Canal+ PolskaMediaZapowiedzi TV

#zostańwdomu z Platformą Canal+ we wtorek 5 maja

#zostańwdomu: Platformą Canal+ przedstawia najważniejsze propozycje ramówkowe na wtorek 5 maja 2020 roku.

 

 

 

CANAL+ PREMIUM

 

Powrót Bena

USA, 2018, dramat
reżyser: Peter Hedges
obsada: Julia Roberts, Lucas Hedges, Courtney B. Vance

Ben, chłopak przebywający na stałe w ośrodku odwykowym, postanawia niespodziewanie zjawić u drzwi rodzinnego domu w przeddzień świąt Bożego Narodzenia.

Gdy w przeddzień świąt Bożego Narodzenia Holly wraca do domu z zakupów, u progu swych drzwi widzi niespodziewanego gościa. Jest nim jej syn Ben, który aktualnie powinien był przebywać w ośrodku odwykowym, a nie na wolności. Pomimo wielu obaw, rodzicielska miłość zwycięża i Holly przyjmuje syna z nadzieją, że jest on “czysty” i uda się im wspólnie spędzić wspaniałe rodzinne święta. Sprawy przybierają jednak przykry obrót, a wizyta syna sprowadzi na nich poważne kłopoty.

EMISJA: CANAL+, wtorek, 5 maja, godz. 19:20

 

CANAL+ FILM

 

Schyłek dnia

dramat, Węgry, Francja, 2018
reżyseria: László Nemes
obsada: Susanne Wuest, Vlad Ivanov, Marcin Czarnik, Urs Rechn

Światło ciemnieje nad Europą. László Nemes przedstawia thriller osadzony na Węgrzech w przededniu Wielkiej Wojny.

Írisz przybywa do Budapesztu, mając nadzieję, że znajdzie pracę w sklepie z kapeluszami, który niegdyś należał do jej rodziny. Zamiast tego zostaje wciągnięta w labiryntową intrygę. Kafkowski dreszczowiec rozgrywający się w 1913 roku, na niedługo przed I wojną światową. Jego reżyserem jest László Nemes, który kilka lat temu zadebiutował głośnym „Synem Szawła”.

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 5 maja, godz. 20:00, powtórka 07.05, godz. 01:00

 

CANAL+ FAMILY

 

Miłość jest wszystkim

komedia, Polska, 2018
reżyser: Michał Kwieciński
obsada: Olaf Lubaszenko, Aleksandra Adamska, Agnieszka Grochowska, Joanna Kulig, Julia Wyszyńska, Michał Czernecki, Mateusz Damięcki

Przedświąteczny chaos, nad którym nie da się zapanować, rozpoczął się na dobre i spowodował lawinę wyjątkowych zdarzeń wśród bohaterów ciepłej bożonarodzeniowej komedii „Miłość jest wszystkim”.

Do miasta przybywa Święty Mikołaj i wraz z nim rozpoczyna się czas świątecznej gorączki, a życie mieszkańców miasta wywraca się do góry nogami. Kobieta, która nie ma nic związanego z futbolem, poznaje najpopularniejszego polskiego piłkarza i ma z nim romans. Małżeństwo będzie musiało uporać się z sekretami i tajemnicami, a dopracowany w każdym szczególe ślub, będzie mieć zaskakujący finał.

EMISJA: CANAL+ FAMILY , wtorek, 5 maja, godz.21:20, powtórka 09.05, godz. 11:55

 

CANAL+ SERIALE

 

Bulletproof 2

serial kryminalny, USA, 2020
reżyseria: Diarmuid Goggins
obsada: Noel Clarke, Ashley Walters, Olivia Chenery

Duet kuloodpornych gliniarzy z Londynu działa pod przykrywką, ale czy porządni policjanci są w stanie udawać bezwzględnych kryminalistów?

Bishop i Pike, policyjni partnerzy na dobre i złe, konfrontują się z Markidesami, grecko-cypryjską familią gangsterów. Żeby ich przyszpilić, muszą wejść w świat tajnej policji; tam, gdzie zacierają się granice dobra i zła, a przyjaciel mylony jest z wrogiem. Strzelaniny, samochodowe pościgi, cięte riposty – to wszystko przynosi drugi sezon przygód kuloodpornych gliniarzy.

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 5 maja, godz.22:00 odc. 1., 2., powtórka 12.05, godz. 20:30

 

CANAL+ DOKUMENT

 

Zdjęcia, które zmieniły świat

dokument, 6×60’
Wielka Brytania, 2019

Ważkie momenty ludzkości uchwycone w obiektywie fotoreporterów: kataklizmy, rewolucje, społeczne fenomeny.

Na naszą wyobraźnię najbardziej działają obrazy. Dokumentalna seria przedstawia zatrzymane w kadrze zdarzenia; ikoniczne zdjęcia, które poruszyły światową opinię publiczną. Oto przegląd najważniejszych reporterskich fotografii ukazujących m.in.: protesty na placu Tian’anmen, zamach na Rolanda Reagana, pierwsze lądowanie na Księżycu i wiele innych pamiętnych chwil.

PREMIERA: CANAL+ DOKUMENT, wtorek, 5 maja, godz.20:30, odc.1., powtórka 12.05, godz.19:45

 

ALE KINO+

 

Nieskończony

science fiction, USA, 2017
reżyseria: Justin Benson, Aaron Moorhead
obsada: Aaron Moorhead, Justin Benson, Callie Hernandez

Niezależny thriller science fiction, w którym dwaj bracia wracają po latach do miejsca, gdzie się wychowali – położonej na odludziu siedziby pewnej sekty.

Aaron i Justin są braćmi, którzy młodość spędzili w sekcie. Po latach wykorzystują nadarzający się pretekst, by wrócić do egzystującej na odludziu komuny. Nadchodzi czas, by sprawdzić, co faktycznie dzieje się w dziwnym świecie tajemniczej wspólnoty. Hipnotyzującą dawkę niezależnego thrillera w odcieniu science fiction proponują Justin Benson i Aaron Moorhed, ambitni filmowcy na dorobku.

PREMIERA: ALE KINO+, wtorek, 5 maja, godz. 20:10, powtórka 08.05, godz. 23:45

 

KUCHNIA+

 

Bracia Stein – w kuchni i w winnicy

Seria dokumentalna, RPA, 2018, 13 x 25 min.

Jack i Charlie Stein jadą do Republiki Południowej Afryki, by poznać tamtejszą tradycję winiarską. Próbują miejscowych specjałów, podziwiają widoki… Żyć nie umierać!

Jack Stein jest znanym widzom Kuchni+ kucharzem, a jego brat Charlie – sommelierem, tworzą więc zgrany duet smakoszy. Odwiedzają najbardziej cenione, południowoafrykańskie winnice, takie jak Meerendal nieopodal stołecznego Cape Town. Poznają sekrety winiarzy i lokalne odmiany popularnych szczepów winorośli. Degustują wina, raczą się potrawami miejscowej kuchni i rozmawiają z kucharzami. A to wszystko w zachwycających plenerach!

PREMIERA: KUCHNIA+, wtorek, 5 maja, godz. 22:15, odc.7., premiery we wtorki, godz. 22:15, powtórki w środy, godz. 13:30

 

DOMO+

 

Gardeners’ World 10

Wielka Brytania 2016, 27×52′

Śmiało można powiedzieć, że seria poradnikowa Gardeners’ World 10 może nosić miano kultowej. Niezmiennie od ponad 50 lat służy poradami w urządzaniu i pielęgnacji ogrodów.

Gardeners’ World 10 to innymi słowy mnóstwo inspiracji przydatnych dla każdego, nie ważne czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z ogrodem, czy też możesz nazywać się już „ogrodowym ekspertem”. Sprytne tajniki z zakresu ogrodnictwa każdemu pomogą usprawnić pracę w ogrodzie, a nieustraszona ekipa specjalistów pokaże, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.

EMISJA: DOMO+, wtorek, 5 maja, godz. 17:00, odc.14., powtórka 06.05, godz. 09:30

 

PLANETE+

 

Nasze niesamowite zmysły

Seria dokumentalna, Francja, 2017, 5 x 52 min.
reżyseria: Sophie Scala, Philippe Allante

Jak działają ludzkie zmysły? Co się dzieje, gdy zostaniemy pozbawieni jednego z nich? Autorzy serii przedstawiają najnowsze odkrycia naukowe w przystępnej i wciągającej formie.

Dzięki pięciu zmysłom, w które wyposażyła nas natura, poznajemy otoczenie i umiemy się w nim odnaleźć. Odczuwamy przyjemność, ale też ból i strach. Niektórzy ludzie mają szczególnie wyostrzony słuch, wzrok lub węch. Dlaczego tak się dzieje? Jak wypadają nasze zmysły w porównaniu do możliwości zwierząt? I jak zmienia się percepcja ludzi, którzy utracili któryś ze swoich zmysłów? Zobaczcie sami.

PREMIERA: PLANETE+, wtorek, 5 maja, godz. 22:00, odc.5., powtórka 06.05, godz. 15:00

 

MiniMini+

 

Tomek i przyjaciele 20 (20×11’)

serial animowany, Wielka Brytania 2016

Najnowsza seria przygód kochanej przez maluchy niebieskiej lokomotywy o imieniu Tomek oraz jego przyjaciół tylko w MiniMini+!

W kolejnym sezonie przygód Tomka pojawi się kilku nowych, a także kilku starych, dobrych znajomych. Wszyscy, jak zawsze na kolejach Grubego Zawiadowcy na wyspie Sodor, będą chcieli być bardzo użyteczni. Jednak to nie zawsze jest proste: na przeszkodzie staną kłótnie, nieporozumienia, a nawet pogoda: gęsty śnieg, czy ogromny sztorm, który przejdzie nad wyspą. Zapraszamy do oglądania kolejnych przygód Tomka i jego przyjaciół!

Autorem serii o przygodach Tomka jest Wilbert Awdry, który wymyślił i opowiadał historie o pociągach swojemu choremu synkowi Christopherowi. Za namową żony Wilbert zaczął spisywać opowiadania o Tomku i od roku 1947 przez 25 lat ukazywały się drukiem kolejne książki o przygodach pociągów. Syn Wilberta postanowił kontynuować pracę i pasję ojca – opisał dalsze losy wesołych lokomotyw, które ukazały się w kolejnych czterdziestu książeczkach.

EMISJA: MINIMINI+, wtorek, 5 maja, godz. 18:10, odc. 3., 4.

 

teleTOON+

 

To jakieś czary (52×11’)

Francja, 2014

Wystrzałowe przygody dziesięcioletniego Toma i szesnastoletniej Cindy, którzy wraz z rodziną opuścili magiczny świat baśni i próbują żyć tak, jak wszyscy ludzie na Ziemi.

Życie Toma i Cindy w krainie baśni nie ma happy endu. Ich rodzice, wróżka Willow i jej ukochany mąż Gregore, zreformowany ogr, są zmuszeni wyemigrować i osiedlić się ze swoimi dziećmi w realnym świecie. Tu muszą stawić czoło zupełnie nowym trudnościom, ale niełatwo walczyć ze starymi przyzwyczajeniami. Każdy problem próbują rozwiązać za pomocą magicznej różdżki! Niestety, na Ziemi nie ma gwarancji szczęśliwego zakończenia, zwłaszcza gdy do niefrasobliwej rodzinki dołączają inne magiczne przybłędy, takie jak Ferocia, czarownica o niewyparzonym języku, lub ropucha Jego Wysokość, wciąż szukający tej jedynej, która obdarzy go magicznym pocałunkiem.

EMISJA: TELETOON+, wtorek, 5 maja, godz. 13:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *