Kultura, muzyka, kino, moda

Znamy pierwszego gościa ASP na Pol’and’Rock 2021! Stawkę gwiazd Eliminacji w Kwidzynie zamyka Big Cyc

Przygotowania do tegorocznej – innej niż w latach ubiegłych – edycji Pol’and’Rock Festival weszły w decydującą fazę. Po wyprzedaniu pierwszej puli wejściówek na Najpiękniejszy Festiwal Świata, nadszedł czas na ogłoszenie pierwszego gościa Akademii Sztuk Przepięknych.

 

Arkadiusz Jakubik to aktor filmowy i teatralny, scenarzysta, reżyser filmowy oraz lider kapeli Dr Misio. Jako wokalista punkowej formacji, Jakubik kilkukrotnie spotykał się z publicznością Najpiękniejszego Festiwalu Świata. W tym roku artysta zaprezentuje się na Pol’and’Rock Festival 2021 jako gość Akademii Sztuk Przepięknych. Za sprawą niezwykłej ekspresji scenicznej aktor przykuwa wzrok widza, a jego role pozostają w świadomości publiczności na dłużej. Dzięki zapoczątkowanej w 2005 roku współpracy z reżyserem Wojciechem Smarzowskim, Jakubik zdobył uznanie krytyków filmowych i aprobatę publiczności, która żywiołowo przyjęła jego role w filmach takich jak “Wesele”, “Pod mocnym aniołem”, “Wołyń”, czy w kontrowersyjnej produkcji “Kler”.

Wszystkie spotkania Akademii Sztuk Przepięknych, gdzie rozmawiamy z wybitnymi postaciami ze świata kultury, nauki, polityki czy życia społecznego, będą transmitowane w Internecie, a naprzeciwko naszych gości w roli prowadzących zaprezentują się dziennikarze Onetu. Mecenasem Akademii Sztuk Przepięknych na Pol’and’Rock Festival jest mBank.

Przeczytaj więcej o Arku Jakubiku

Big Cyc zamyka stawkę gwiazd Eliminacji w Kwidzynie. W Kwidzyńskim Centrum Kultury zagrają też Nocny Kochanek i Tabu

Organizatorzy Festiwalu Pol’and’Rock nadrabiają zaległości. Wracają Eliminacje do Najpiękniejszego Festiwalu Świata, które w tym roku odbędą się w dniach 24, 25, 26 czerwca w malowniczym Kwidzynie. Eliminacje mają na celu wyłonienie nowych kapel, które potem zaprezentują się na scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

W Kwidzyńskim Centrum Kultury zaprezentują się kapele, które zwróciły uwagę jurorów w ubiegłym roku. Koncertom obiecujących zespołów towarzyszyć będzie tradycyjnie występ znanych i uwielbianych przez publikę Pol’and’Rock Festival gwiazd. W Kwidzynie, dla ograniczonej liczny publiczności, podczas koncertu zorganizowanego zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, zagrają Nocny KochanekTabu oraz Big Cyc. 

Przeczytaj o Eliminacjach do Pol’and’Rock 2021

Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych, organizowany od 1995 roku.

Najpiękniejszy Festiwal Świata – po roku przerwy – wraca do formy plenerowej i zmienia lokalizację na lotnisko Makowice – Płoty w województwie zachodniopomorskim 27. edycja Pol’and’Rock Festival zaplanowana jest na 29-31 lipca 2021 roku. Po raz pierwszy w historii na wydarzeniu obowiązywać będą wejściówki, dzięki którym organizator pokryje koszt zabezpieczenia w związku z pandemią koronawirusa, między innymi tzw. szybkich testów dla wszystkich wkraczających się na teren festiwalu. Festiwal pozostaje wydarzeniem darmowym.

Obecnie trwają prace na nowym line-up wydarzenia, a organizatorzy potwierdzają dostępność polskich i zagranicznych artystów. Tradycyjnie na wydarzeniu nie zabraknie spotkań zorganizowanych w ramach Akademii Sztuk Przepięknych oraz warsztatów prowadzonych przez zaprzyjaźnione z Fundacją WOŚP organizacje pozarządowe.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym letnim koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i osobom wspierającym jej styczniowe działania w ramach Finału WOŚP.

fot. Michał Kwaśniewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *