Żywioły Saszy-Ogień. Bohaterowie nowego serialu

Premiera nowego serialu Player Original już 17 listopada! Scenariusz powstał na podstawie prozy Katarzyny Bondy, w roli głównej występuje Magdalena Boczarska. Kim są pozostali bohaterowie tej produkcji?

 

Sasza Załuska. Psycholog policyjny. Profilerka. Policjantka. Wnikliwa obserwatorka o zdolnościach analitycznych. Po kilkuletnim pobycie w Wielkiej Brytanii wraca do Polski, gdzie niemal natychmiast otrzymuje nowe zadanie. Łódzka policja prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczych podpaleń i wybuchów. Sasza dołącza do zespołu, którego celem jest wykrycie sprawcy. Do jej obowiązków należy przesłuchiwanie świadków, sporządzanie profili psychologicznych podejrzanych. Pojawienie się Saszy w szeregach łódzkich policjantów budzi niezadowolenie. Jest narzuconą z zewnątrz specjalistką, próbującą ingerować w lokalne śledztwo. Sasza chroni swoją prywatność. Jest wycofana. skupia się głównie na pracy i córce, o której istnieniu wiedzą nieliczni. Jej niełatwa przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Powoli staje się oczywiste, że skrywa niejedną tajemnicę.

Jacek „Cuki” Borkowski. Policjant. pirotechnik. Saper. Należy do grupy prowadzącej śledztwo w sprawie tajemniczych pożarów wybuchających na terenie Łodzi. Po pojawieniu się Saszy nawiązuje z nią ścisłą współpracę. Jako jeden z nielicznych ma wrażenie, że jej umiejętności mogą pomóc w zamknięciu sprawy. W pracy jest opanowany, prywatnie nie brakuje mu poczucia humoru i dystansu. Ze względu na wykonywany zawód unika angażowania się w bliskie relacje.

Wojciech „Drugi” Szkudłapski. Szef łódzkiej specgrupy w komendzie wojewódzkiej policji. Swojemu przełożonemu jawnie okazuje brak szacunku i podważa jego decyzje. Z niechęcią przyjmuje informację o dołączeniu do zespołu przysłanej z zewnątrz profilerki – Saszy Załuskiej. Drwi z jej wykształcenia i nie wierzy w umiejętności, które rzekomo mają pomóc w rozwiązaniu śledztwa. Wszystko wskazuje na to, że ma powiązania ze światem przestępczym.

Karol „Flaku” Albrycht. Komendant wojewódzkiej policji w Łodzi. Dawniej świetny policjant i śledczy. Teraz, zgorzkniały i rozczarowany, próbuje w spokoju doczekać emerytury. Od dawna podejrzewa „Drugiego” o kontakty ze skorumpowanymi urzędnikami i przestępcami.

Henrietta. Młoda, energiczna specjalistka do spraw techniki. Pomaga w śledztwie zbierając dane, wyszukując informacje. Sasza jej imponuje. Pobyt Załuskiej w Łodzi to dla niej doskonała okazja, by zdobyć nowe umiejętności i skorzystać z doświadczenia starszej koleżanki.

Aleksander Krysiak. Były policjant. prywatny detektyw. Został zwolniony ze służby ze względu na problemy z alkoholem. Zaczęły się po śmierci żony, która zginęła w wypadku, potrącona przez pijanego kierowcę. Dzięki dawnemu koledze z policji – „Drugiemu”, udało mu się wygrać z nałogiem i podnieść po tej stracie. Przytłacza go rosnące poczucie bezsilności i rozczarowania otaczającą rzeczywistością.

Adam Gajek. Młody chłopak. Jedynak. Wychowywany bez ojca przez autorytarną i zaborczą matkę. Pracuje w rodzinnej piekarni. Mimo swojego wieku jest niedojrzały emocjonalnie i psychicznie. Z czasem zaczyna odkrywać w sobie niepokojącą fascynację ogniem.

Matka Gajka. Samotna matka. Właścicielka piekarni. Po śmierci męża całą swoją uwagę skupia na synu, nad którym znęca się psychicznie i fizycznie.

Piotr „Duch” Duchnowski. Komisarz trójmiejskiej policji. Pracował z Saszą przed jej wyjazdem do Wielkiej Brytanii. Teraz, gdy jest rozwiedziony, liczy na to, że będą mogli się do siebie zbliżyć. Wyjazd Saszy do Łodzi hamuje rozwój ich relacji. Pod nieobecność Załuskiej Piotr zaprzyjaźnia się z jej córką Karoliną.

Leon Ziembiński. Szef konsorcjum deweloperskiego. Stoi na czele grupy przestępczej, specjalizującej się w nielegalnym pozyskiwaniu miejskich terenów i kamienic. Jest szarą eminencją miasta. Groźbami, szantażami i łapówkami buduje swoją pozycję. Dzięki licznym kontaktom wśród polityków i stróżów prawa wydaje się nietykalny.

Łukasz Polak. Utalentowany plastycznie absolwent uczelni artystycznej. Cierpi na zaburzenia psychiczne, dziedziczne w jego rodzinie. Poznaje Saszę, gdy ta zostaje zaangażowana w śledztwo mające na celu odkrycie tożsamości seryjnego mordercy. Ich spotkanie ma miejsce osiem lat przed sprawą łódzkich wybuchów i podpaleń.

Dziadek. Tajemnicza postać z przeszłości Saszy. jej dawny przełożony. Pojawia się ponownie, gdy tylko profilerka wraca do kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *