#zostańwdomu z Platformą Canal+ w poniedziałek 6 kwietnia

#zostańwdomu: Platforma Canal+ przedstawia najlepsze propozycje ramówkowe na poniedziałek 6 kwietnia 2020 roku.

 

 

 

 

 

CANAL+

 

Nietykalny

dokument, 90’
USA, 2019

Kariera i upadek Harveya Weinsteina, zhańbionego producenta hollywoodzkiego.
Tytan. Wizjoner.

Twórca snów. Harvey Weinstein był samozwańczym „cesarzem” Hollywood. Aż wszystko to rozpadło się pod naporem oskarżeń: o nękanie, szantaż, napaść seksualna, gwałt… Jak to możliwe, że tak długo pozostawał bezkarny? Szekspirowska opowieść o naszych czasach i o człowieku stojącym za najgłośniejszym hollywoodzkim skandalem wszech czasów.

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 6 kwietnia, godz. 20:00

Ave Satan

dokument, USA, 2019
reżyseria: Penny Lane
Poznajcie członków Szatańskiej Świątyni – ludzi stojących w awangardzie walki o wolność i tolerancję.

Kim są członkowie ugrupowania Szatańska Świątynia? Obłąkanymi i niebezpiecznymi bluźniercami? A może wolnomyślicielami i dowcipnisiami, którzy w ekscentryczny sposób walczą o świat bez uprzedzeń?

Dokument Penny Lane, pokazywany na festiwalu Sundance, opowiada o jednej z najbardziej głośnych i kontrowersyjnych organizacji w Stanach Zjednoczonych.

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 6 kwietnia, godz. 21:40

 

CANAL+ FILM

 

Ulotna nadzieja

melodramat, USA, 1998
reżyseria: Forest Whitaker
obsada: Sandra Bullock, Harry Connick Jr., Gena Rowlands

Nadzieja bywa ulotna – ale czy można bez niej żyć? Porzucona przez męża kobieta próbuje zacząć wszystko od nowa. Melodramat z Sandrą Bullock w roli głównej.

Gorzej być nie może – Birdee dowiaduje się, że mąż zdradzą ją z jej najlepszą przyjaciółką, i to podczas talk show, na oczach milionów telewidzów. Zdruzgotana i poniżona, wraca w rodzinne strony, aby tam spróbować rozpocząć wszystko od nowa. Zapraszamy na melodramat z Sandrą Bullock – jedną z najjaśniejszych gwiazd Hollywood.

EMISJA: CANAL+ FILM, poniedziałek, 6 kwietnia, godz. 20:00

Gorący towar

komedia, USA, 2013
reżyseria: Paul Feig
obsada: Sandra Bullock, Melissa McCarthy

Sandra Bullock oraz Melissa McCarthy jako niezłomne stróżki prawa. Dawka śmiechu, akcji i estrogenu od Paula Feiga, reżysera „Druhen”.

Sarah jest ambitną i sztywną agentką FBI. Shannon to agresywna policjantka, której specjalnością są barokowo wybujałe groźby. Jak bardzo by się nie różniły, panie muszą nauczyć się współpracować, aby schwytać narkotykowego barona. Kobieca wariacja na temat męskiej konwencji buddy cop movie. W rolach głównych – Sandra Bullock i Melissa McCarthy.

EMISJA: CANAL+ FILM, poniedziałek, 6 kwietnia, godz. 21:50

 

CANAL+ FAMILY

 

Klakson i spółka

animacja, Malezja, Malediwy, Brunei, Djibouti, 2018
reżyser: Yusry Abd Halim

Kiedy piękna czerwona wyścigówka wpada w tarapaty, Klakson z pomocą swoich przyjaciół rusza jej na ratunek. Musi stawić czoła gangu samochodów, które mają wobec Belli złowieszcze zamiary.

Klakson był niegdyś aspirującym rajdowcem, jednak po fatalnym wypadku, w którym ucierpiały jego lakier, reflektory oraz maska, nie zostało mu nic innego jak zostać skromną taksówką kursującą po ulicach wielkiej metropolii. Zna tutejsze ulice na wylot, a także wie z kim trzymać sztamę, bądź komu lepiej nie wjeżdżać w drogę. Pewnego razu, gdy urocza czerwona wyścigówka wpada w kłopoty, Klakson postanawia ruszyć jej na ratunek i stanąć maska w maskę z ciężarówkami, którym nie straszne są nawet radiowozy. Taksówka z piskiem opon rusza do boju, aby pomóc pięknej Belli.

EMISJA: CANAL+ FAMILY, poniedziałek, 6 kwietnia, godz. 18:00

 

CANAL+ SERIALE

 

W matni

serial komediowo-kryminalny, USA, 2020
reżyseria: Ana Lily Amirpour
obsada: Rosario Dawson, Catero Colbert, Brian Geraghty
Albo odnajdzie mordercę siostry, albo puści z dymem San Bonifacio.

Zapadła dziura w Teksasie. Śledcza Allegra Dill wraca w rodzinne strony. Musi dowiedzieć się, kto stoi za śmiercią jej młodszej siostry, policjantki z San Bonifacio. Mieścina jest okropna, mieszkańcy odpychający, a Allegra twarda jak na dziewczynę z Południa przystało. Serial wg prozy Rossa Thomasa, kryminał z dodatkiem absurdu i groteski, firmuje Rosario Dawnson w roli głównej.

EMISJA: CANAL+ SERIALE, poniedziałek, 6 kwietnia, odc. 1. i 2., godz. 20:25

 

CANAL+ DOKUMENT

 

Komedia romantyczna

reżyseria: Elizabeth Sankey
dokument, 90’
Wielka Brytania, 2019

Muzyczka i pisarka, Elizabeth Sankey, bada przeszłość, teraźniejszość i przyszłość komedii romantycznych, wspomagana przez chór krytyków, aktorów i filmowców.

Dokument to osobisty esej, w który wmontowane są klipy z ponad 160 komedii romantycznych z lat 1934-2018. Towarzyszy im stały strumień narracji autorki i pół tuzina komentujących ekspertów. Film nie traktuje komedii romantycznej jako gatunku niepoważnego. Udowadnia, że konwencja ta jest nadal aktualna i pokazuje, jak wiele luk pozostaje do wypełnienia przez scenarzystów tego gatunku.

EMISJA: CANAL+ DOKUMENT, poniedziałek, 6 kwietnia, godz. 20:30

 

ALE KINO+

 

Czarownice z Salem

dramat, USA, 1996
reżyseria: Nicholas Hytner
obsada: Bruce Davison, Charlayne Woodard, Daniel Day-Lewis, Joan Allen, Paul Scofield, Winona Ryder

Prezentowana w konkursie głównym na Berlinale, nominowana do Oscara® za scenariusz, ekranizacja sztuki Arthura Millera. W rolach głównych występują: Daniel Day-Lewis, Winona Ryder i nagrodzony BAFTĄ Paul Scofield.

Jest rok 1692. W purytańskiej Ameryce stają się popularne oskarżenia o czarną magię. W Salem, jednym z zaściankowych miasteczek w stanie Massachusetts grupa dziewcząt spotyka się nocą w lesie, aby przy ognisku odprawić dziwny obrządek. Przewodzi im ciemnoskóra niewolnica Tituba (Charlayne Woodard). Dziewczęta wprowadzają się w dziwny trans, podczas którego wykrzykują imiona mężczyzn, których pragną. Jedna z nich, Abigail Williams (Winona Ryder), jest zakochana w Johnie Proctorze (Daniel Day-Lewis), swoim byłym pracodawcy. Abigail straciła pracę, kiedy żona Johna, Elizabeth (Joan Allen) odkryła słabość męża do służącej. Teraz dziewczyna życzy Elizabeth śmierci. Kiedy miejscowy duchowny, wielebny Parris (Bruce Davison) odkrywa nocne spotkanie dziewcząt, te ze strachu przed karą, udają opętane przez diabła. Rozpoczyna się zbieranie poszlak, śledztwo, a wreszcie prawdziwe polowanie na czarownice.

PREMIERA: ALE KINO+, poniedziałek, 6 kwietnia, godz. 20:10

 

KUCHNIA+

 

James Martin: wielka brytyjska przygoda

seria dokumentalna,
Wlk. Brytania, 2018, 20 x 47
Po Francji i Stanach Zjednoczonych przyszła kolej na rodzinną Wielką Brytanię. James Martin znów wyrusza w kulinarną podróż, by odkrywać lokalne smaki, restauracje, puby, przepisy i tradycje.

James Martin przemierza Anglię, Szkocję, Walię i Irlandię Północną, zaglądając również do miejsc, w których nie był nigdy wcześniej. Na trasie jego podróży znajdą się m.in.: Archipelag Orkadów, Edynburg, wybrzeże Irlandii Północnej, Belfast, Norfolk, Kent, Wyspa Wight, Devon i Kornwalia. Towarzyszą mu uznani szefowie kuchni z danego regionu, dzięki którym poznaje miejscowe specjały i przepisy.

PREMIERA: KUCHNIA+, poniedziałek, 6 kwietnia, odc. 5., godz. 19:00

 

DOMO+

 

Gardeners’ World 11

seria poradnikowa,
Wlk. Brytania, 2018, 12 x 60
Kolejna odsłona programu, który kochają nie tylko ogrodnicy. Już samo patrzenie na piękne rośliny to czysta przyjemność i świetny sposób na relaks po pracowitym dniu.

Akcja 11. sezonu zaczyna się wiosną. To bardzo pracowity czas dla ogrodników, więc Monty Don i jego ekipa uwijają się na grządkach. Porządkują teren, przygotowują glebę, przycinają krzewy i drzewa, sieją, sadzą i projektują rabaty. Pokazują ciekawe odmiany roślin i mówią, jak je pielęgnować. Odwiedzają nietuzinkowe ogrody w różnych zakątkach Wielkiej Brytanii i rozmawiają z ich twórcami.

PREMIERA: DOMO+, poniedziałek, 6 kwietnia, odc. 16. , godz. 17:30

 

PLANETE+

 

Klejnoty cywilizacji europejskiej

Seria dokumentalna,
Francja, 2018, 5 x 52 min.

Podróż do miejsc mających szczególny status na mapie europejskiej kultury. Od jaskiń pokrytych malowidłami z epoki paleolitu, po kaplicę Notre Dame du Haut Le Corbusiera.

Pokazane w tej serii perły architektury i sztuki, choć z pozoru znane, kryją wiele tajemnic. Autorzy serii zabiorą nas do miejsc niedostępnych dla zwiedzających – takich jak Jaskinia Chauveta, pełna zachwycających malowideł z okresu górnego paleolitu. Zajrzą m.in. do ogrodów Pałacu Fontainebleau, Teatru Operowego w Bayreuth, najpiękniejszych gotyckich katedr i modernistycznej kaplicy Le Corbusiera.

PREMIERA: PLANETE+, poniedziałek, 6 kwietnia, odc. 1, godz. 22:00

 

MiniMini+

 

Noddy: Detektyw w krainie zabawek

serial animowany, 26×11’
Francja, 2016

„Noddy” to nowa animacja produkcji DreamWorks, która przeniesie małych widzów do ekscytującego i pełnego wrażeń świata. W Krainie Zabawek może zdarzyć się naprawdę wszystko, a to za sprawą dinozaurów, jednorożców, robotów, piratów…

Główny bohater Noddy jest wnikliwym detektywem, który, jak każde małe dziecko, nieustannie zadaje pytania, próbując dociec: „kto?”, „co?”, „kiedy?”, „gdzie?”, „dlaczego?” i „w jaki sposób?”. Wraz ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi: Brumem i Bampim rozwiązuje interesujące zagadki i niezwykłe tajemnice Klockowa i okolic, dzięki czemu maluchy uczą się logicznego myślenia, tworzenia związków przyczynowo-skutkowych i zwracania uwagi na detale. Noddy spróbuje dowiedzieć się, kto zostawił prezenty jego przyjaciołom, rozwiąże zagadkę spadających z nieba warzyw oraz przeprowadzi śledztwo w sprawie zagubionych skrzydeł wróżki Coco. Dzięki bajce maluchy dowiedzą się również jak ważne jest pielęgnowanie przyjaźni oraz przekonają się, że wspólne działanie pozwala rozwikłać nawet najtrudniejszą zagadkę.

EMISJA: MINIMINI+, poniedziałek, 6 kwietnia, odc. 3 godz. 16:10

 

teleTOON+

 

Kleopatra i kosmos

serial animowany, 13×22 min.
USA, 2019

„Kelopatra i kosmos” to nowa pozycja na teleTOON+. Nieznana historia o nastoletnich latach życia Kleopatry, przeniesiona do galaktyki przyszłości, w której rządzą gadające koty.
Bohaterka bajki, Kleopatra, zostaje przedstawiona w nowej odsłonie. Jej przygody rozgrywają są w galaktyce, w której rządzą… gadające koty.

Kleopatra odkrywa, że według przepowiedni ma być wybawicielką galaktyki. Do tego potrzeba umiejętności, które musi zdobyć w elitarnej akademii. Rozpoczyna przygotowania, a w tym treningi obrony przed niebezpieczeństwami czyhającymi na każdym kroku. Chce wrócić do domu w Egipcie, by stawić czoła typowym dla nastolatków problemom.

EMISJA: TELETOON+, poniedziałek, 6 kwietnia, godz. 16:15

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *