#zostańwdomu z Platformą Canal+ w srodę

#zostańwdomu: Platforma Canal+ przedstawia najlepsze propozycje ramówkowe na środę 1 kwietnia 2020 roku.

 

 

 

 

 

CANAL+

 

Zwyczajna przysługa

kryminał, Kanada, USA, 2018
reżyser: Paul Feig
obsada: Anna Kendrick, Blake Lively, Henry Golding

Stephanie i Emily poznają się w szkole podstawowej, odbierając swoich synków z zajęć. Między kobietami zawiązuje się nić porozumienia i kiedy Emily niespodziewanie ginie, jej przyjaciółka Stephanie czuje się zobowiązana, aby samodzielnie rozpocząć prywatne śledztwo.

Stephanie jest naiwną, samotną matką, która prowadzi vloga o tematyce rodzicielskiej. Emily z kolei, to piękna i wyzwolona kobieta sukcesu, która trzyma życie za rogi. Kobiety poznają się odbierając synów ze szkoły i mimowolnie się zaprzyjaźniają. Stephanie pewnego dnia zgadza się odebrać syna Emily ze szkoły w ramach zwyczajnej, przyjacielskiej przysługi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że sytuacja powtarza się przez kilka następnych dni. Okazuje się, że Emily zaginęła. Stephanie postanawia pomóc mężowi przyjaciółki w poszukiwaniach i po odkryciu pewnych tajemnic okazuje się, jak mało wiedziała o swojej najlepszej przyjaciółce.

EMISJA: CANAL+, środa, 1 kwietnia, godz. 23:40

 

CANAL+ FILM

 

Herezja

Horror, Wielka Brytania, 2019
reżyseria: Paul Hyett
obsada: Michael Ironside, Rosie Day, Hannah Arterton

Dziewczyna posądzana o konszachty z ciemnymi mocami trafia pod skrzydła zakonnic z piekła rodem.

XVIII-wieczna Anglia. Ponury klasztor na odludziu ma być schronieniem dla Persefony, młodej kobiety oskarżonej o czary.

Jednak za jego murami nie zazna spokoju. To miejsce okaże się piekłem na ziemi. Reżyserem filmu, w którym zakonnice wygłaszają szatańskie wersety, jest Paul Hyett, specjalizujący się w produkcjach spod znaku grozy.

EMISJA: CANAL+ FILM, środa, 1 kwietnia, godz. 23:45

 

CANAL+ FAMILY

 

Papillon. Motylek

Przygodowy, Czechy, Hiszpania, USA, 2017
reżyser: Michael Noer
obsada: Charlie Hunnam, Rami Malek

Henri Charriere został niesłusznie oskarżony o morderstwo. W więzieniu zaprzyjaźnia się z milionerem Louisem Degą i wspólnie planują ucieczkę, pomimo tego, że nikomu wcześniej nie udało się stamtąd uciec.

Henri „Papillon” Charrière wiedzie życie drobnego paryskiego złodziejaszka, pełne przygód i niebezpieczeństw. Jednak wszystko się zmienia kiedy zostaje niesłusznie oskarżony i skazany na dożywocie za morderstwo, którego nigdy nie popełnił. Teraz zrobi wszystko, aby odzyskać utraconą wolność i wrócić do swojej kobiety. Zaprzyjaźnia się z osadzonym fałszerzem milionerem Louisem Degą i wspólnie planują ucieczkę z Diabelskiej Wyspy – więzienia owianego złą sławą w Gujanie Francuskiej. Dużo skazanych próbowało się już stamtąd wyrwać, jednak nikomu się to dotąd nie udało. Czy będą pierwszymi, którzy uciekną z tej strasznej kolonii karnej?

EMISJA: CANAL+ FAMILY, środa, 1 kwietnia, godz. 22:10

 

CANAL+ SERIALE

 

Zbrukana

Serial sensacyjny, Norwegia, 2019
reżyser: Mahmona Khan
obsada: Tamanna Agnihotri, Kamalpreet Kaur, Tarjei Sandvik Moe

„Zbrukana” jest wstrząsającym serialem sensacyjnym podnoszącym ważne kwestie w życiu „młodych dorosłych”. Młoda dziewczyna pochodzenia norwesko-pakistańskiego zostaje zaatakowana w drodze do domu. Po ataku ma zamiar zemścić się na oprawcy.

Sumera ma 18 lat i jest ambitną uczennicą lokalnego norweskiego liceum. Pewnego dnia wracając do domu jej świat rozpada się na kawałki. Stała się ofiarą ataku i przemocy seksualnej, jej oprawcą była osoba z kręgu jej znajomych. Pochodząca z rodziny kultywującej surowe pakistańskie tradycje Sumera wie, że pomimo radzenia sobie z traumą i wstydem związanym z okropnym atakiem, ta napaść wpłynie także na reputację jej rodziny wśród lokalnej społeczności. Kiedy staje się jasne, że miejscowe władze nie są w stanie pomóc dziewczynie, ta postanawia zwrócić się z prośbą o pomoc do swoich przyjaciół.

EMISJA: CANAL+ SERIALE, środa, 1 kwietnia, odc. od 1. do 4., godz. 20:00, 20:25, 20:50 i 21:15

 

CANAL+ DOKUMENT

 

Jak zostałem Bondem

dokument, USA, 2017
reżyseria: Josh Greenbaum

Sean Connery zagrał Bonda pięć razy, Roger Moore -siedem. George Lazenby, zwykły mechanik samochodowy z Australii – tylko raz. Dlaczego to właśnie film z jego udziałem jest uznawany za jeden z najlepszych z serii o Bondzie?

Dokument pokazuje niesamowitą historię Georg’a Lazenby’ego, ubogiego mechanika z Australii, który w skutek niewiarygodnego splotu zdarzeń stał się odtwórcą roli Jamesa Bonda w filmie „W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości” z 1969 roku. Nigdy wcześniej nie był aktorem, a zdobył nominację do Złotego Globu! Kariera stała otworem, a Lazenby dostał gwarancję kontraktu dla kolejnych 7 filmów o agencie 007. Kontrakt opiewał na premię miliona dolarów za podpisanie go. George zaskoczył wszystkich, kiedy odrzucił propozycję współpracy!

EMISJA: Canal+ DOKUMENT, środa, 1 kwietnia, godz. 22:35

 

ALE KINO+

 

Mój kuzyn Vinny

komedia, USA, 1992
reżyseria: Jonathan Lynn
obsada: Joe Pesci, Marisa Tomei, Mitchell Whitfield, Ralph Macchio

Jest wiele filmów gloryfikujących amerykańskie sądownictwo. Zwariowana sądowa komedia pomyłek, z Joe Pescim w roli kuzyna Vinniego, na pewno nie jest jednym z nich. Zadaniem Vinniego jest wybawić z opresji młodego krewniaka i jego przyjaciela, niestety jednak jego pojęcie o prawie jest niewielkie.

Billy Gambini i Stan Rothenstein to nowojorscy studenci, tuż po uzyskaniu stypendium. W trakcie podróży na południe pojawiają się w sklepie, gdzie w chwilę po ich odjeździe dochodzi do zabójstwa sprzedawcy. Billy i Stan zostają szybko zatrzymani przez policję, która wiąże ich ze sprawą. Tłumaczenia chłopców, przekonanych, że chodzi o puszkę tuńczyka przypadkiem znajdującą się w ich posiadaniu, pogrążają ich. Problemy z komunikacją i seria zbiegów okoliczności sprawiają, że policja uznaje ich za głównych podejrzanych w dokonaniu morderstwa. W udowodnieniu ich niewinności pomaga kuzyn Vinny, adwokat bez żadnego doświadczenia, który egzamin końcowy z prawa zdał dopiero za szóstym razem.

EMISJA: ALE KINO+, środa, 1 kwietnia, godz. 20:10

 

KUCHNIA+

 

Jamie gotuje po włosku

seria dokumentalna, Wlk. Brytania, 2017, 8 x 52

„Jamie gotuje po włosku” to nowa seria, w której Jamie Oliver wyrusza na poszukiwanie najlepszych domorosłych, włoskich kucharzy. W programie zaprezentuje proste w wykonaniu przepisy – do łatwego odtworzenia przez widzów. Program pokazuje niesamowite potrawy, ale także autorów wyjątkowych dań oraz malownicze krajobrazy Włoch.

Kuchnia włoska to nie szefowie z gwiazdkami Michelin na koncie – tu największą wartość stanowią domowe przepisy, przekazywane z pokolenia na pokolenia. Jamie Oliver, wraz ze swoim przewodnikiem Gennaro Contaldo, przemierzają Włochy od Sycylii po zaśnieżone Alpy, zaglądając do kuchni włoskich mam i babć, by zdobyć receptury na dania podziwiane na całym świecie. W końcu kuchnia tego regionu to nie tylko pizza i makarony, chociaż te niewątpliwie podbiły podniebienia wielu.

EMISJA: KUCHNIA+, środa, 1 kwietnia, godz. 21:15

 

DOMO+

 

Remont w 48h 9

Seria poradnikowa, Polska, 2020, 10 x 25

To już dziewiąty sezon programu, który od 2014 roku cieszy się uznaniem widzów Domo+. Tomasz Pągowski zaprasza na nowe metamorfozy!

Tomasz Pągowski i jego ekipa udowadniają, że 48 godzin to dość czasu, by solidnie wyremontować jedno pomieszczenie. Uczestnicy programu powierzają im swoje salony, sypialnie, kuchnie i łazienki, by cieszyć się zupełnie odmienionym wnętrzem. Widzowie obserwują ekipę przy pracy, poznając wiele remontowych patentów. A Tomasz pokazuje, jak osiągnąć maksymalny efekt niewielkim kosztem.

PREMIERA: DOMO+, środa, 1 kwietnia, godz. 21:30

 

PLANETE+

 

Banksterzy – ludzie, którzy okradli świat

Film dokumentalny, Francja, 2017, 52 min.
Reżyseria: Jérôme Fritel, Marc Roche

W 2012 roku bank HSBC niemal utracił licencję w USA za pranie pieniędzy karteli narkotykowych. Oto kulisy działalności jednego z największych banków świata.

Konsorcjum finansowe HSBC zostało założone w 1865 roku i od tego czasu umacnia status globalnego lidera. Buduje go na oszustwach, kontaktach ze światem przestępczym i politykami. Mimo licznych dowodów na to, że pierze dla klientów pieniądze z handlu bronią i narkotykami oraz pomaga im wyprowadzać miliardy do rajów podatkowych, HSBC nadal działa i ma się dobrze, ba, wyśmienicie! Jak to możliwe?

PREMIERA: PLANETE+, środa, 1 kwietnia, godz. 22:00

 

MiniMini+

 

Barbie i tajemnicze drzwi

film animowany, USA, 2014, 80’

Odkryjcie, co się wydarzy, kiedy Alexa znajdzie odwagę, aby stanąć w obronie tego, co właściwe i dowie się, że siła przyjaźni jest dużo cenniejsza niż magia.

Tym razem Barbie wciela się w rolę pięknej, ale nieśmiałej księżniczki Alexy, która chciałaby umieć czarować. Pewnego dnia w pałacowym ogrodzie Alexa odkrywa tajemnicze drzwi prowadzące do czarodziejskiej krainy pełnej magicznych istot i fantastycznych zdarzeń. W niej poznaje syrenkę Romy i dobrą wróżkę Nori, od których dowiaduje się, że zły władca usiłuje pozbawić ich świat magii. Romy i Nori już utraciły swoje magiczne moce, ale ku swojemu zdziwieniu, Alexa odkrywa w sobie magiczne siły. Jej nowe przyjaciółki są pewne, że tylko dzięki pomocy księżniczki w ich krainie ponownie zapanuje ład i wróci utracona magia.

EMISJA: MINIMINI+, środa, 1 kwietnia, godz. 10:55

 

teleTOON+

 

Polly Pocket

Serial animowany, USA, 2018, 16 x 22’

„Polly Pocket” to świetna zabawa, mnóstwo przygód oraz emocji. Tytułowa bohaterka razem z Shani, Lilą, Babcią Penelopą, Gwen oraz Nicolasem pokażą widzom, że świat w rozmiarze kieszonkowym może być znacznie ciekawszy od normalnego.

Jedenastoletnia Polly, jak każde dziecko, często powtarza, że jest za mała, aby robić to, na co ma ochotę. Pewnego dnia Polly Pocket otrzymuje w spadku od Babci Penelopy magiczny medalion, który pozwala jej skurczyć się do czterech cali. Dziewczyna stwierdza, że w kieszonkowym rozmiarze można się świetnie bawić! Serial udowadnia młodym widzom, że bycie małym nie musi być ograniczeniem, a największą siłą

EMISJA: teleTOON+, środa, 1 kwietnia, 15:15

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *