Sport w TVTVP

Żużel: Tauron SEC 2022 w Rybniku w TVP Sport

Zaczyna się walka o tytuł indywidualnego mistrza Europy. Pierwszy z czterech tegorocznych finałów żużlowego cyklu odbędzie się w sobotę na torze w Rybniku.

 

Od tego roku zmagania w drugim najważniejszym indywidualnym cyklu żużlowym będzie można śledzić w Telewizji Polskiej. TAURON Speedway Euro Championship podobnie jak przed rokiem to cztery finały. Dwa z nich odbędą się w naszym kraju.

Wszystko rozpocznie się w sobotę 2 lipca w Rybniku. Przed rokiem na tym torze odbyły się finałowe zawody. Duńczyk Mikkel Michelsen zapewnił sobie wtedy tytuł mistrza Europy. Jego rodak Leon Madsen był wówczas najlepszy, a w klasyfikacji generalnej zajął drugie miejsce.

O brązowy medal walczyli dwaj Polacy. Ostatecznie Patryk Dudek okazał się lepszy od Piotra Pawlickiego. Cała czwórka znajduje się także na liście uczestników tegorocznej edycji. Występ tego ostatniego na inaugurację jest niepewny. Jeśli go zabraknie, to zastąpi go pierwszy rezerwowy – Dominik Kubera.

W gronie stałych uczestników są jeszcze dwa Polacy: Bartosz Smektała i Janusz Kołodziej. Z kolei dziką kartę na pierwszy finał otrzymał wychowanek miejscowego klubu , Kacper Woryna.

Łącznie w tym sezonie będzie startować przedstawicieli ośmiu narodowości. Polacy są w gronie faworytów. I jeśli jeden z nich sięgnie po końcowy triumf, to zostanie pierwszym mistrzem Europy z naszego kraju od czasu rewolucji w cyklu. W ostatnich latach dominowali Duńczycy. Mikkelsen może zostać pierwszym zawodnikiem z trzema zwycięstwami na koncie.

Kolejne trzy rundy mistrzostw Europy zostaną przeprowadzone w sierpniu i wrześniu w niemieckim Guestrow, Łodzi oraz Pardubicach.

Żużel. Tauron SEC 2022 w Rybniku. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy: sobota, 2 lipca o godzinie 19:00

O której i gdzie transmisja: od 18:45 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej oraz Smart TV, HHBTV

Kto skomentuje: Rafał Darżynkiewicz, Grzegorz Zengota

Prowadzący studio: Marcin Rams

Reporter: Arkadiusz Panecki

Goście/eksperci: Norbert Krakowiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *