Zwycięstwa Polaków! Rekordowe udziały Jedynki

Ponad 10,2 mln widzów* oglądało w kulminacyjnym momencie wczorajszy zwycięski mecz Polaków z Łotwą. Rekordową widownię zgromadził także kolejny odcinek serialu TVP1 „Stulecie Winnych”.

 

Niedzielny mecz eliminacji Mistrzostw Europy 2020, w którym Polacy wygrali z reprezentacją Łotwy 2:0 po golach Roberta Lewandowskiego i Kamila Glika, obejrzało według MOR na obu antenach (Jedynka i TVP Sport) średnio 9,2 mln kibiców. W szczytowym momencie chwili transmisję ze stadionu w Warszawie oglądało ponad 10,2 mln widzów. Średnio ponad 7,7 mln kibiców, a w minucie najwyższej oglądalności ponad 8,8 mln osób widziało spotkanie w TVP1. Sportowa antena publicznego nadawcy zgromadziła średnio 1,45 mln, a w peaku 1,6 mln widzów. Rekordowa liczba widzów obejrzała 4. odcinek serialu „Stulecie Winnych”. Losy rodziny Winnych w niedzielny wieczór oglądało średnio 3,6 mln, a w kulminacyjnej chwili 4,3 mln osób. To najwyższa oglądalność nowości wiosennej ramówki TVP wg MOR od początku emisji. Podczas weekendu doskonale obejrzał się niedzielny konkurs indywidualny w skokach narciarskich. Relację z Planicy na obu antenach (TVP1 i TVP Sport) łącznie widziało 4,65 mln, a w peaku 5,9 mln osób.

Według danych NAM Jedynka zarówno w sobotę, jak i niedzielę, była liderem dnia z udziałami: w sobotę 10,1%, a w niedzielę 15,7%. Niedzielny wynik jest rekordowy dla TVP1 od 15 lipca 2018 roku. Podczas weekendu najliczniejszą widownię zgromadził mecz eliminacji ME w piłce nożnej EURO 2020, który obejrzało w Jedynce ponad 5,1 mln kibiców (udz. 32,3%), a na antenie TVP Sport 1,25 mln widzów (udz. 7,9%). W kulminacyjnym momencie, o godz. 21:21, transmisję na obu antenach oglądało 7,3 mln kibiców. Drugą najchętniej wybieraną przez widzów propozycją telewizyjną weekendu był serial „Stulecie Winnych”. 4. odcinek obejrzało średnio 3,4 mln widzów (udz. 19,7%), a w peaku widownia wyniosła ponad 4 mln. Na podium najliczniej oglądanych programów znalazła się również niedzielna transmisja Pucharu Świata w skokach narciarskich, którą oglądało w TVP1 i TVP Sport średnio prawie 3,8 mln, w peaku ponad 5 mln widzów.

Koniec sezonu w skokach narciarskich był także udany dla polskich skoczków. W ostatnim konkursie drużynowym Polacy stanęli na najwyższym miejscu podium i jednocześnie zapewnili sobie triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. Relację ze skoczni w Planicy w sobotni poranek oglądało w Jedynce i TVP Sport ponad 2,24 mln widzów. Zakończony podczas weekendowych zawodów sezon był doskonały dla polskich skoczków – aż trzech Polaków znalazło się w piątce klasyfikacji generalnej: Kamil Stoch na pozycji trzeciej, Piotr Żyła na czwartej, a na piątej Dawid Kubacki.

*Model Oglądalności Rzeczywistej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *