Znamy prowadzących 18. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior

Ida Nowakowska-Herndon, Małgorzata Wiktoria Tomaszewska i Rafał Brzozowski poprowadzą tegoroczną Eurowizję Junior. W środę, 7 października odbyła się konferencja prasowa poświęcona szczegółom tego muzycznego widowiska. Gościem specjalnym konferencji była Alicja Tracz, reprezentantka Polski 18. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior.

 

„Pandemia nałożyła na nas nowe obostrzenia, przez co realizujemy koncert w trybie online. Dziękuję EBU oraz wszystkim krajom, które angażują się w tę współpracę i decydują się wziąć udział w konkursie. TVP oddaje ze swojej strony grupę najlepszych fachowców od produkcji i realizacji, a także wspaniałych prowadzących”powiedział Jacek Kurski, Prezes Zarządu TVP.

„EBU jest pod wielkim wrażeniem profesjonalizmu, elastyczności i kreatywności stworzonego przez TVP zespołu. Dzięki tej współpracy udało nam się zmobilizować i zorganizować tegoroczny konkurs, nawet pomimo trudnych warunków panujących w Europie. Nie możemy się doczekać kolejnego, niesamowitego show w Polsce”ocenił Martin Österdahl, Executive Supervisor JESC 2020.

Ida Nowakowska-Herndon, gwiazda tańca, aktorka, prowadząca wielu programów TVP i prezenterka. Absolwentka szkół tańca i aktorstwa w USA. Współprowadziła finał 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci organizowany w Gliwicach. Od września prowadzi program „Ameryka da się lubić”.

Małgorzata Wiktoria Tomaszewska prezenterka TVP i współprowadząca muzyczne show. W maju 2019 została prowadzącą „Pytanie na śniadanie”, a także studia Oprawy TVP. Wystąpiła w 2. edycji polskiego programu rozrywkowego „Dance Dance Dance”. Współprowadząca jedenastej edycji talent show „The Voice of Poland”.

Rafał Brzozowski piosenkarz i prezenter TVP. Prowadził wiele muzycznych widowisk telewizyjnych, w tym m.in. finał krajowych eliminacji do 15. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, koncert sylwestrowy TVP w Zakopanem, Międzynarodowy Festiwal Talentów im. Anny German w Zielonej Górze. W 2019 zasiadł w polskim składzie jurorskim 64. Konkursu Piosenki Eurowizji. W 2020 został uhonorowany Telekamerą w kategorii „osobowość telewizyjna”.

Alicja Tracz podczas konferencji zaprezentowała swój konkursowy utwór „I’ll be standing by”, którego autorami są Sara Chmiel-Gromala i Andrzej Gromala „Gromee”. Reprezentantka Polski ma 10 lat i pochodzi z małej miejscowości Stojeszyn Pierwszy w województwie lubelskim. Dziewczynka zachwyciła widzów i jurorów programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior”, wykonaniem piosenki „Mam tę moc”.

Ambasadorką tegorocznej Eurowizji Junior jest Vicky Gabor. W finale konkursu wystąpi ona jako zwyciężczyni poprzedniej edycji. Tegoroczna edycja Konkursu Piosenki Eurowizji Junior ponownie odbędzie się w Polsce. Organizatorem wydarzenia po raz drugi jest Telewizja Polska wraz z Europejską Unią Nadawców. W tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2020 wezmą udział młodzi artyści z 13 krajów: Armenii, Białorusi, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Kazachstanu, Malty, Niemiec, Polski, Rosji oraz Serbii i Ukrainy.

Alicja Tracz podczas konferencji zaprezentowała swój konkursowy utwór „I’ll be standing by”, którego autorami są Sara Chmiel-Gromala i Andrzej Gromala „Gromee”. Reprezentantka Polski ma 10 lat i pochodzi z małej miejscowości Stojeszyn Pierwszy w województwie lubelskim. Dziewczynka zachwyciła widzów i jurorów programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior”, wykonaniem piosenki „Mam tę moc”.

Ambasadorką tegorocznej Eurowizji Junior jest Vicky Gabor. W finale konkursu wystąpi ona jako zwyciężczyni poprzedniej edycji.

Tegoroczna edycja Konkursu Piosenki Eurowizji Junior ponownie odbędzie się w Polsce. Organizatorem wydarzenia po raz drugi jest Telewizja Polska wraz z Europejską Unią Nadawców. W tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2020 wezmą udział młodzi artyści z 13 krajów: Armenii, Białorusi, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Kazachstanu, Malty, Niemiec, Polski, Rosji oraz Serbii i Ukrainy.

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2020 z powodu pandemii COVID-19 odbędzie się w zmienionej formule. W trosce o zdrowie wszystkich artystów oraz bezpieczeństwo imprezy wszystkie konkursowe występy artyści wykonają w studiu w swoich krajach. Koncert finałowy będzie transmitowany ze studia w Warszawie. Na miejscu będą zachowane konieczne procedury sanitarne: prezenterzy i obecni na miejscu członkowie ekipy zachowają dystans, zachowane będą wszelkie wymogi dotyczące ochrony zdrowia obecnych na miejscu osób.

Finał Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2020 odbędzie się 29 listopada o godz. 17.00. Transmisja tego wydarzenia w TVP1, TVP ABC i TVP Polonia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *