studenckich portfolio w Polsce.

Na stronie www.architektura.murator.pl udostępnione są także unikatowe materiały z miesięcznika, systematycznie wzbogacane o wybrane teksty archiwalne.

Redaktorem prowadzącym serwisu jest Tomasz Żylski, wieloletni redaktor miesięcznika „ARCHITEKTURA-murator”, autor artykułów z historii architektury, wywiadów z wiodącym architektami i przedstawicielami kultury, materiałów przeglądowych oraz recenzji. W 2019 roku odbył staż w londyńskiej redakcji największego serwisu architektonicznego Dezeen, który miesięcznie odwiedza 2,5 mln użytkowników.

„ARCHITEKTURA-murator” to najważniejszy magazyn architektoniczny w Polsce, specjalizujący się w profesjonalnej prezentacji współczesnej architektury polskiej i światowej. Na łamach „ARCHITEKTURY-murator” od początku jej istnienia, czyli 1994 roku, przedstawiono około 4000 budowli zrealizowanych w naszym kraju. W organizowanym przez czasopismo konkursie Życie w Architekturze, w którym są przyznawane jedne z najbardziej prestiżowych nagród architektonicznych w Polsce, rywalizowało ponad 3000 budynków i przestrzeni publicznych.

„ARCHITEKTURA-murator” to także spotkania i konferencje, konkursy oraz wystawy. W 2014 roku miesięcznik otrzymał Honorową Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególny wkład w upowszechnianie kultury.

Zmiany w serwisie wejdą w życie w połowie marca br.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *