#zostańwdomu z Platformą Canal+ w poniedziałek

#zostańwdomu: Platforma Canal+ przedstawia najlepsze propozycje ramówkowe na poniedziałek 30 marca 2020 roku.

 

 

 

 

 

CANAL+

„Mięso – nasz wróg?”

Dokument, Wielka Brytania, 2019
reżyseria: Olly Bootle

Mięso? Nie, dziękuję. Ubój przemysłowy trzody zarzyna naszą planetę.
Globalna hodowla zwierząt na mięso niszczy Ziemię. Ta branża, wg danych naukowych agencji emituje więcej gazów cieplarnianych niż cały światowy transport. Liz Bonnin przygląda się problemowi. Za jej sprawą uświadomicie sobie, jaki wpływ na ekosystem ma prowadzony na masową skalę ubój zwierząt.

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 30 marca, godz. 21:30

CANAL+ FILM

„Johnny English: Nokaut”

Komedia, USA, Wielka Brytania, Francja, Chiny, 2018
reżyseria: David Kerr
obsada: Rowan Atkinson, Ben Miller, Olga Kurylenko, Jake Lacy, Emma Thompson

Hakerzy przeprowadzają atak cybernetyczny, podczas którego ujawniają dane wszystkich brytyjskich agentów. Emerytowany agent Johnny English zostaje wezwany przez swoje byłe szefostwo, by złapać sprawcę całego zamieszania.

Choć Johnny English jest już na agenckiej emeryturze, czeka na niego jeszcze jedna robota. Nie może jej wykonać nikt inny, ponieważ dane wszystkich pozostałych agentów zostały wykradzione w ataku cybernetycznym. Według szefa sam atak to dopiero początek kłopotów. Tajne służby powołują eks-agenta ponownie na dawne stanowisko, by zdekonspirował przebiegłego hakera i zadbał o bezpieczeństwo państwa. Aby misja się udała, Johnny będzie musiał użyć swoich wszystkich umiejętności oraz nabyć parę nowych. Od momentu przejścia Johnny’ego na emeryturę tajne służby zainwestowały w nowe technologie i złoczyńcy to nie jedyne, z czym Johnny będzie musiał się zmierzyć.

EMISJA: CANAL+ FILM, poniedziałek, 30 marca, godz. 20:00

CANAL+ FAMILY

„Mia i biały lew”

Film przygodowy, Francja, 2018
reżyseria: Gilles de Maistre
obsada: Daniah De Villiers, Mélanie Laurent, Langley Kirkwood

Dziesięcioletnia dziewczynka przenosi się wraz z rodziną z Londynu do Afryki. W zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu pomoże jej białe lwiątko.

Mia ma 10 lat i mieszka wraz z rodzicami w Londynie, chodzi tam do szkoły i ma swoich przyjaciół. Pewnego dnia rodzice oznajmiają, że wspólnie przeprowadzają się na inny kontynent – do Afryki, aby prowadzić tam niezwykłą farmę. Kiedy rodzina jest już na miejscu, na farmie rodzi się jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko. Dają mu na imię Charlie, a między dziewczynką i zwierzątkiem rodzi się zdumiewająca relacja. Kiedy nadchodzą 14 urodziny Mii, a Charlie zaczyna dorastać i z małego, uroczego lwiątka staje się dorosłym lwem, jej ojciec podejmuje decyzję o sprzedaniu zwierzęcia. Rozstanie jest dla Mii zbyt ciężkie do przyjęcia i wraz z Charliem opuszczają farmę.

EMISJA: CANAL+ FAMILY, poniedziałek, 30 marca, godz. 21:25

CANAL+ SERIALE

„Prawie rodzina”

Serial obyczajowy, USA, 2019
reżyseria: Leslye Headland
obsada: Brittany Snow, Megalyn Echikunwoke, Emily Osment, Timothy Hutton

Życie jedynaczki wywraca się do góry nogami, kiedy dowiaduje się, że jej ojciec, cieszący się dużym uznaniem doktor do spraw niepłodności, używał własnego materiału genetycznego do poczęcia wielu dzieci.

EMISJA: CANAL+ SERIALE, odc. 1., 2., poniedziałek, 30 marca, godz. 17:25, 18:10,

CANAL+ DOKUMENT

„Zagadka “Who Let The Dogs Out””

Dokument, USA, 2019
reżyseria: Brent Hodge

Pani detektyw na tropie femme fatale. Rasowy dreszczowiec w reżyserii mistrza gatunku – Boba Rafelsona.

Alex Barnes to oddana swojej pracy śledcza. Właśnie trafia na trop tajemniczej Catherine, która usidla milionerów, pozbawia ich życia, a potem cieszy się ich majątkiem. Alex udaje się dotrzeć do zabójczyni, ale czy zdoła oprzeć się niebezpiecznemu magnetyzmowi femme fatale? Rasowy dreszczowiec w odcieniu noir proponuje spec od thrillerowych fabuł z pieprzykiem – Bob Rafelson.

PREMIERA: ALEKINO+, poniedziałek, 30 marca, godz. 20:10

KUCHNIA+

„Poszukiwacze smaków 2”

Seria dokumentalna, Francja, 2017, 10 x 52’
reżyseria: Frederic Planchenault

Rolnictwo to dynamicznie rozwijający się sektor. Trendy, które możemy zaobserwować w różnych branżach, mają swoje przełożenie również w branży spożywczej. W drugim sezonie serii dokumentalnej “Poszukiwacze smaków” zobaczymy, jak zmienia się rolnictwo na świecie.

Na Ziemi jest coraz więcej ludzi, i co za tym idzie, potrzeba coraz więcej żywności żywności. Aby dostosować się do rosnących wymagań rolnictwo musi nieustannie ewoluować i zajmować nowe tereny. Na ogół odbywa się to kosztem dzikiej przyrody, ale są i inne, ciekawe rozwiązania. Czy to na dachach miejskich wieżowców, czy też na obrzeżach miast dzięki dofinansowaniom z budżetów partycypacyjnych, ludzie odkrywają na nowo życiodajną ziemię. Nowych pomysłów i upraw szukają też farmerzy. Autorzy programu odwiedzą różne zakątki świata, by zobaczyć, co i jak się tam uprawia.

EMISJA: KUCHNIA+, odc. 9., poniedziałek, 30 marca, godz. 22:25

DOMO+

„Meblokreacje 4”

Seria poradnikowa, Polska, 2018, 12 x 25’
reżyseria: Katia Paliwoda

“Meblokreacje” to program, który udowodnia, że niewielkim kosztem i przy użyciu ogólnodostępnych materiałów można odnowić stary mebel i uczynić z niego ozdobę każdego wnętrza.
W czwartym sezonie programu, Artur Indyka, projektant wnętrz i złota rączka w jednym, pokaże jak wykorzystać stare ławy do urządzenia zrewitalizowanej kawalerki, jak zaaranżować pokój inspirując się Wschodem, językiem rosyjskim oraz Gruzją, i jak wykonać żyrandol ze starych winyli. Podejmie się też realizacji czegoś zupełnie innego niż meble – wykonania pomocy terapeutycznych do pracy z dziećmi i dorosłymi w świetlicy psychologicznej.

EMISJA: DOMO+, odc. 10., poniedziałek, 30 marca, godz. 16:30

PLANETE+

„Świat ssaków naczelnych”

dokument, RPA, 2016
reżyseria: Jordan-Laine Calder, Claudio Velazques-Rojas

Seria dokumentalna, która odkryje przed widzami tajemnice życia najbardziej ewolucyjnie rozwiniętych zwierząt – ssaków naczelnych.

Afryka drugi co do wielkości kontynent na Ziemi, jest domem dla największej ilości gatunków ssaków naczelnych na świecie. Żyją tam zarówno najbliżej spokrewnione z człowiekiem małpy człekokształtne, ale także mniejsze zwierzęta takie jak lemury, galago czy wyraki.

EMISJA: PLANETE+, poniedziałek, 30 marca, godz. 16:00

MiniMini+

Strażak Sam 10

Serial animowany, 26×11’
film animowany, Chiny, Wielka Brytania, 2015

Najnowszy sezon ulubionej bajki maluchów to jeszcze więcej przygód Strażaka Sama i jego przyjaciół: Penny, Elvisa i kapitana Steele’a.

Życie w urokliwym Pontypandy toczy się spokojnie, aż do momentu, gdy któryś z bohaterów szukając przygody nie wpakuje się w tarapaty. Wtedy do akcji wkracza Strażak Stam i jego niezastąpiona drużyna! Oni zawsze są gotowi do niesienia pomocy! Dzielny strażak nie tylko gasi pożary i bierze udział w akcjach ratunkowych, ale również doradza mieszkańcom w różnych sprawach.

W dziesiątym sezonie w straży pożarnej zajdą poważne zmiany: pojawią się dwaj nowi rekruci – Arnold i Ellie, oddział zostanie zmodernizowany i wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia. Strażacy zyskają także nowy pojazd ratunkowy dla zwierząt, dzięki czemu na pomoc Sama będą mogli liczyć także czworonożni mieszkańcy Pontypandy. W nowych odcinkach Sam m.in. pośpieszy na ratunek owcy uwięzionej na dachu, wspólnie z przyjaciółmi będzie świętować swoje urodziny i pojawi się na… planie filmowym.

„Strażak Sam” to pełna humoru i ciepła animacja, której bohaterowie podbijają serca małych widzów na całym świecie. Bajka już od 11 lat uczy dzieci przyjaźni oraz pracy zespołowej.

EMISJA: MINIMINI+, poniedziałek, 30 marca, odc. 3, 17:50

teleTOON+

To jakieś czary

Serial animowany a(52×11’)
Francja, 2014

Wystrzałowe przygody dziesięcioletniego Toma i szesnastoletniej Cindy, którzy wraz z rodziną opuścili magiczny świat baśni i próbują żyć tak, jak wszyscy ludzie na Ziemi.

Życie Toma i Cindy w krainie baśni nie ma happy endu. Ich rodzice, wróżka Willow i jej ukochany mąż Gregore, zreformowany ogr, są zmuszeni wyemigrować i osiedlić się ze swoimi dziećmi w realnym świecie. Tu muszą stawić czoło zupełnie nowym trudnościom, ale niełatwo walczyć ze starymi przyzwyczajeniami. Każdy problem próbują rozwiązać za pomocą magicznej różdżki! Niestety, na Ziemi nie ma gwarancji szczęśliwego zakończenia, zwłaszcza gdy do niefrasobliwej rodzinki dołączają inne magiczne przybłędy, takie jak Ferocia, czarownica o niewyparzonym języku, lub ropucha Jego Wysokość, wciąż szukający tej jedynej, która obdarzy go magicznym pocałunkiem.

EMISJA: teleTOON+, poniedziałek, 30 marca, 12:55 i 17:05

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *