Sport w TVTVP

Żużel: Kryterium Asów 2024 w Bydgoszczy w TVP Sport

Rozpoczął się sezon żużlowy w naszym kraju. Jeszcze zanim odbędą się pierwsze mecze w PGE Ekstralidze, zostanie przeprowadzone m.in. prestiżowe Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda w Bydgoszczy. Na liście startowej są mistrz świata Bartosz Zmarzlik czy najlepszy przed rokiem Artiom Łaguta.

Po kilku miesiącach przerwy do rywalizacji wracają żużlowcy. Pierwsze spotkania PGE Ekstraligi zaplanowano na 12 kwietnia. Z kolei cykl Speedway Grand Prix zostanie zainaugurowany 27 kwietnia w Chorwacji.

Sezon w Polsce otwiera m.in. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda. Patron zawodów zmarł po tragicznym wypadku na stadionie w Bydgoszczy w 1985 roku. Rekordzistą tej imprezy jest Tomasz Gollob, który zwyciężał aż 14 razy. W latach 2013-20 zawody się nie odbywały. Do kalendarza wróciły w 2021 roku. Bartosz Zmarzlik okazał się najlepszy, podobnie jak w kolejnej edycji.

Poprzedni sezon był fantastyczny dla Zmarzlika, który został po raz czwarty z rzędu mistrzem świata. Wygrał też z kolegami z reprezentacji Drużynowy Puchar Świata, został indywidualnym mistrzem Polski, a jego Motor Lublin sięgnął po tytuł w Ekstralidze.

Kryterium Asów jednak nie wygrał, zajmując miejsce poza podium. Wygrał Artiom Łaguta, który wyprzedził Dominika Kuberę i Szymona Woźniaka. Ta trójka, podobnie jak Zmarzlik, wystąpi także w tym roku. Na liście startowej znaleźli się także Maciej Janowski, Patryk Dudek czy Jason Doyle.

To nie koniec żużlowych emocji w Telewizji Polskiej w najbliższych tygodniach. 6 kwietnia pokażemy także finał Drużynowych Mistrzostw Europy w Grudziądzu.

Żużel. Kryterium Asów 2024, Bydgoszcz. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy zawody: niedziela 24 marca, godzina 14:30

Gdzie i o której transmisja: od 14:15 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV i HbbTV

Kto skomentuje: Rafał Darżynkiewicz, Robert Kościecha

Prowadzący studio: Marcin Rams

Reporterzy: Filip Czyszanowski, Marcin Feddek

Goście/eksperci: Ireneusz Igielski, Adrian Miedziński

Kryterium Asów 2024: lista startowa

Kai Huckenbeck (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)

Jarosław Hampel (NovyHotel Falubaz Zielona Góra)