Radio

Znamy zwycięzcę rekordowego Antyfestu Antyradia (wideo)

Formacja Światy Sztuczne zwyciężyła Antyfest Antyradia 2023 – największy w Polsce przegląd rockowych talentów. W koncertowym finale, który odbył się 23 czerwca w CK Wiatrak w Zabrzu, pokonali zespoły Joe Palooka, Tupolev, Iron Head oraz Czarne Kwiaty. Gwiazdami wieczoru byli Dziwna Wiosna i Żurkowski.

 

Laureaci w nagrodę otrzymali pamiątkową statuetkę “Złotej Kosy”, a już niebawem wystąpią na drugiej scenie tegorocznego Pol’and’Rock Festival, nagrają profesjonalną płytę w Izabelin Studio, a jej promocję zapewni Antyradio – największa rockowa stacja w Polsce.

 

 

Kapelę Światy Sztuczne tworzy czwórka chłopaków z Mińska Mazowieckiego: Kuba Anusiewicz – wokal, Kuba Michalczyk – gitara, Wojtek Rońda – bas i Mateusz Wolko – perkusja, których połączyło zamiłowanie do muzyki rockowej. O swoje twórczości mówią, że to składanka emocji, pragnień i wspomnień, tych lepszych i gorszych. Muzykę tworzą od 2019 roku, a w kwietniu br. wydali swoją pierwszą EP-kę zatytułowaną „nie(do)powodzenia”.

W drodze do finału musieli pokonać rekordową liczbę 420 kapel, które zgłosiły się do tegorocznej edycji Antyfestu Antyradia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *