MediaZapowiedzi TV

Zobacz z kanałem National Geographic, co kryje się w „DNA maszyn”

National Geographic wyrusza na nietypową wyprawę. Wspólnie z widzami poszukiwać będzie… najbardziej ekstremalnych maszyn świata. Jeśli coś jeździ, lata lub pływa i ma imponującą konstrukcję, National Geographic nam to pokaże. I to z najdrobniejszymi szczegółami!

 

 

 

Gigantyczny samolot transportowy, japoński superekspres, latający statek, najnowocześniejszy poduszkowiec świata, potężny lodołamacz, legendarny włoski supermotocykl – jakie wyjątkowe rozwiązania inżynieryjne czynią je wzorem do naśladowania dla konstruktorów z całego świata?

Program „DNA maszyn” pokaże te wyjątkowe konstrukcje w akcji, a dzięki precyzyjnym animacjom da też widzom wgląd w ich najbardziej skrywane sekrety.Zobaczymy trwające 13 lat prace rodem z filmu science fiction nad prototypem Airfisha 8 – połączenia statku i samolotu. Jego twórcy są gotowi zrewolucjonizować branżę transportową. Airfish porusza się kilka metrów nad powierzchnią wody, a umożliwiają mu to silnik V8 pochodzący z amerykańskiego muscle cara, dwa śmigła i wyjątkowe skrzydła. Airfish 8 osiąga wyższą prędkość niż najszybszy jacht, a jednocześnie zużywa znacznie mniej paliwa niż samolot lub helikopter.

W programie wsiądziemy też na supermotocykl Aprilla RSV4, który jest jednym z głównych kandydatów do tytułu najszybszej maszyny w prestiżowych motocyklowych mistrzostwach Włoch. Zadziwiająco mały ciężar, wyższy współczynnik mocy do masy niż w Ferrari Enzo i mnóstwo nowinek technologicznych pozwalają liczyć na wielki sukces. Wśród wyjątkowych rozwiązań w tym motocyklu znajdują się półautomatyczna skrzynia biegów, która zmienia przełożenia bez sprzęgła i zaawansowany komputer, dbający o maksymalną przyczepność opon do nawierzchni toru.

W „DNA maszyn” swoje tajemnice ujawni nam też majestatyczny Antonov An-124 – największy seryjnie produkowany samolot transportowy świata, zdolny przewozić ładunki, których nie udźwigną inne maszyny. Załoga podniebnego olbrzyma liczy sześć osób, a w jego ładowni zmieszczą się trzy helikoptery bojowe Apache. Unoszący się dziób, który umożliwia swobodny dostęp do przestrzeni ładunkowej, 4 potężne silniki turbowentylatorowe o łącznym ciągu większym niż łączny ciąg 8 myśliwców F-16, a także podwozie o 24 kołach – to tylko niektóre z jego wyjątkowych cech. Więcej już wkrótce na kanale National Geographic!

„DNA maszyn” – premiery w czwartki od 17 października o godz. 21:00 na kanale National Geographic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *