#zostańwdomu z Platformą Canal+ we wtorek 14 kwietnia

#zostańwdomu: Platformą Canal+ przedstawia najważniejsze propozycje ramówkowe na wtorek 14 kwietnia 2020 roku.

 

 

 

 

 

CANAL+

 

Braveheart. Waleczne serce

reżyseria: Mel Gibson
obsada: Mel Gibson, Sophie Marceau, Brian Cox, Patrick McGoohan

Kawał historii – superprodukcja o walce Szkotów o niepodległość, wyróżniona Oscarem za najlepszy film 1995 roku.

„Mogą odebrać nam życie, ale nigdy nie odbiorą nam wolności”! Historyczne widowisko opowiadające o walecznym Williamie Wallace, przywódcy powstania Szkotów przeciwko rządom Anglii. Reżyserem i zarazem gwiazdą „Braveheart…” jest Mel Gibson. Wystawna produkcja okazała się kasowym przebojem i zdobyła pięć Oscarów, w tym dla najlepszego filmu.

EMISJA: CANAL+, wtorek, 14 kwietnia, godz. 21:00

 

CANAL+ FILM

 

Boże Ciało

dramat, Polska, 2019
reżyseria: Jan Komasa
obsada: Bartosz Bielenia, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Tomasz Ziętek, Barbara Kurzaj, Leszek Lichota, Zdzisław Wardejn, Łukasz Simlat

Fałszywy ksiądz w polskim piekiełku. Dramat społeczno-religijny Jana Komasy, nominowany do Oscara w kategorii „najlepszy film międzynarodowy”.

Daniel, wychowanek poprawczaka, czuje kapłańskie powołanie. Wyszedłszy na wolność, zaczyna podszywać się pod księdza. W miasteczku, w którym się zatrzymuje, akurat potrzebny jest duchowy przywódca – lokalna społeczność pozostaje pogrążona w żałobie i skonfliktowana po niedawnej tragedii. „Boże Ciało” zdobyło wiele wyróżnień, w tym nominację do Oscara w kategorii „najlepszy film międzynarodowy”.

EMISJA: CANAL+ FILM, wtorek, 14 kwietnia, godz. 20:00, powtórka 26 kwietnia, godz. 23:40

 

CANAL+ FAMILY

 

Sekretne życie zwierzaków domowych 2

animacja, USA, Francja, Japonia, 2019
reżyseria: Chris Renaud

Rezolutny terier Max i jego kompanii nadal dokazują, gdy tylko właściciele spuszczą ich z oczu. Ciąg dalszy iskrzącego się humorem filmu animowanego.

Nowy Jork. Terier Max dzielnie towarzyszy swojej pani Kate oraz jej synkowi. Czas jednak porzucić Manhattan i wybrać się na wieś. Czy świeże powietrze pozwoli psiakowi odetchnąć pełną piersią i przeżyć kolejną fascynującą przygodę? Oto druga część przebojowej historii o nowojorskich pupilach domowych – szalenie dowcipna, a przy tym pouczająca.

EMISJA: CANAL+ FAMILY, wtorek, 14 kwietnia, godz. 19:30, powtórka 19 kwietnia, godz. 07:45

 

CANAL+ SERIALE

 

Idealne życie

Serial komediowy, Hiszpania 2019
reżyser: Ginesta Guindal, Leticia Dolera
obsada: Leticia Dolera, Celia Freijeiro, Aixa Villagrán

Maria, Cris i Esther to trzy zupełnie różne od siebie bohaterki. Każda z nich jest już dorosłą kobietą po trzydziestce i każdej się wydaje, że taki stan rzeczy będzie trwał wiecznie.

Nic bardziej mylnego. Maria właśnie podpisała 25-letnią hipotekę na zakup domu. Miała plan, aby zamieszkać w nim z narzeczonym, a później wspólnymi dziećmi. Jednak gdy przyszło do podpisania umowy, narzeczony zwiał a dziewczyna została z olbrzymim długiem i pustym domem. W ramach odwetu za odejście narzeczonego Maria ląduje na jedną noc w łóżku niepełnosprawnego umysłowo ogrodnika Gary’ego. Tymczasem jej siostra Cris bierze pigułki antykoncepcyjne za plecami swojego męża, który chce aby ich rodzina się powiększyła. Trzecia siostra, Esther, ma niespełnione marzenia o karierze malarki.

EMISJA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 14 kwietnia, od. 22:10, maraton, odc. 5-8

 

CANAL+ DOKUMENT

 

Charlie Chaplin kontra FBI

reżyseria: Patrick Cabouat
dokument, 60’
Francja, 2019

Przekonany, że Charlie Chaplin jest komunistycznym szpiegiem, szef FBI, J. Edgar Hoover, przez ponad 50 lat prowadził obsesyjne dochodzenie w tej sprawie.

W wielu filmach Chaplin wyśmiewał kapitalizm i konsumpcyjny styl życia Amerykanów, w wielu mówił o bezsensie prowadzenia wojen, których celem jest wyłącznie nabijanie kieszeni rządzącym. Czy to właśnie sprawiło, że w owładniętej „czerwoną paniką” Ameryce stał się największą obsesją wszechpotężnego szefa FBI J. Edgara Hoovera?

PREMIERA: CANAL+ DOKUMENT, wtorek, 14 kwietnia, godz. 20:30, powtórka 15 kwietnia; 9:25.

 

ALE KINO+

 

Kobieta pracująca

dramat, Izrael 2018
reżyser: Michal Aviad
obsada: Liron Ben-Shlush, Menashe Noy, Oshri Cohen

Przed młodą matką trójki dzieci stoi zadanie wyżywienia rodziny. Kobieta znajduje pracę jako asystentka wpływowego agenta nieruchomości, Benny’ego. Mężczyzna jest bardzo zadowolony z pracy podwładnej, lecz wkrótce zaczyna przekraczać granice.

Mała restauracja, którą prowadzi mąż Orny, nie prosperuje już od jakiegoś czasu. Dlatego to na kobiecie cięży obowiązek utrzymania rodziny. Orna podejmuje pracę w biurze znanego w branży agenta nieruchomości, Benny’ego. Na początku współpraca układa się doskonale, a młoda pracownica często otrzymuje pochwały od swojego szefa. Po czasie Benny jednak zaczyna nękać Ornę i zalecać się do niej. Życie w pracy staje się trudne do zniesienia. Orna musi zmierzyć się z upokorzeniem i lękiem przed bezrobociem oraz zawalczyć o swoją godność.

PREMIERA: ALE KINO+, wtorek, 14 kwietnia, godz. 20:10, powtórka, 24 kwietnia, 18:20

 

KUCHNIA+

 

Bracia Stein – w kuchni i w winnicy

Seria dokumentalna, RPA, 2018, 13 x 25 min.
Jack i Charlie Stein jadą do Republiki Południowej Afryki, by poznać tamtejszą tradycję winiarską. Próbują miejscowych specjałów, podziwiają widoki… Żyć nie umierać!

Jack Stein jest znanym widzom Kuchni+ kucharzem, a jego brat Charlie – sommelierem, tworzą więc zgrany duet smakoszy. Odwiedzają najbardziej cenione, południowoafrykańskie winnice, takie jak Meerendal nieopodal stołecznego Cape Town. Poznają sekrety winiarzy i lokalne odmiany popularnych szczepów winorośli. Degustują wina, raczą się potrawami miejscowej kuchni i rozmawiają z kucharzami. A to wszystko w zachwycających plenerach!

PREMIERA: KUCHNIA+, wtorek, 14 kwietnia, odc. 1., godz. 22:15, premiery wt. 22:15+22:45, powtórki śr. 13:30+14

 

DOMO+

 

Bezczelnie perfekcyjny 11

seria reality, USA, 2018, 10 x 60

Kolejna odsłona zawodowych i życiowych perypetii Jeffa Lewisa, wziętego projektanta wnętrz i przedsiębiorcy z Los Angeles. Milionowe transakcje, wielkie emocje i efektowne metamorfozy – w tej serii znajdziesz to wszystko!

Odkąd w ich domu pojawiło się dziecko, Jeff i jego partner Gage musieli zrewidować swoje życiowe priorytety. Dla Jeffa, perfekcjonisty skoncentrowanego na pracy, nie było to łatwe. Aby sprostać rodzicielskim obowiązkom Jeff ograniczył liczbę przyjmowanych zleceń i zatrudnił nowych pracowników. Dla niektórych z nich wybuchowy temperament szefa jest trudny do zniesienia. Czy zostaną z nim na dłużej?

PREMIERA: DOMO+, wtorek, 14 kwietnia, odc. 6, godz. 21:00, powtórka: 15 kwietnia, godz. 14:35

 

PLANETE+

 

Nasze niesamowite zmysły

Seria dokumentalna, Francja, 2017, 5 x 52 min.
reżyseria: Sophie Scala, Philippe Allante

Jak działają ludzkie zmysły? Co się dzieje, gdy zostaniemy pozbawieni jednego z nich? Autorzy serii przedstawiają najnowsze odkrycia naukowe w przystępnej i wciągającej formie.

Dzięki pięciu zmysłom, w które wyposażyła nas natura, poznajemy otoczenie i umiemy się w nim odnaleźć. Odczuwamy przyjemność, ale też ból i strach. Niektórzy ludzie mają szczególnie wyostrzony słuch, wzrok lub węch. Dlaczego tak się dzieje? Jak wypadają nasze zmysły w porównaniu do możliwości zwierząt? I jak zmienia się percepcja ludzi, którzy utracili któryś ze swoich zmysłów? Zobaczcie sami.

PREMIERA: PLANETE+, wtorek, 14 kwietnia, odc. 2., godz. 22:00, powtórka 15 kwietnia o 14:55

 

MiniMini+

 

Świat Niny – serial animowany

USA, 2015

Poznajcie Ninę, odważną sześciolatkę, która mówi w dwóch językach i uwielbia odkrywać, szeroki świat wokół niej. Pełna ciekawości bystra dziewczynka dokonuje niesamowitych odkryć.

Każda podróż Niny, to wielka przygoda prowadząca przez wielokulturową dzielnicę. Jej wyobraźnia jest w stanie ożywić wszystko, w tym jej kolegę…poduszkę w kształcie gwiazdki. Chcą podzielić się swoimi przygodami z rodziną i przyjaciółmi, Nina uwiecznia każdą wyjątkową chwilę w swojej książce. W świecie tej małej dziewczynki, każdy dzień jest lepszy od poprzedniego!

EMISJA: MINIMINI+, wtorek, 14 kwietnia, odc. 11, godz. 15:20

 

teleTOON+

 

Ernest i Rebeka (26×13’)

serial animowany, Francja, 2018

„Ernest i Rebeka” to niesamowita opowieść o przyjaźni małej dziewczynki i drobnoustroju, który wylądował w świecie ludzi. Rebeka ma sześć lat i mieszka wraz z mamą, starszą siostrą i psem w jednym domu.

Jej najlepszym przyjacielem jest Ernest – mikrob, którego dziewczynka złapała podczas deszczowego dnia, gdy polowała na żaby. Zamiast zanieczyszczać ludzi od wewnątrz, Ernest woli teraz cieszyć się każdą chwilą spędzoną z Rebeką, jest on w rzeczywistości najlepszym lekarstwem na zły nastrój! Rebeka jest przewodnikiem Ernesta w ludzkim świecie, co oznacza dla nich całe dnie pełne zabawy!

EMISJA: TELETOON+, wtorek, 14 kwietnia, godz. 14:50

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *